Rozpoczęli kontrole posesji – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Rozpoczęli kontrole posesji

Kilka dni temu wręczycki urząd wystosował kurendę w sprawie planowanych kontroli, w której poinformował, że będą one przeprowadzone wybiórczo na prywatnych posesjach.
ARCH.
Rozpoczęli kontrole posesji

NISKA EMISJA. Według zapowiedzi wręczyckiego urzędu 18 stycznia miały rozpocząć się kontrole na prywatnych posesjach. Chodzi o sprawdzenie, czy mieszkańcy palą w piecach odpowiednimi materiałami. A ze zgłaszanych skarg wynika, że przynajmniej niektórzy tego nie robią

Jest to część Programu Niskiej Emisji realizowanego w tej gminie, ale również efekt skarg zgłaszanych do urzędu. Wynika z nich, że niektórzy mieszkańcy palą czym popadnie, łamiąc tym samym obowiązujące zasady dotyczą- ce emisji z kotłowni i palenisk indywidualnych. Kilka dni temu wrę- czycki urząd wystosował kurendę w sprawie planowanych kontroli, w której poinformował, że rozpoczną się one 18 stycznia i będą przeprowadzone wybiórczo na prywatnych posesjach.

– Apelujemy o podjęcie niezbędnych działań, które wyeliminują zgłaszane zagrożenia i uciążliwości związane z niską emisją. Przypominamy o zakazie spalania odpadów w urządzeniach grzewczych zgodnie z par. 7 ust. 2 „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wręczyca Wielka”, wprowadzonego uchwałą rady gminy z 27 listopada 2015 roku – zwracają uwagę urzędnicy z Wręczycy Wielkiej.

Wspomniany zapis mówi, że na terenie gminy zabrania się „spalania odpadów komunalnych na powierzchni ziemi oraz w instalacjach grzewczych budynków, a także w pojemnikach”. Wykrycie nieprzestrzegania tego zakazu oznacza, zgodnie z art. 191 ustawy o odpadach, nałożenie kary grzywny, czyli mandatu do 500 zł. (PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

osinski

Osiński wójtem we Wręczycy

Jarosław Jędrysiak11 listopada 2018
3qwe

Pietrulewicz czy Osiński?

Ewa Chojnacka2 listopada 2018
fdd

Osiński czy Pietrulewicz?

Jarosław Jędrysiak30 października 2018
promo

Promowali bezpieczeństwo

Jarosław Jędrysiak21 sierpnia 2018
pedzil

Pędziła ponad setką

Jarosław Jędrysiak19 sierpnia 2018
radf

Radny Krawczyk dalej najbogatszy

Jarosław Jędrysiak9 sierpnia 2018