Z serca dla bezdomnych zwierząt – Gazeta Kłobucka
Biała

Z serca dla bezdomnych zwierząt

Dzieci postarały się zrobić coś dobrego dla bezdomnych zwierząt. Przy okazji zrobiły też wiele dla własnej wrażliwości na los naszych „braci mniejszych”.
SP BIAŁA
Z serca dla bezdomnych zwierząt

POMOC. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Białej odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie. Nie pojechali z pustymi rękami

Dzieci najpierw zebrały dary dla czworonogów, a następnie zawiozły je do schroniska. W transporcie pomogli rodzice. Satysfakcja przyszła szybko.

– Grupa została powitania gromkim szczekaniem. Psy na widok uczniów wesoło merdały ogonami, wciskały w kraty swoje pyski i wyciągały łapy, aby się przywitać – relacjonuje Małgorzata Skrok ze szkoły w Białej.

Ta radość czworonogów podszyta jest tu jednak, jak zawsze w schronisku, tęsknotą i smutkiem. Choć boksy są zadbane, budy wygodne, a opiekunowie troskliwi, porzucone zwierzęta nigdy nie przestają odczuwać bólu z powodu wzgardzonej wierności. To dobrze, że dzieci podjęły wysiłek zebrania karmy i innych potrzebnych zwierzętom rzeczy – wszystko to im się przyda. Jeszcze lepiej, że odwiedzając takie miejsce uczą się empatii i właściwego traktowania zwierząt. Bo trudno uwierzyć, że ktoś z tych młodych ludzi będzie kiedyś zdolny, by wyrządzić jakąś krzywdę swojemu pupilowi, by go porzucić na zawsze. A to chyba w tym wszystkim najważniejsze. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Biała

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Biała

re

Zapraszają w mury szkoły

Jarosław Jędrysiak26 marca 2018
sx

Dzieci książki piszą

Jarosław Jędrysiak25 marca 2018
kot

Kot na szczególnym miejscu

Jarosław Jędrysiak16 marca 2018
bv

Biała Spotkanie z gośćmi z zagranicy

Jarosław Jędrysiak25 lutego 2018
fds

Co to był za bal!

Jarosław Jędrysiak11 lutego 2018
j

Jasełka „Święty czas”

Jarosław Jędrysiak28 stycznia 2018