Kłobuck, Tuszyn

Mikołajkowy turniej

Młode siatkarki z Kłobucka grały z zespołami z całej Polski w Tuszynie.
ULKS START KŁOBUCK

MINISIATKÓWKA. Na początku grudnia w Tuszynie odbył się I Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki. Z udziałem siatkarek z Kłobucka

W sportowej rywalizacji wzięły udział cztery setki zawodniczek z rożnych stron Polski. Nas reprezentował ULKS Start Kłobuck.

– Grano we wszystkich kategoriach minisiatkówki, czyli w „dwójkach”, „trójkach” i „czwórkach”.

Najlepiej spisała się nasza dwójeczka (Zuzanna Pawełczak, Wiktoria Załoga i Jagoda Makles), która zajęła 4. miejsce wśród 47 zespołów – relacjonuje prezeska klubu, Alicja Borowczyk-Szymanek.

W meczu półfi nałowym ULKS Start Kłobuck uległ SL Salos Saniątki I 13:15, a w meczu o 3. lokatę – JKS SMS Jastrzębie-Zdrój I, w stosunku 7:15; 13:15. W tej kategorii triumfował Joker Świecie II. Trzeba też dodać, że Zuzanna Pawełczak z naszego zespołu otrzymała nagrodę indywidualną dla wyróżniającej się siatkarki w tej kategorii wiekowej.

Wśród „trójek” Oliwia Kupka, Julia Maduzia i Natalia Matyszczak zajęły lokatę 13-16. w gronie 32 drużyn, a wśród „czwórek” Nadia Jagielska, Zuzanna Kasprzak, Anna Chabrajska i Bianka Kozińska – miejsce 22. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy, zwłaszcza że nasza „dwójka” ma kolejne starty jeszcze w grudniu. (jar)