Podatki w roku wyborczym – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Podatki w roku wyborczym

Na posiedzeniu połączonych komisji rady gminy wójt Henryk Krawczyk zaproponował, żeby nie podnosić stawek podatków od nieruchomości i środków transportu.
PIOTR WIEWIÓRA
Podatki w roku wyborczym

FINANSE. Wójt zaproponował, a radni się zgodzili, żeby stawki podatków od środków transportu i nieruchomości utrzymać na tym samym poziomie, co w bieżącym roku. Nieznacznie wzrośnie rolny

W listopadzie 2018 r. czekają nas wybory samorządowe. Aktualne władze gmin doskonale zdają sobie sprawę z tego, że najbliższy rok to ich „być albo nie być”. Niektóre planują więc lawinę inwestycji, inne trąbią o niepodnoszeniu opłat i podatków (nawet jeśli byłoby to uzasadnione), jeszcze inne natomiast celują w obu kierunkach. We Wręczycy póki co załatwiono sprawę przyszłorocznych podatków. Najpierw na posiedzeniu połączonych komisji rady gminy wójt Henryk Krawczyk zaproponował, żeby nie podnosić stawek podatków od nieruchomości i środków transportu. Radni wyrazili na to zgodę, a następnie już podczas sesji usankcjonowali stosownymi uchwałami. Nieznacznych zmian należy spodziewać się natomiast w przypadku podatku rolnego. Aktualnie rolnicy z wręczyckiej gminy muszą płacić maksymalną dopuszczalną stawkę – 52,44 zł za jeden kwintal zboża. W 2018 roku też będą musieli uiszczać kwotę maksymalną, która jednak – w związku ze wzrostem stawki ustalonej przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, stanowiącej podstawę do wyliczenia podatku rolnego – wzrośnie i we Wręczycy do poziomu 52,49 zł. (PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

promo

Promowali bezpieczeństwo

Jarosław Jędrysiak21 sierpnia 2018
pedzil

Pędziła ponad setką

Jarosław Jędrysiak19 sierpnia 2018
radf

Radny Krawczyk dalej najbogatszy

Jarosław Jędrysiak9 sierpnia 2018
rte

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69

Ewa Chojnacka25 lipca 2018
przed

Przedszkolaki pięknie śpiewają

Jarosław Jędrysiak27 maja 2018
walnal

Wyprzedzał i walnął w drzewo

Jarosław Jędrysiak26 maja 2018