Podatki w roku wyborczym – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Podatki w roku wyborczym

Na posiedzeniu połączonych komisji rady gminy wójt Henryk Krawczyk zaproponował, żeby nie podnosić stawek podatków od nieruchomości i środków transportu.
PIOTR WIEWIÓRA
Podatki w roku wyborczym

FINANSE. Wójt zaproponował, a radni się zgodzili, żeby stawki podatków od środków transportu i nieruchomości utrzymać na tym samym poziomie, co w bieżącym roku. Nieznacznie wzrośnie rolny

W listopadzie 2018 r. czekają nas wybory samorządowe. Aktualne władze gmin doskonale zdają sobie sprawę z tego, że najbliższy rok to ich „być albo nie być”. Niektóre planują więc lawinę inwestycji, inne trąbią o niepodnoszeniu opłat i podatków (nawet jeśli byłoby to uzasadnione), jeszcze inne natomiast celują w obu kierunkach. We Wręczycy póki co załatwiono sprawę przyszłorocznych podatków. Najpierw na posiedzeniu połączonych komisji rady gminy wójt Henryk Krawczyk zaproponował, żeby nie podnosić stawek podatków od nieruchomości i środków transportu. Radni wyrazili na to zgodę, a następnie już podczas sesji usankcjonowali stosownymi uchwałami. Nieznacznych zmian należy spodziewać się natomiast w przypadku podatku rolnego. Aktualnie rolnicy z wręczyckiej gminy muszą płacić maksymalną dopuszczalną stawkę – 52,44 zł za jeden kwintal zboża. W 2018 roku też będą musieli uiszczać kwotę maksymalną, która jednak – w związku ze wzrostem stawki ustalonej przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, stanowiącej podstawę do wyliczenia podatku rolnego – wzrośnie i we Wręczycy do poziomu 52,49 zł. (PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

od marca

Od marca drożej za śmieci. To już pewne

Piotr Wiewióra9 stycznia 2018
rwfd

Nie żyje 21-letni kierowca

Jarosław Jędrysiak2 stycznia 2018
w

Dwuletni odbiór śmieci za ponad 4,4 mln zł

Piotr Wiewióra28 grudnia 2017
vc

Bożonarodzeniowa plastyka obrzędowa

Piotr Wiewióra24 grudnia 2017
cv

Obsługa szkół zarabia zbyt mało?

Piotr Wiewióra14 grudnia 2017
radni

Radni ufundują gminie sztandar?

Ewa Chojnacka12 grudnia 2017