Podatki w roku wyborczym – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Podatki w roku wyborczym

Na posiedzeniu połączonych komisji rady gminy wójt Henryk Krawczyk zaproponował, żeby nie podnosić stawek podatków od nieruchomości i środków transportu.
PIOTR WIEWIÓRA
Podatki w roku wyborczym

FINANSE. Wójt zaproponował, a radni się zgodzili, żeby stawki podatków od środków transportu i nieruchomości utrzymać na tym samym poziomie, co w bieżącym roku. Nieznacznie wzrośnie rolny

W listopadzie 2018 r. czekają nas wybory samorządowe. Aktualne władze gmin doskonale zdają sobie sprawę z tego, że najbliższy rok to ich „być albo nie być”. Niektóre planują więc lawinę inwestycji, inne trąbią o niepodnoszeniu opłat i podatków (nawet jeśli byłoby to uzasadnione), jeszcze inne natomiast celują w obu kierunkach. We Wręczycy póki co załatwiono sprawę przyszłorocznych podatków. Najpierw na posiedzeniu połączonych komisji rady gminy wójt Henryk Krawczyk zaproponował, żeby nie podnosić stawek podatków od nieruchomości i środków transportu. Radni wyrazili na to zgodę, a następnie już podczas sesji usankcjonowali stosownymi uchwałami. Nieznacznych zmian należy spodziewać się natomiast w przypadku podatku rolnego. Aktualnie rolnicy z wręczyckiej gminy muszą płacić maksymalną dopuszczalną stawkę – 52,44 zł za jeden kwintal zboża. W 2018 roku też będą musieli uiszczać kwotę maksymalną, która jednak – w związku ze wzrostem stawki ustalonej przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, stanowiącej podstawę do wyliczenia podatku rolnego – wzrośnie i we Wręczycy do poziomu 52,49 zł. (PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

przed

Przedszkolaki pięknie śpiewają

Jarosław Jędrysiak27 maja 2018
walnal

Wyprzedzał i walnął w drzewo

Jarosław Jędrysiak26 maja 2018
zz

Zamknęli dzieciom drogę do dalszego etapu?

Magdalena Kurzak22 kwietnia 2018
potacenie

Śmiertelnie potrącił i zbiegł

Jarosław Jędrysiak16 kwietnia 2018
43

Podzielili sołectwo, które… było już podzielone

Piotr Wiewióra28 marca 2018
smog

Po co kontrolują, skoro nie mogą karać?

Piotr Wiewióra27 marca 2018