Najlepsi z przedsiębiorczości – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Najlepsi z przedsiębiorczości

Najlepsi z przedsiębiorczości

KONKURS. Podczas dorocznej gali Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS wielki sukces – najlepsze lokaty w całej Polsce – osiągnęła szkoła w Truskolasach

To sukces wielowymiarowy, bo placówka z naszego powiatu okazała się najlepsza od razu w kilku kategoriach, deklasując całą konkurencję. W rankingu ogólnopolskim, ogłoszonym przez Narodowy Bank Polski, w kategorii gimnazjów najlepszymi nauczycielkami przedsiębiorczości w kraju zostały Marlena Macherzyńska i Grażyna Kołacz z Truskolas. Najlepszym w kraju Szkolnym Klubem Przedsiębiorczości został uznany ten, który działa właśnie w szkole w Truskolasach. Wreszcie zwycięzcą w kategorii „Najlepsza Szkoła Przedsiębiorczości” zostało Gimnazjum w Zespole Szkół im. Stanisława Ligonia w Truskolasach.

Ten potrójny sukces to jeszcze nie wszystko. Grażyna Kołacz i Marlena Macherzyńska zostały też ogłoszone najlepszymi nauczycielkami przedsiębiorczości w naszym województwie. Co zresztą jest zupełnie naturalne – skoro triumfowały w skali całego kraju. Honorowy tytuł jest tu jednak osobny, więc warto i o nim wspomnieć.

Te wszystkie honory spotka – ły przedsiębiorczych z Truskolas podczas gali w klubie IMPULS. Są i efekty wymierne. Za sukces szkoły przyznano czek na 3 tys. zł. Identyczną nagrodę uzyskał Szkolny Klub Przedsiębiorczości. Gratulacje otrzymały również dyrektor szkoły Justyna Strzelczyk i wicedyrektor Małgorzata Olszewska. W końcu stworzenie warunków dla sukcesu szkoły i klubu – uczniów i nauczycieli – zasługuje na uznanie.

Dodajmy na koniec, że warszawską galę uzupełniono też wykładami – m.in. byłego prezesa NBP, prof. Adama Glapińskiego. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Więcej w Kłobuck

czek

CZEK DLA GMINY KŁOBUCK W RAMACH #TARCZADLASAMORZĄDÓW

Ewa Chojnacka26 czerwca 2020
zyczenia

Zakończenie roku szkolnego – życzenia

Ewa Chojnacka26 czerwca 2020
laptopy

LAPTOPY DLA SZKÓŁ

Ewa Chojnacka25 czerwca 2020
pasy-jasna

POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH GMINNYCH

Ewa Chojnacka19 czerwca 2020
urzad

Zaprojektują otoczenie urzędu

Jarosław Jędrysiak17 czerwca 2020
krolleski_ogrodek

Królleski Burger – otwarcie letniego ogródka

Ewa Chojnacka17 czerwca 2020