Wspaniali ludzie są wśród nas! – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Wspaniali ludzie są wśród nas!

Jan i Maria Borkowscy to emerytowani nauczyciele z Kłobucka. Dziś można o nich mówić – prawdziwi bohaterowie.
ARCH.
Wspaniali ludzie są wśród nas!

ZDROWIE. Dyrekcja kłobuckiego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku do dziś nie może uwierzyć, że takie „cuda” się zdarzają – i trudno się dziwić, bo rzadko bywa, aby ktoś przyszedł „z ulicy” i zaproponował szpitalowi zakup nowoczesnego sprzętu medycznego za 80 tys. zł

Jan i Maria Borkowscy to emerytowani nauczyciele z Kłobucka. Dziś można o nich mówić – prawdziwi bohaterowie. To był zwyczajny, „szary” dzień, kiedy pan Jan wszedł na oddział wewnętrzny kłobuckiego szpitala i poprosił jego ordynatora o rozmowę, nie zdradzając jej szczegółów. A ponieważ lekarz myślał, że chodzi o zwykłą konsultację medyczną, poprosił o cierpliwość, ponieważ przyjmował w tym czasie pacjentów. Mężczyzna spokojnie czekał.

– Jak wielkie był zdziwienie ordynatora, kiedy okazało się, że nie chodzi o wizytę lekarską; zamiast tego lekarz usłyszał od tego człowieka pytanie, czy czegoś nie potrzeba szpitalowi, i deklarację, że on z żoną chcieliby to sfinansować – mówi Joanna Maruszczyk, dyrektor ZOZ w Kłobucku.

Początkowo dyrekcja myślała, że chodzi o jakąś drobną kwotę, nieczęsto bowiem tacy ludzie jak pan Jan i pani Maria się zdarzają. Szybko się jednak okazało, że mowa o naprawdę dużej sumie. Państwo Borkowscy ufundowali bowiem nowoczesny aparat USG do diagnostyki, przekazując na ten cel 80 tys. zł.

– Dotąd działał tylko jeden taki aparat. Korzystali z niego zarówno pacjenci szpitala, jak i ośrodków zdrowia, kolejki były naprawdę duże – mówi szefowa kłobuckiego ZOZ. – Dlatego nie ukrywam radości i przede wszystkim wdzięczności dla tych państwa, którzy po prostu „spadli nam z nieba” – dodaje z uśmiechem Joanna Maruszczyk. (mag)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Anonim

    15 grudnia 2017 at 14:01

    Pan profesor Borkowski był moim nauczycielem w LO Kłobuck w latach 1958-62.Ja nie jestem zaskoczony tym wspaniałym gestem.To dobry człowiek,wierny swoim przekonaniom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

czek

CZEK DLA GMINY KŁOBUCK W RAMACH #TARCZADLASAMORZĄDÓW

Ewa Chojnacka26 czerwca 2020
zyczenia

Zakończenie roku szkolnego – życzenia

Ewa Chojnacka26 czerwca 2020
laptopy

LAPTOPY DLA SZKÓŁ

Ewa Chojnacka25 czerwca 2020
pasy-jasna

POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH GMINNYCH

Ewa Chojnacka19 czerwca 2020
urzad

Zaprojektują otoczenie urzędu

Jarosław Jędrysiak17 czerwca 2020
krolleski_ogrodek

Królleski Burger – otwarcie letniego ogródka

Ewa Chojnacka17 czerwca 2020