Energooszczędne domy drewniane. Będzie pomoc – Gazeta Kłobucka
Ekologia

Energooszczędne domy drewniane. Będzie pomoc

Program będzie skierowany do osób fizycznych chcących zbudować lub kupić jednorodzinny dom drewniany.
pinterest.com
Energooszczędne domy drewniane. Będzie pomoc

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej kończy konsultacje projektu programu „Poprawa jakości powietrza. Dofinansowanie energooszczędnych domów drewnianych”. Jego celem głównym jest upowszechnienie stosowania drewna w budownictwie, a przez to ograniczenie emisji CO 2 przy produkcji materiałów budowlanych oraz zwiększenie magazynowania dwutlenku węgla w drewnianych elementach konstrukcyjnych budynków

Koniec konsultacji wyznaczono na dzisiaj, 1 grudnia, na godz. 15.30. Uwagi, komentarze i propozycje zmian zgłaszane podczas konsultacji – jak informuje narodowy fundusz – będą pomocne przy tworzeniu oferty – tak, żeby odpowiadała ona potrzebom i możliwościom odbiorców współfinansowania. Trzeba jednak pamiętać, że uwagi składane anonimowo nie będą brane pod uwagę.

– Dofinansowanie budownictwa drewnianego doskonale wpisuje się w „Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020” oraz w cele NFOŚiGW, do których należy m.in. wspieranie przedsięwzięć mających na celu poprawę jakości powietrza, zlokalizowanych w słabiej rozwiniętych regionach kraju, dzięki czemu kierowane środki, obok walorów ekologicznych, odgrywają ważną rolę w procesie społecznego i gospodarczego rozwoju Polski – informuje NFOŚiGW w Warszawie.

Korzystając z doświadczeń z Programu Priorytetowego „Poprawa efektywności energetycznej. Dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych”, narodowy fundusz przygotował program dofinansowania energooszczędnych domów drewnianych. Będzie on skierowany do osób fizycznych chcących zbudować lub kupić jednorodzinny dom drewniany.

– Program jest jednym z głównych działań projektu realizowanego we współpracy z Ministerstwem Środowiska oraz Lasami Państwowymi pn. „Polskie domy drewniane – mieszkaj w zgodzie z naturą”, który jest uzupełnieniem rządowego programu „Mieszkanie plus”, a tym samym odpowiedzią na niewystarczającą liczbę mieszkań na polskim rynku – podkreśla NFOŚiGW.

Celem głównym jest upowszechnienie stosowania drewna w budownictwie, a przez to ograniczenie emisji CO2 przy produkcji materiałów budowlanych oraz zwiększenie magazynowania dwutlenku węgla w drewnianych elementach konstrukcyjnych budynków. (oprac. PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ekologia

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Ekologia

hg

Polskie jabłonie pełne papug?

Jarosław Jędrysiak6 czerwca 2018
warto (1)

Warto wspierać gospodarstwa edukacyjne

Jarosław Jędrysiak4 czerwca 2018
er

Kurczaka los

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2018
zaba

Całować nie trzeba

Jarosław Jędrysiak10 maja 2018
smieci

Przyłącz się do sprzątania Europy

Adam Świerczyński9 maja 2018
jedza

One jedzą plastik

Jarosław Jędrysiak2 maja 2018