Energooszczędne domy drewniane. Będzie pomoc – Gazeta Kłobucka
Ekologia

Energooszczędne domy drewniane. Będzie pomoc

Program będzie skierowany do osób fizycznych chcących zbudować lub kupić jednorodzinny dom drewniany.
pinterest.com
Energooszczędne domy drewniane. Będzie pomoc

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej kończy konsultacje projektu programu „Poprawa jakości powietrza. Dofinansowanie energooszczędnych domów drewnianych”. Jego celem głównym jest upowszechnienie stosowania drewna w budownictwie, a przez to ograniczenie emisji CO 2 przy produkcji materiałów budowlanych oraz zwiększenie magazynowania dwutlenku węgla w drewnianych elementach konstrukcyjnych budynków

Koniec konsultacji wyznaczono na dzisiaj, 1 grudnia, na godz. 15.30. Uwagi, komentarze i propozycje zmian zgłaszane podczas konsultacji – jak informuje narodowy fundusz – będą pomocne przy tworzeniu oferty – tak, żeby odpowiadała ona potrzebom i możliwościom odbiorców współfinansowania. Trzeba jednak pamiętać, że uwagi składane anonimowo nie będą brane pod uwagę.

– Dofinansowanie budownictwa drewnianego doskonale wpisuje się w „Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020” oraz w cele NFOŚiGW, do których należy m.in. wspieranie przedsięwzięć mających na celu poprawę jakości powietrza, zlokalizowanych w słabiej rozwiniętych regionach kraju, dzięki czemu kierowane środki, obok walorów ekologicznych, odgrywają ważną rolę w procesie społecznego i gospodarczego rozwoju Polski – informuje NFOŚiGW w Warszawie.

Korzystając z doświadczeń z Programu Priorytetowego „Poprawa efektywności energetycznej. Dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych”, narodowy fundusz przygotował program dofinansowania energooszczędnych domów drewnianych. Będzie on skierowany do osób fizycznych chcących zbudować lub kupić jednorodzinny dom drewniany.

– Program jest jednym z głównych działań projektu realizowanego we współpracy z Ministerstwem Środowiska oraz Lasami Państwowymi pn. „Polskie domy drewniane – mieszkaj w zgodzie z naturą”, który jest uzupełnieniem rządowego programu „Mieszkanie plus”, a tym samym odpowiedzią na niewystarczającą liczbę mieszkań na polskim rynku – podkreśla NFOŚiGW.

Celem głównym jest upowszechnienie stosowania drewna w budownictwie, a przez to ograniczenie emisji CO2 przy produkcji materiałów budowlanych oraz zwiększenie magazynowania dwutlenku węgla w drewnianych elementach konstrukcyjnych budynków. (oprac. PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ekologia

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Ekologia

wyle (2)

Wylesianie Europy przyhamowało?

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2018
dron

Dron zbada, czym palisz w piecu

Jarosław Jędrysiak5 lutego 2018
1

Szkodliwe paliwa dalej w użyciu

Jarosław Jędrysiak1 lutego 2018
badz-eko-2

Bądź Eko wymień piec

Ewa Chojnacka31 stycznia 2018
droga

Droga z filtrem

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2018
cx

Dla kogo pieniądze na wymianę kotłów?

Piotr Wiewióra31 stycznia 2018