Podatki w roku wyborczym – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Podatki w roku wyborczym

Na posiedzeniu połączonych komisji rady gminy wójt Henryk Krawczyk zaproponował, żeby nie podnosić stawek podatków od nieruchomości i środków transportu.
PIOTR WIEWIÓRA
Podatki w roku wyborczym

FINANSE. Wójt zaproponował, a radni się zgodzili, żeby stawki podatków od środków transportu i nieruchomości utrzymać na tym samym poziomie, co w bieżącym roku. Nieznacznie wzrośnie rolny

W listopadzie 2018 r. czekają nas wybory samorządowe. Aktualne władze gmin doskonale zdają sobie sprawę z tego, że najbliższy rok to ich „być albo nie być”. Niektóre planują więc lawinę inwestycji, inne trąbią o niepodnoszeniu opłat i podatków (nawet jeśli byłoby to uzasadnione), jeszcze inne natomiast celują w obu kierunkach. We Wręczycy póki co załatwiono sprawę przyszłorocznych podatków. Najpierw na posiedzeniu połączonych komisji rady gminy wójt Henryk Krawczyk zaproponował, żeby nie podnosić stawek podatków od nieruchomości i środków transportu. Radni wyrazili na to zgodę, a następnie już podczas sesji usankcjonowali stosownymi uchwałami. Nieznacznych zmian należy spodziewać się natomiast w przypadku podatku rolnego. Aktualnie rolnicy z wręczyckiej gminy muszą płacić maksymalną dopuszczalną stawkę – 52,44 zł za jeden kwintal zboża. W 2018 roku też będą musieli uiszczać kwotę maksymalną, która jednak – w związku ze wzrostem stawki ustalonej przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, stanowiącej podstawę do wyliczenia podatku rolnego – wzrośnie i we Wręczycy do poziomu 52,49 zł. (PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

podwys

Podwyżka dla wójta

Piotr Wiewióra8 marca 2018
pies

Czad zabił 82-latkę

Jarosław Jędrysiak7 marca 2018
fd

Przyszłość w programowaniu

Jarosław Jędrysiak3 marca 2018
ewds

„Koncert z Gwiazdą” później, ale z większą pompą

Piotr Wiewióra18 lutego 2018
2ew

50 lat razem

Piotr Wiewióra16 lutego 2018
2

Mobbing na poczcie? Naczelniczka odsunięta

Piotr Wiewióra12 lutego 2018