Gaz w kłobuckim coraz bliżej – Gazeta Kłobucka
Powiat

Gaz w kłobuckim coraz bliżej

Powstanie gazociąg, który umożliwi następnie podłączenie do sieci gazowniczej zainteresowanych odbiorców na terenie gmin Kłobuck, Krzepice, Opatów i Wręczyca Wielka.
Gaz w kłobuckim coraz bliżej

INWESTYCJA. Z pomocą dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko Polska Spółka Gazownictwa przystąpi do inwestycji, które w końcu doprowadzą gaz z sieci na teren naszego powiatu

Umowy o dofinansowanie inwestycji zostały już podpisane. Będzie ona realizowana w gminach Kłobuck, Krzepice, Opatów i Wręczyca Wielka. Powstanie gazociąg, który umożliwi następnie podłączenie do sieci gazowniczej zainteresowanych odbiorców na terenie tych gmin. Praktycznie całe przedsięwzięcie to będą 4 zadania. Najpierw gazociąg zasilający Aleksandria–Pierzchno, prawie 18 km sieci wysokiego ciśnienia. W ten sposób błękitne paliwo dotrze do naszego powiatu. Dalej gazociągami średniego ciśnienia rozprowadzone będzie po terenie gmin. Gazyfikacja gmin Kłobuck i Wręczyca to prawie 48 km sieci, gmin Opatów i Krzepice – to w dwóch etapach niespełna 39 kilometrów. Koszt szeroko zakrojonej inwestycji to szacunkowo ponad 76,6 mln złotych. Unia dołoży ok. 38 mln. (jar)

2 komentarze

2 Komentarze

  1. Tadeusz B.

    8 kwietnia 2018 at 22:28

    Zgadzam się całkowicie z – Krynicki -. Mam nadzieję, że stwierdzenie ” gazyfikacja gmin” oznacza właśnie TO, czyli gminę w całości a nie tylko siedzibę gminy !!!. Proszę o więcej i na bieżąco informować społeczność o planach i postępach w przedmiotowej sprawie.

  2. Krynicki

    22 stycznia 2018 at 22:37

    Ale Gmina Kłobuck, to nie tylko sam pierdołów , ale okoliczne miejscowości, dlaczego projekty nie przewiduja ich gazyfikacji np. Kamyk, Libidza, Lgota, Gruszewnia,tam tez sa ludzie którzy chcą żyć na XXI w. poziomie bez smrodu, dymu i smogu, cena węgla już niebawem będzie tak wysoka a dokładając do tego ceny kotłów , spowoduje to równowagę z cenami gazu, który jest czysty, bezpieczny i „elastyczny” w ogrzewaniu, użytkowaniu kuchennym i Łazienkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

dffdh

Poznaliśmy mistrzów powiatu

Stanisław Wrzesiński1 grudnia 2018
siat

Wygrana i przegrana siatkarzy

Stanisław Wrzesiński1 grudnia 2018
yuu

Powiat w rękach Wręczycy

Jarosław Jędrysiak26 listopada 2018
migrena

Jak nie ulec zaczadzeniu?

Jarosław Jędrysiak19 listopada 2018
gh

Dzielą stołki. Walczą o władzę

Jarosław Jędrysiak19 listopada 2018
gfj

Drogówka dostała nowy wóz

Jarosław Jędrysiak18 listopada 2018