20 lat na chwałę miasta – Gazeta Kłobucka
Krzepice

20 lat na chwałę miasta

Krzepickie Towarzystwo Regionalne świętowało swe 20-lecie.
KRZYSZTOF ŚWITALSKI
20 lat na chwałę miasta

JUBILEUSZ. Zaczęło się od woli działania w ważnej społecznie sprawie. Szybko doszła troska o lokalne dziedzictwo, także to ze sfer bardziej duchowych. I tak działalność ta trwa już dwie dekady. Bo tyle czasu istnieje Krzepickie Towarzystwo Regionalne

Okazją do poświęcenia większej uwagi tej lokalnej organizacji jest właśnie jubileusz jej 20-lecia. Obchody rocznicy rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Jakuba, a swą oficjalną część miały w sali OSP. Tu przedstawiono historię organizacji, uhonorowano jej członków. Do obecnych przemawiała prezes Teresa Jackiewicz. Sporo przygotowano z myślą o programie artystycznym. W tańcu towarzyskim zaprezentowali się Natalia Jadczak i Wojciech Czaja. Nieco później śpiewała Natalia Rakowska. Występy przygotowali też uczniowie krzepickiej „Jedynki” – z koła teatralnego „Bajduś” i z zespołu „Wiolinki”. Potem znów wrócono do tańca – wystąpili Roksana Biskup i Jakub Jadczak. Prezentację z dziedziny sztuk walki przedstawił pochodzący z Krzepic zawodnik MMA, Mateusz Głąb. (jar)

KRZEPICKIE TOWARZYSTWO REGIONALNE

Powstało 26 listopada 1997 r. najpierw po to, by wesprzeć ideę budowy obwodnicy miasta. Szybko zgromadziło osoby zainteresowane dziejami Krzepic. I włączyło się w lokalne życie kulturalne oraz kultywowanie tradycji i pamięci o zasłużonych obywatelach. To z inicjatywy prezes Jackiewicz od ponad dwóch dekad w krzepickim kościele odprawiana jest msza katyńska. Organizacja włączyła się w przygotowanie programu ochrony lokalnych zabytków, działa też na rzecz utworzenia miejskiego muzeum. Są i plany na przyszłość. Ma tu powstać Krzepickie Bractwo Rycerskie. W planach jest też Klub Seniora i Krzepickie Dni Seniora.

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

fff

Porządek pod liceum

Jarosław Jędrysiak17 października 2018
v

112 na godzinę po Krzepicach

Jarosław Jędrysiak1 października 2018
stacja

Stacja już uzdatnia wodę

Jarosław Jędrysiak25 września 2018
ceramika

Zabawy z gliną

Jarosław Jędrysiak23 września 2018
re

Grali całkiem na serio

Jarosław Jędrysiak19 września 2018
yt

Skończy się slalom na rynku

Jarosław Jędrysiak19 września 2018