System SMS jeszcze mało popularny – Gazeta Kłobucka
Lipie

System SMS jeszcze mało popularny

System powiadamiania kryzysowego poprzez SMS-y, rozsyłane do wszystkich, którzy zgłoszą w tym celu swój numer, ruszył w gminie Lipie jesienią.
System SMS jeszcze mało popularny

TECHNOLOGIA. Gmina wdrożyła system ostrzegania poprzez SMS-y, ale mieszkańcy jeszcze mało z niego korzystają

System powiadamiania kryzysowego poprzez SMS-y, rozsyłane do wszystkich, którzy zgłoszą w tym celu swój numer, ruszył w gminie Lipie jesienią. Zakres zainteresowania mieszkańców nie jest jednak duży. Według stanu na listopad na otrzymywanie wiadomości o sytuacjach alarmowych zapisało się nieco ponad sto osób w liczącej ponad 6 tysięcy mieszkańców gminie. Jakie wiadomości rozsyła gminny system powiadamiania kryzysowego? To na przykład ostrzeżenia przed zapowiadanymi zdarzeniami pogodowymi. To pozwala zawczasu się na nie przygotować. Jak często przychodzą SMS-y z gminnego systemu powiadamiania? Mieliśmy okazję sprawdzić, że stosunkowo rzadko. Na razie wypada średnio jeden SMS na 3-4 tygodnie. Gdy faktycznie coś się dzieje. Do tej pory ostrzegano np. przed silnym wiatrem, przed spodziewanymi pierwszymi jesiennymi opadami śniegu. Kto więc był na wiadomości zapisany, mógł zaplanować wcześniejszy wyjazd do pracy – drogi faktycznie przyprószył śnieg i tempo jazdy spadło.

Do systemu można zapisać się poprzez wysłanie kodu aktywującego. Po szczegóły musimy odesłać na stronę gminy, bo dla każdej miejscowości kod jest inny (klikać na najniższą pozycję menu na stronie). Cały system jest oczywiście dla mieszkańców całkiem bezpłatny. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Lipie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Lipie

rt

Huśtawka może zabić

Jarosław Jędrysiak19 maja 2018
13

Chcą poprawić drogi przy lasach

Jarosław Jędrysiak17 maja 2018
dzieci

Żłobek tuż-tuż

Jarosław Jędrysiak16 maja 2018
qq

Robota jest, rąk brak

Jarosław Jędrysiak14 maja 2018
fff

Pijany walnął w płot… 120 m od drogi

Jarosław Jędrysiak13 maja 2018
cxvc

Autobus pełen nauki

Jarosław Jędrysiak7 maja 2018