W orszaku Trzech Króli – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

W orszaku Trzech Króli

Dla dzieciaków takie święto to i frajda, i przy okazji nauka naszych polskich tradycji.
W orszaku Trzech Króli

ŚWIĘTO. Kłobuck był jednym z tych kilkuset miast w kraju, których ulicami przeszły 6 stycznia barwne orszaki. Szybko przyjmuje się i u nas tak widowiskowe, wspólne świętowanie tego od niedawna jeszcze trochę zapomnianego święta

Całą tę pozytywną inicjatywę powrotu do tradycyjnego świętowania Trzech Króli, czyli – nazywając formalnie – święta Objawienia Pańskiego, jako pierwsza w Polsce podjęła Warszawa. Już w kolejnych latach dołączały do stolicy następne miasta. Dziś są ich już setki w całym kraju. Kłobuck wśród nich. W naszym mieście powiatowym to społecznie, publicznie na ulicach obchodzone święto urządzono w takiej formie już po raz drugi, gdyż orszak Trzech Króli debiutował u nas w czasach współczesnych w ubiegłym roku.

Świętowanie w Kłobucku rozpoczęło się mszą świętą w samo południe. Tuż po niej na rynku uformowano orszak. Organizatorzy zadbali o to, by dla wszystkich chcących wziąć udział w orszaku czekały kolorowe korony, chorągiewki. Tak przygotowani i ozdobieni uczestniczy przeszli następnie ulicami naszego miasta powiatowego. Wśród nich nie zabrakło oczywiście trzech króli (w rolę jednego z nich wcielił się burmistrz). W całym tym wydarzeniu wzięło udział wiele osób z miasta, z gminy i nawet z innych stron powiatu. Wspólnie śpiewano kolędy i chyba nie przypadkiem spory wkład w ich wykonanie mieli tutaj właśnie uczniowie.

Wieczorem święto uzupełniono występem artystycznym. Na scenie MOK-u odbył się spektakl świąteczny „Opowieści Wigilijne” w wykonaniu teatru aMOK, z udziałem sekcji artystycznych MOK-u i zaproszonych gości. Widowisko wyreżyserowała Beata Górska-Cieślińska. (jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

2

Rozbili grupę przestępczą!

Adam Świerczyński15 stycznia 2018
ascdcx

Niecodzienni goście w kłobuckim domu dziecka

Ewa Chojnacka14 stycznia 2018
jakbd

Kłobucka nie stać na aquapark?

Magdalena Kurzak11 stycznia 2018
wizu

Koncepcja zagospodarowania drugiego etapu kłobuckiego OSiR

Ewa Chojnacka8 stycznia 2018
vcx

Powitali Nowy Rok!

Jarosław Jędrysiak6 stycznia 2018
wypadek

Potrąciła pieszego na Częstochowskiej

Jarosław Jędrysiak5 stycznia 2018