Z serca dla bezdomnych zwierząt – Gazeta Kłobucka
Biała

Z serca dla bezdomnych zwierząt

Dzieci postarały się zrobić coś dobrego dla bezdomnych zwierząt. Przy okazji zrobiły też wiele dla własnej wrażliwości na los naszych „braci mniejszych”.
SP BIAŁA
Z serca dla bezdomnych zwierząt

POMOC. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Białej odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie. Nie pojechali z pustymi rękami

Dzieci najpierw zebrały dary dla czworonogów, a następnie zawiozły je do schroniska. W transporcie pomogli rodzice. Satysfakcja przyszła szybko.

– Grupa została powitania gromkim szczekaniem. Psy na widok uczniów wesoło merdały ogonami, wciskały w kraty swoje pyski i wyciągały łapy, aby się przywitać – relacjonuje Małgorzata Skrok ze szkoły w Białej.

Ta radość czworonogów podszyta jest tu jednak, jak zawsze w schronisku, tęsknotą i smutkiem. Choć boksy są zadbane, budy wygodne, a opiekunowie troskliwi, porzucone zwierzęta nigdy nie przestają odczuwać bólu z powodu wzgardzonej wierności. To dobrze, że dzieci podjęły wysiłek zebrania karmy i innych potrzebnych zwierzętom rzeczy – wszystko to im się przyda. Jeszcze lepiej, że odwiedzając takie miejsce uczą się empatii i właściwego traktowania zwierząt. Bo trudno uwierzyć, że ktoś z tych młodych ludzi będzie kiedyś zdolny, by wyrządzić jakąś krzywdę swojemu pupilowi, by go porzucić na zawsze. A to chyba w tym wszystkim najważniejsze. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Biała

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Biała

fizyka

Fizyka ciekawie podana

Jarosław Jędrysiak2 lutego 2019
dary

Dary serc

Jarosław Jędrysiak24 stycznia 2019
jedzenie

Zebrali ponad 400 kilogramów jedzenia

Jarosław Jędrysiak23 grudnia 2018
mikolajki

Mikołajki przedszkolaków

Jarosław Jędrysiak22 grudnia 2018
tyoi

Razem przy ogniu

Jarosław Jędrysiak15 listopada 2018
34

Życzenia dla nauczycieli

Jarosław Jędrysiak6 listopada 2018