Najlepsi z przedsiębiorczości – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Najlepsi z przedsiębiorczości

Najlepsi z przedsiębiorczości

KONKURS. Podczas dorocznej gali Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS wielki sukces – najlepsze lokaty w całej Polsce – osiągnęła szkoła w Truskolasach

To sukces wielowymiarowy, bo placówka z naszego powiatu okazała się najlepsza od razu w kilku kategoriach, deklasując całą konkurencję. W rankingu ogólnopolskim, ogłoszonym przez Narodowy Bank Polski, w kategorii gimnazjów najlepszymi nauczycielkami przedsiębiorczości w kraju zostały Marlena Macherzyńska i Grażyna Kołacz z Truskolas. Najlepszym w kraju Szkolnym Klubem Przedsiębiorczości został uznany ten, który działa właśnie w szkole w Truskolasach. Wreszcie zwycięzcą w kategorii „Najlepsza Szkoła Przedsiębiorczości” zostało Gimnazjum w Zespole Szkół im. Stanisława Ligonia w Truskolasach.

Ten potrójny sukces to jeszcze nie wszystko. Grażyna Kołacz i Marlena Macherzyńska zostały też ogłoszone najlepszymi nauczycielkami przedsiębiorczości w naszym województwie. Co zresztą jest zupełnie naturalne – skoro triumfowały w skali całego kraju. Honorowy tytuł jest tu jednak osobny, więc warto i o nim wspomnieć.

Te wszystkie honory spotka – ły przedsiębiorczych z Truskolas podczas gali w klubie IMPULS. Są i efekty wymierne. Za sukces szkoły przyznano czek na 3 tys. zł. Identyczną nagrodę uzyskał Szkolny Klub Przedsiębiorczości. Gratulacje otrzymały również dyrektor szkoły Justyna Strzelczyk i wicedyrektor Małgorzata Olszewska. W końcu stworzenie warunków dla sukcesu szkoły i klubu – uczniów i nauczycieli – zasługuje na uznanie.

Dodajmy na koniec, że warszawską galę uzupełniono też wykładami – m.in. byłego prezesa NBP, prof. Adama Glapińskiego. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

K - Centrum na Harcerskiej już otwarte (2096) + fot

Centrum przy Harcerskiej już otwarte

Jarosław Jędrysiak11 grudnia 2019
ceny śmieci

Ceny śmieci oszaleją?

Jarosław Jędrysiak10 grudnia 2019
reggae_jak_malina_6

Reggae Jak Malina

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2019
K - Wojownik sztuki i piewca jego talentu 1

Wojownik sztuki i piewca jego talentu

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2019
K - Harcerski zjazd 1

Harcerski zjazd

Jarosław Jędrysiak2 grudnia 2019
K - Damian Kulej walczy w finale The Voice of Poland

Damian Kulej walczy w finale „The Voice of Poland”

Jarosław Jędrysiak29 listopada 2019