Park odzyska swój blask? – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Park odzyska swój blask?

Kilkanaście lat temu pałac został sprzedany prywatnej osobie. Od tego czasu na ternie samego parku, który należy do wyjątkowo pięknych i starych, tak naprawdę nie dzieje się nic.
MAGDALENA KURZAK
Park odzyska swój blask?

Jest szansa, że zaniedbany, opuszczony i trochę zapomniany park przy ul. Zamkowej znów odzyska swa świetność

Choć projektu rewitalizacji parku początkowo nie było w projekcie budżetu na 2018 rok, to podczas ubiegłotygodniowej sesji komisji budżetowej ze strony Jerzego Zakrzewskiego padła propozycja, aby wprowadzić go do wydatków w przyszłym roku. Teraz to radni zdecydują, czy wejdzie ona w życie.

– Chcielibyśmy odtworzyć muszlę koncertową, wykonać inwentaryzację drzewostanu i tym samym oczyścić park. Pozostawione drzewa można by było podświetlić – mówi Jerzy Zakrzewski, burmistrz. – W projekcie uwzględnimy również alejki spacerowe, ławeczki i oczywiście lampy – dodaje.

Pałac, który otoczony jest parkiem należącym do gminy, wybudowany został w 1795 roku dla pruskiego ministra Christiana von Haugwitz. Kolejnymi właścicielami byli: Benedykt Lemański, Henckelowie von Donnersmarck, książę Aleksander Michajłowicz Romanow. Obiekt został gruntownie przebudowany pod koniec XIX wieku. Po I wojnie światowej posiadłość przeszła na własność skarbu państwa. W dwudziestoleciu międzywojennym w zamku znajdowała się Szkoła Leśników, a w latach 1952-1972 siedziba Prezydium Powiatowej Rady Narodowej. Następnie w pałacu miał siedzibę zakład odzieżowy Dom Mody „Elegancja”. Kilkanaście lat temu został sprzedany prywatnej osobie. Od tego czasu na ternie samego parku, który należy do wyjątkowo pięknych, tak naprawdę nie dzieje się nic. (mag)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

czek

CZEK DLA GMINY KŁOBUCK W RAMACH #TARCZADLASAMORZĄDÓW

Ewa Chojnacka26 czerwca 2020
zyczenia

Zakończenie roku szkolnego – życzenia

Ewa Chojnacka26 czerwca 2020
laptopy

LAPTOPY DLA SZKÓŁ

Ewa Chojnacka25 czerwca 2020
pasy-jasna

POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH GMINNYCH

Ewa Chojnacka19 czerwca 2020
urzad

Zaprojektują otoczenie urzędu

Jarosław Jędrysiak17 czerwca 2020
krolleski_ogrodek

Królleski Burger – otwarcie letniego ogródka

Ewa Chojnacka17 czerwca 2020