W orszaku Trzech Króli – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

W orszaku Trzech Króli

Dla dzieciaków takie święto to i frajda, i przy okazji nauka naszych polskich tradycji.
W orszaku Trzech Króli

ŚWIĘTO. Kłobuck był jednym z tych kilkuset miast w kraju, których ulicami przeszły 6 stycznia barwne orszaki. Szybko przyjmuje się i u nas tak widowiskowe, wspólne świętowanie tego od niedawna jeszcze trochę zapomnianego święta

Całą tę pozytywną inicjatywę powrotu do tradycyjnego świętowania Trzech Króli, czyli – nazywając formalnie – święta Objawienia Pańskiego, jako pierwsza w Polsce podjęła Warszawa. Już w kolejnych latach dołączały do stolicy następne miasta. Dziś są ich już setki w całym kraju. Kłobuck wśród nich. W naszym mieście powiatowym to społecznie, publicznie na ulicach obchodzone święto urządzono w takiej formie już po raz drugi, gdyż orszak Trzech Króli debiutował u nas w czasach współczesnych w ubiegłym roku.

Świętowanie w Kłobucku rozpoczęło się mszą świętą w samo południe. Tuż po niej na rynku uformowano orszak. Organizatorzy zadbali o to, by dla wszystkich chcących wziąć udział w orszaku czekały kolorowe korony, chorągiewki. Tak przygotowani i ozdobieni uczestniczy przeszli następnie ulicami naszego miasta powiatowego. Wśród nich nie zabrakło oczywiście trzech króli (w rolę jednego z nich wcielił się burmistrz). W całym tym wydarzeniu wzięło udział wiele osób z miasta, z gminy i nawet z innych stron powiatu. Wspólnie śpiewano kolędy i chyba nie przypadkiem spory wkład w ich wykonanie mieli tutaj właśnie uczniowie.

Wieczorem święto uzupełniono występem artystycznym. Na scenie MOK-u odbył się spektakl świąteczny „Opowieści Wigilijne” w wykonaniu teatru aMOK, z udziałem sekcji artystycznych MOK-u i zaproszonych gości. Widowisko wyreżyserowała Beata Górska-Cieślińska. (jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

pop

Włamanie na plebanię?

Magdalena Kurzak22 czerwca 2018
tat

Miasto tłem dla tatuaży

Jarosław Jędrysiak17 czerwca 2018
dzieciaki

Dzieciaki wędkowały

Jarosław Jędrysiak16 czerwca 2018
2

Po służbie złapał złodzieja

Jarosław Jędrysiak16 czerwca 2018
kapela

Już dwadzieścia lat „U Andrzeja”

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2018
wpisdobra

Dobra zabawa w duchu fair play – II Turniej Sportowy

Ewa Chojnacka8 czerwca 2018