Satyra nie tylko polityczna – Gazeta Kłobucka
Humor

Satyra nie tylko polityczna

Satyra nie tylko polityczna


Dzisiaj zaczynamy od naszego ulubionego człowieka z Panek, który jak już zrobi maturę, to podobno później ma w planach zacząć studia na wydziale dziennikarstwa. Tak, to prawda, że u niego jest odwrotnie niż normalnie, ale jakby było normalnie, to jeszcze by zaczął rozumieć to, o czym pisze, i mógłby się przerazić. A może by tak przerwać karierę dziennikarską i zostać dentystą? Szkołę się też przecież później skończy, prawda?


Z Panek lecimy do Lipa. A tam okazuje się, że nie chcą realizować programu Maluch + Może by i chcieli, ale jest taka zasada, że wszystko, co prezes Kaczyński każe realizować w gminach, gdzie rządzi PSL, mają odrzucać. Ostatnio władza centralna to chciała tak dla psikusa zrealizować pilotażowy program w Lipiu i przeznaczyć na każdy nowy traktor 5000 +, ale wójcina temat ucięła, bo nie chce się swojej partii narażać, że coś wzięła, i żeby później nie wytykali jej na zjeździe partyjnym palcami.


W gminie Miedźno, a dokładniej w Izbiskach Małych, jest taki dom, w którym mieszkają same kobiety. I to nie, że są samotne, tylko że ich chłopy to daleko od domu pracują. Koło domu nie ma lampy, a że dom jest tuż pod lasem, to podobno w nocy straszy i w ciemnościach widać podejrzane twarze. Taką historię usłyszeliśmy podczas sesji w Miedźnie. Tuż po naszym materiale zgłosiło się do redakcji kilku mężczyzn z pytaniem, czy kobiety nie chcą, aby u nich spały w nocy jakieś chłopy, żeby one się mniej bały. Casting ma się odbyć na kłobuckim lodowisku w najbliższą środę po godzinie 20. wieczorem. Wójt Miedźna też będzie. Samym paniom nic na ten temat nie wiadomo.


Ostatnio przeprowadziliśmy wywiad z szeryfem kłobucka. Szeryf mówi, że w życiu to prawie niczego się nie boi, a jak już się boi, to tylko brudnej kampanii. Sprawdziliśmy, pytając kontrkandydatów, czy planują brudną kampanię. Oto odpowiedzi, jakie uzyskaliśmy od kilku z nich. Krzysztof Nowak: „Ja nigdy brudnej kampanii nie planowałem, ale członkowie mojego komitetu to już jakby tak, ale ja nie mam na nich żadnego wpływu”. Maciej Zielonka: „Cała polityka jest brudna, ale ja brudy piorę w domu, a nie na mieście, a już tym bardziej u Zakrzewskiego”. Maciej Biernacki: „Ja, hmmm… W sumie to, hmmm… Jeszcze nie wiem….. A czy mogę prosić o powtórzenie pytania?” No to będzie ciekawie.


Jeszcze raz powracamy do Miedźna, zarządzanego przez jedynie słuszną opcję. Okazuje się, że przed urzędem wójt zamontował monitoring, aby śledzić tych, którzy wyrzucają puste opakowania po śledziach centralnie na schody urzędowe. Rano, kiedy urzędnicy przychodzą do pracy, to jest taki smród, ale taki smród, że się nie da wytrzymać! Monitoring miał namierzyć tego cwaniaczka, co to sobie takie żarty z najważniejszego budynku w gminie robi. I udało się – bo namierzył. Okazuje się, że to kot sołtysa resztki z tych opakowań po śledziach sobie zjada na schodach, a opakowania przynosi z pojemnika na śmieci zza urzędu. Niestety, wójtowi nie wystarczyło namierzenie kota, bo uznał, że ktoś wcześniej te śledzie przecież zjada. Powołał komisję, która zbadała zapach wydychanego przez urzędników powietrza i wyszło, że aż od czterech urzędników było czuć śledziami w dniu badania. W przyszłym tygodniu mamy się dowiedzieć, jak zostaną ukarani.

Oprac. Konrad Ziębicki

Z naszej cotygodniowej kroniki jeszcze nie kryminalnej. Co to za satyra bez naszego starosty, któremu trochę mogą się pokrzyżować plany, bo według nowej ordynacji to jak się będzie startowało na wójta np. takiej Wręczycy Wielkiej, to już na radnego powiatowego nie będzie można. Pewnie nie tylko naszemu ulubionemu – bo jedynemu – staroście posypały się plany i jedną srokę trzeba wypuścić z dłoni. Ale do rzeczy. Sprawa ABW się zakończyła, to teraz się starostą interesuje CBA, CIA i FBI. Starosta natomiast podobno się tym w ogóle nie interesuje. Ale za to interesuje się tym, aby wystąpić w „Tańcu z gwiazdami”. Podobno jeszcze tylko tam go nie było.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Humor

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Humor

satyra-gk-42

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka24 października 2019
satyra-gk-nr-41

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka16 października 2019
satyra-gk-nr-40

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka7 października 2019
satyra_polityczna-13-09-2019

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka19 września 2019
satyra_polityczna-23-08-2019

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka28 sierpnia 2019
satyra_polityczna-16-08-2019

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka21 sierpnia 2019