Tygrysy o awans, Victoria i Płomień o utrzymanie – Gazeta Kłobucka
Powiat

Tygrysy o awans, Victoria i Płomień o utrzymanie

Siatkarska drużyna UKS-u Meteor Opatów, występującego w kłobuckiej PALS.
Stanisław Wrzesiński
Tygrysy o awans, Victoria i Płomień o utrzymanie

SIATKÓWKA. Zakończyła się runda zasadnicza rozgrywek I ligi śląskiej mężczyzn. W drugiej rundzie, w tzw. grupie finałowej, walczącej o I-ligowe mistrzostwo oraz możliwość gry w siatkarskich II-ligowych barażach, rywalizować będzie Jamar UKS Tygrysy Krzepice. Natomiast w tzw. grupie spadkowej o uniknięcie degradacji powalczą Victoria Biała i Płomień Przystajń

W II rundzie I ligi śląskiej mężczyzn zespołom w obydwu grupach, finałowej i spadkowej, są zaliczane punkty z bezpośrednich spotkań z rundy zasadniczej. Z tego powodu Jamar UKS Tygrysy Krzepice przystąpi do rywalizacji z wysokiego drugiego miejsca.

W ostatniej I-ligowej kolejce rundy zasadniczej zdecydowanie najlepsza siatkarska drużyna grupy pierwszej, Jamar UKS Tygrysy Krzepice (jedyna 2:3 wyjazdowa porażka z zespołem Exactu Systems Norwid II Częstochowa), w powiatowych derbach 3:0 (25:17, 25:20, 25:16) wygrała z Victorią Biała. Niespodziankę sprawili siatkarze Płomienia Przystajń, którzy 3:0 (26:24, 25:22, 25:21) pokonali UKS Gwiazdę Tarnowskie Góry, co zarazem zepchnęło na ostatnie, siódme miejsce w tabeli tej grupy siatkarzy z Białej. Pauzował Eco- Team AZS 2020 Częstochowa. W trzecim meczu wicelider Exact Systems Norwid II Częstochowa 3:0 (25:20, 25:22, 25:15) zwyciężył Polonię Poraj. W grupie drugiej najlepsza była drużyna KS-u AZS Rafako Racibórz, która, podobnie jak krzepickie Tygrysy, zgromadziła 34 punkty, mając jednocześnie aż 10-punktową przewagę nad drugim w tabeli UKS-em Trójką Mikołów. W pojedynku inaugurującym III kolejkę powiatowej amatorskiej ligi siatkówki w Kłobucku GOKiS Panki 1:3 przegrał z UKS -em Iskra Starokrzepice. UKS Gimnazjum Blachownia (z Pauliną Czapelską z Panek w składzie), które zajęło piąte miejsce w grupie pierwszej I ligi śląskiej kobiet, będzie walczyło o utrzymanie na tym najwyższym w województwie śląskim siatkarskim poziomie rozgrywek kobiet.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

f

Jaskuła i Sikora piłkarskimi nadziejami

Stanisław Wrzesiński14 lipca 2018
4re

Pogoń Kamyk z pucharem prezesa

Stanisław Wrzesiński13 lipca 2018
fff

Zawodnicza karuzela rozpoczęta

Stanisław Wrzesiński13 lipca 2018
krz

Piłkarskie awanse i spadki

Stanisław Wrzesiński6 lipca 2018
wre

Jubileuszowy przegląd orkiestr

Jarosław Jędrysiak30 czerwca 2018
revc

Trochę zimy w środku lata

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2018