20 lat na chwałę miasta – Gazeta Kłobucka
Krzepice

20 lat na chwałę miasta

Krzepickie Towarzystwo Regionalne świętowało swe 20-lecie.
KRZYSZTOF ŚWITALSKI
20 lat na chwałę miasta

JUBILEUSZ. Zaczęło się od woli działania w ważnej społecznie sprawie. Szybko doszła troska o lokalne dziedzictwo, także to ze sfer bardziej duchowych. I tak działalność ta trwa już dwie dekady. Bo tyle czasu istnieje Krzepickie Towarzystwo Regionalne

Okazją do poświęcenia większej uwagi tej lokalnej organizacji jest właśnie jubileusz jej 20-lecia. Obchody rocznicy rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Jakuba, a swą oficjalną część miały w sali OSP. Tu przedstawiono historię organizacji, uhonorowano jej członków. Do obecnych przemawiała prezes Teresa Jackiewicz. Sporo przygotowano z myślą o programie artystycznym. W tańcu towarzyskim zaprezentowali się Natalia Jadczak i Wojciech Czaja. Nieco później śpiewała Natalia Rakowska. Występy przygotowali też uczniowie krzepickiej „Jedynki” – z koła teatralnego „Bajduś” i z zespołu „Wiolinki”. Potem znów wrócono do tańca – wystąpili Roksana Biskup i Jakub Jadczak. Prezentację z dziedziny sztuk walki przedstawił pochodzący z Krzepic zawodnik MMA, Mateusz Głąb. (jar)

KRZEPICKIE TOWARZYSTWO REGIONALNE

Powstało 26 listopada 1997 r. najpierw po to, by wesprzeć ideę budowy obwodnicy miasta. Szybko zgromadziło osoby zainteresowane dziejami Krzepic. I włączyło się w lokalne życie kulturalne oraz kultywowanie tradycji i pamięci o zasłużonych obywatelach. To z inicjatywy prezes Jackiewicz od ponad dwóch dekad w krzepickim kościele odprawiana jest msza katyńska. Organizacja włączyła się w przygotowanie programu ochrony lokalnych zabytków, działa też na rzecz utworzenia miejskiego muzeum. Są i plany na przyszłość. Ma tu powstać Krzepickie Bractwo Rycerskie. W planach jest też Klub Seniora i Krzepickie Dni Seniora.

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

mm

Wtedy też pięknie kwitły kasztany

Jarosław Jędrysiak24 czerwca 2018
sasiedzi

Sąsiedzi zatrują gminę?

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2018
spotkanie

Ćwierć wieku po maturze

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2018
vb

Miasto powinno mieć park?

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2018
vxcvcx

W strefie szczere pole, a już chcą dzielić zyski

Jarosław Jędrysiak30 maja 2018
foto

Fotoradar potrzebny czy nie?

Jarosław Jędrysiak29 maja 2018