ZIB Bernat wygrywa z częstochowskim Pewniakiem – Gazeta Kłobucka
Powiat

ZIB Bernat wygrywa z częstochowskim Pewniakiem

Ósme miejsce w kłobuckiej Amatorskiej Lidze Halowej Piłki Nożnej zajmuje tegoroczny debiutant, FC Kamyk.
Stanisław Wrzesiński
ZIB Bernat wygrywa z częstochowskim Pewniakiem

HALOWA PIŁKA NOŻNA. W najciekawszym pojedynku VI kolejki kłobuckiej Amatorskiej Lidze Halowej Piłki Nożnej zajmujący trzecie miejsce ZIB Bernat Miedźno 5:3 (1:1) pokonał sąsiadujący w tabeli Pewniak/Auto-Dar Częstochowa

Dla drużyny z Miedźna po dwie bramki zdobyli doświadczeni zawodnicy: grający właściciel drużyny Dariusz Bernat oraz Cezary Mazurkiewicz (również Orzeł Kiedrzyn), a jedną uzyskał Krzysztof Małolepszy. Dla Pewniaka celnie strzelali natomiast Wojciech Kasiński, Jacek Ciekot i Jarosław Kostarczyk.

Po tym spotkaniu VI kolejki trzy najlepsze drużyny ALHPN (kłobucka Antra, Koral/Seven, ZIB Bernat Miedź- no) wypracowały sobie już co najmniej czteropunktową przewagę i to najprawdopodobniej pomiędzy nimi rozstrzygnie się sprawa końcowego sukcesu oraz poszczególnych miejsc na podium. Podobnie jest w klasyfikacji strzelców, gdzie mamy do czynienia z dominacją dwóch snajperów: Jacka Rokosy i Cezarego Tomzińskiego.

Celne trafienie trzeciego w klasyfikacji strzelców Tomasza Pasieki zadecydowało o wygranej 1:0 (1:0) Panleuksu Panki z Patynkami Łobodno. W derbach Kłobucka Stalco, po golach Tomasza Zycha, Dawida Wąsa i Damiana Cocka, 3:0 (2:0) zwyciężyło ostatni w tabeli Marbud, który ciągle czeka na pierwszą punktową zdobycz w halowej lidze. Być może nastą- pi to już w najbliższej, VII kolejce, gdy podopieczni Marcina Sawickiego zmierzą się z sąsiadują- cą w tabeli z jednopunktowym dorobkiem Gminą Mykanów. Wicelider Koral/Seven Kłobuck, pokonując 9:0 (3:0) Gminę Mykanów, zdobył jednocześnie 50. bramkę w rozgrywkach. Do efektownej wygranej kłobuckiej drużyny przyczyniła się również bramka właściciela firmy Seven, a zrazem jednego z głównych organizatorów ALHPN, Janusza Palutkiewicza.

W klasyfikacji strzelców (dzięki czterem kolejnym bramkom w spotkaniu z Gminą Mykanów) przewagę nad Cezarym Tomzińskim (Antra/22 gole) powiększył Jacek Rokosa (Koral/Seven), którego strzelecki licznik pokazuje 24 celne trafienia.

Pozostałe wyniki (VI kolejka)

Antra Kłobuck-Zalchem Zwierzyniec 4:1 (1:0)
Bramki:
Cezary Tomziński (2), Wojciech Szczypiór, Michał Strzelczyk (Antra); Adrian Stacherczak (Zalchem).

Romtrans-Golse Ostrowy-FC Kamyk 4:0 (2:0)
Bramki:
Karol Kasprzyk (3), Robert Janus (Romtrans)

Koral/Seven Kłobuck-Gmina Mykanów 9:0 (3:0)
Bramki:
Jacek Rokosa (4), Sławomir Gąciarek (3), Janusz Palutkiewicz, Patryk Błaszczyk (Koral/Seven).

VII kolejka (19.01., 18.30): Marbud-Mykanów; (19.00): Pewniak-Zalchem; (20.00): Stalco-Paneluks; (20.30): Koral/Seven-Romtrans; (21.00): Patynki-Antra.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

karta

Mandat zapłacisz kartą

Jarosław Jędrysiak17 lutego 2018
refd

Do posła po prośbie

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2018
alp

Antra Kłobuck mistrzem ALHPN

Stanisław Wrzesiński9 lutego 2018
krew

Trudniej zbadać krew

Jarosław Jędrysiak4 lutego 2018
1

Powiat kłobucki przeciętnością stoi

Jarosław Jędrysiak24 stycznia 2018
fdc

Drogówka ma nową „suszarkę”. Bardzo skuteczną

Jarosław Jędrysiak20 stycznia 2018