Czy chodnik dla dzieci jest bezpieczny? – Gazeta Kłobucka
Panki

Czy chodnik dla dzieci jest bezpieczny?

Dlaczego tam przy schodach nie ma barierek? Zimą ktoś da na nich „nura” i przyjdzie do pana po odszkodowanie – przestrzega Czesałw Mirek.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Czy chodnik dla dzieci jest bezpieczny?

PROBLEM. Ostatnio poprawiono przejście ze szkoły w Pankach do hali sportowej. Pojawił się tu nowy chodnik. Czy jednak dopatrzono każdego istotnego szczegółu? Na ostatniej sesji pojawiły się co do tego wątpliwości

– Czy ten chodnik na boisku szkolnym jest wykonany zgodnie z literą prawa i bezpieczeństwa? – pytał podczas sesji Czesław Mirek.

– Zgodnie z literą prawa i bezpieczeństwa – odparł wójt Bogdan Praski.

Pytanie miało jednak charakter prowokacyjny. Jak się zaraz okazało, ocena mieszkańca jest inna.

– Tym chodnikiem to można chodzić tylko „gęsiego”, nic więcej. Nie grupy dzieci. Bo mogą sobie tam nogi powykręcać – uważa Mirek.

Wójt broni chodnika. Jak powiedział, obecna jego forma nie jest ostateczna. Gdy wiosną wyschnie teren w pobliżu, to dopiero zostaną wykonane prace dodatkowe w bezpośrednim otoczeniu.

Mirek ma jednak wątpliwość, czy wobec tego chodnik już teraz powinien być oddany do użytku. Czy dzieci są tam bezpieczne?

– Dlaczego tam przy schodach nie ma barierek? Zimą ktoś da na nich „nura” i przyjdzie do pana po odszkodowanie – przestrzega mieszkaniec Panek. – Powinny być barierki, powinno być oświetlenie, powinna być barierka odgradzająca, żeby dzieci nie mogły bezpośrednio wtargnąć na jezdnię. Gdzie to wszystko jest zrobione? – argumentował i pytał Mirek.

Wójt podczas sesji nie wypowiedział się, czy uwagi Mirka uważa za zasadne, czy coś zamierza zmieniać – czy może chodnik zostanie jak jest do wiosny. Jeśli wydarzy się ta ostatnia możliwość, to, miejmy nadzieję, rzeczywistość nie każe się przekonać, że obawy Mirka o bezpieczeństwo uczniów były uzasadnione. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Panki

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Panki

wyemituja

Znów wyemitują obligacje

Jarosław Jędrysiak3 września 2018
fgh

Inauguracyjny trening siatkarzy w Pankach

Stanisław Wrzesiński30 sierpnia 2018
panki

USA pomogą Pankom?

Jarosław Jędrysiak21 sierpnia 2018
gdzie

Gdzie przenieść bibliotekę?

Jarosław Jędrysiak15 sierpnia 2018
alkomat

Złapali pijanych po służbie

Jarosław Jędrysiak13 sierpnia 2018
gdzie

Gdzie ten Bogdan? Zimowa opowieść sołtysa

Jarosław Jędrysiak12 sierpnia 2018