Młodzi znawcy regionu – Gazeta Kłobucka
Zajączki Drugie

Młodzi znawcy regionu

W konkursie wzięli udział uczniowie z gminy Krzepice.
SP ZAJĄCZKI DRUGIE
Młodzi znawcy regionu

KONKURS. Choć lat mają niewiele, już sporo wiedzą o swojej małej ojczyźnie. I z powodzeniem startują w konkursie wiedzy o niej

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Regionie „Moja mała ojczyzna… na krzepickich szlakach” odbył się w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Zajączkach Drugich już po raz szósty.

– Konkurs ma na celu przede wszystkim zachęcić dzieci do poszukiwania informacji o najbliższej okolicy, ponieważ wspólnota regionalna na ogromne znaczenie dla każdej społeczności – mówi Marcin Gładysz, nauczyciel szkoły i jeden z dwóch, obok Magdaleny Małeckiej, organizatorów i inicjatorów konkursu.

Po serdecznym powianiu przez dyrektor Wiesławę Karasiak rozpoczęła się kilkuetapowa rywalizacja. Najpierw praca plastyczna na temat: „Krzepicki magistrat w oczach dzieci i młodzieży”. Potem turniej wiedzy o regionie. Tu trzeba było znać dzieje małej ojczyzny – rozpoznawać na zdjęciach różne obiekty, posłużyć się mapą, a i wiedzieć nieco o tym, co dziś się w gminie dzieje. Dla tych, którzy z zadaniami sprawili się najlepiej, były ufundowane przez magistrat nagrody. Rada rodziców zadbała zaś o poczęstunek. Jak oceniają organizatorzy, uczniowie wykazali się naprawdę imponującą wiedzą o swojej małej ojczyźnie. Laury były więc jak najbardziej zasłużone. (jar)

PODIUM KONKURSU

1) SP nr 2 w Krzepicach; 2) SP nr 1 w Krzepicach; 3) SP w Zajączkach Pierwszych.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zajączki Drugie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Zajączki Drugie

dadela

Trzy medale Antoniego Dądeli

Stanisław Wrzesiński11 lipca 2017
2

Spotkanie z panem Hansem Christianem

Redakcja16 kwietnia 2017
1

XI Biegi Zajączkowskie

Redakcja1 maja 2016
1

Młodzi patrioci lokalni

Redakcja12 stycznia 2016