Gaz w kłobuckim coraz bliżej – Gazeta Kłobucka
Powiat

Gaz w kłobuckim coraz bliżej

Powstanie gazociąg, który umożliwi następnie podłączenie do sieci gazowniczej zainteresowanych odbiorców na terenie gmin Kłobuck, Krzepice, Opatów i Wręczyca Wielka.
Gaz w kłobuckim coraz bliżej

INWESTYCJA. Z pomocą dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko Polska Spółka Gazownictwa przystąpi do inwestycji, które w końcu doprowadzą gaz z sieci na teren naszego powiatu

Umowy o dofinansowanie inwestycji zostały już podpisane. Będzie ona realizowana w gminach Kłobuck, Krzepice, Opatów i Wręczyca Wielka. Powstanie gazociąg, który umożliwi następnie podłączenie do sieci gazowniczej zainteresowanych odbiorców na terenie tych gmin. Praktycznie całe przedsięwzięcie to będą 4 zadania. Najpierw gazociąg zasilający Aleksandria–Pierzchno, prawie 18 km sieci wysokiego ciśnienia. W ten sposób błękitne paliwo dotrze do naszego powiatu. Dalej gazociągami średniego ciśnienia rozprowadzone będzie po terenie gmin. Gazyfikacja gmin Kłobuck i Wręczyca to prawie 48 km sieci, gmin Opatów i Krzepice – to w dwóch etapach niespełna 39 kilometrów. Koszt szeroko zakrojonej inwestycji to szacunkowo ponad 76,6 mln złotych. Unia dołoży ok. 38 mln. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Krynicki

    22 stycznia 2018 at 22:37

    Ale Gmina Kłobuck, to nie tylko sam pierdołów , ale okoliczne miejscowości, dlaczego projekty nie przewiduja ich gazyfikacji np. Kamyk, Libidza, Lgota, Gruszewnia,tam tez sa ludzie którzy chcą żyć na XXI w. poziomie bez smrodu, dymu i smogu, cena węgla już niebawem będzie tak wysoka a dokładając do tego ceny kotłów , spowoduje to równowagę z cenami gazu, który jest czysty, bezpieczny i „elastyczny” w ogrzewaniu, użytkowaniu kuchennym i Łazienkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

vc

Najdrożsi radni z Wręczycy Wielkiej, najtańsi z Krzepic

Jarosław Jędrysiak13 marca 2018
pks

PKS skończy jak w Lublińcu?

Piotr Wiewióra11 marca 2018
znicz

Znicz Kłobuck i Olimpia Truskolasy mistrzami powiatu

Stanisław Wrzesiński10 marca 2018
3ew

KS Panki halowym mistrzem powiatu

Stanisław Wrzesiński24 lutego 2018
refd

Zainwestują w rehabilitację

Jarosław Jędrysiak22 lutego 2018
karta

Mandat zapłacisz kartą

Jarosław Jędrysiak17 lutego 2018