Mikołaj dla Polaków z Litwy – Gazeta Kłobucka
Krzepice, Biała, powiat, region

Mikołaj dla Polaków z Litwy

Dary dla Polaków z Litwy zbierano w krzepickim przedszkolu.
PRZEDSZKOLE KRZEPICE
Mikołaj dla Polaków z Litwy

POMOC.Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” wraz z częstochowskim magistratem zorganizowało kolejną edycję akcji charytatywnej dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Włączono się w nią także na terenie naszego powiatu

Zasady są proste. Najpierw zbiera się artykuły żywnościowe, słodycze, artykuły szkolne, a następnie jadą one do Wilna, gdzie są przekazywane mieszkańcom gmin na Litwie, w których mieszkają Polacy, oraz polskim szkołom w tamtejszych miejscowościach. Czynnym udziałem w tej szlachetnej akcji pochwaliły się naszej redakcji dwie placówki z terenu powiatu kłobuckiego. Pierwsza z nich to Przedszkole Samorządowe nr 1 w Krzepicach.

– Od najmłodszych lat uczymy dzieci nieść pomoc i dobro. Podjęte przez nas działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uczą empatii, uwrażliwiają na potrzeby innych – uzasadnia celowość udziału w akcji Danuta Przybylska, dyrektorka placówki.

Do udziału w akcji charytatywnej zaangażowano samych przedszkolaków, ale też rodziców i personel przedszkola. Wszystko koordynowały Koordynatorkami były nauczycielki: Bożena Kała i Ewa Grzelińska. Na zajęciach plastycznych pod opieką Beaty Jackiewicz dzieci przygotowały specjalny plakat. A w czasie zbiórki zgromadzono sporo artykułów szkolnych, książek, gier, maskotek, artykułów higienicznych, żywności i słodyczy.

Podobnie w mikołajkową akcję dla Polaków zza litewskiej granicy zaangażowano się w Szkole Podstawowej w Białej. I tu zebrano wspólnym wysiłkiem sporo słodyczy, artykułów szkolnych. Wszystko to trafiło potem do TP „Kresy” i następnie do litewskich Polaków.

– Mamy nadzieję, że dzięki ludziom dobrej woli Polacy mieszkający z dala od swojej ojczyzny mogą mieć lepsze święta i pewność, że o nich pamiętamy – mówi Małgorzata Skrok, opiekunka szkolnej świetlicy. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice, Biała, powiat, region

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice, Biała, powiat, region