Pupilki najlepsze, Gwiazdozbiór z niedosytem – Gazeta Kłobucka
Panki

Pupilki najlepsze, Gwiazdozbiór z niedosytem

W IX Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych z okazji 26. finału WOŚP w Pankach zwyciężyła drużyna siatkarskich Pupilków, składająca się w większości z zawodniczek i zawodników mieszkających na terenie naszego powiatu.
Stanisław Wrzesiński
Pupilki najlepsze, Gwiazdozbiór z niedosytem

SIATKÓWKA. Drużyna Pupilków, pokonując po emocjonującym spotkaniu 2:1 (21:16, 10:21, 15:11) siatkarski zespół „Amatorzy tylko z nazwy”, triumfowała w rozgrywanym z okazji 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy IX Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych

W odbywającej się w hali sportowej w Pankach niedzielnej imprezie na dwóch boiskach równocześnie rywalizowało dwanaście drużyn mieszanych (3 kobiety i 3 mężczyzn). „Wpisowym” wszystkich uczestniczących zespołów były dobrowolne datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas zaciętej i emocjonującej rywalizacji zaprezentowało się kilkanaście zawodniczek i zawodników, na co dzień reprezentujących barwy II-ligowych żeńskich oraz męskich drużyn czy amatorskich ligowych teamów z Rybnika, Siemianowic Śląskich, Piekar Śląskich Michałkowic, Częstochowy, Borowna, Mykanowa czy Blachowni. Nie zabrakło również czołowych siatkarek i siatkarzy występujących w I lidze śląskiej (Tygrysy Krzepice, Victoria Biała, Płomień Przystajń, UKS Gimnazjum Blachownia) czy amatorskich drużynach naszego powiatu.

Drużyny najpierw systemem „każdy z każdym” rywalizowały w trzech czterozespołowych grupach do dwóch wygranych setów (do 21 pkt). Ostatecznie w półfinałach zagrali zwycięzcy trzech grup eliminacyjnych: Pupilki, Obrońcy Jasnej Góry (którzy w bezpośrednim meczu 2:1 pokonali mający również 7 punktów Gwiazdozbiór) i „Amatorzy tylko z nazwy” (z kompletem dziewięciu punktów), a także Drużyna B-B, która z dorobkiem siedmiu punktów zajęła drugie miejsce w grupie A.

O pechu może mówić Gwiazdozbiór (w składzie m.in. z byłymi siatkarkami GOKiS-u Martyną Sitek i Wiktorią Mach oraz obecnymi zawodnikami Płomienia Przystajń Jakubem Kamrowskim i Kamilem Brzęczkiem), który zdobywając siedem punktów, najpierw w eliminacjach grupy B okazał się gorszy od Obroń- ców Jasnej Góry, a następnie, przy porównaniu miejsc drugich, legitymował się gorszym bilansem tzw. małych punktów od Drużyny B-B (122:113 do 134:103).

W wyrównanych półfinałach późniejszy zwycięzca, Pupilki, 2:1 (15:21, 21:18, 15:6) wygrał z Obroń- cami Jasnej Góry (których podstawowy męski trzon stanowili młodzi siatkarze grający w I lidze śląskiej, w rezerwach częstochowskiego Norwida i AZS-u: Mateusz Buca, Oskar Rakus i Krzysztof Rykała), a Amatorzy tylko z nazwy 2:1 (21:12, 13:21, 15:8) zwyciężyli Drużynę B-B (m.in. z Dominikiem Żakiem z Victorii Biała w składzie). Najniższe miejsce na podium przypadło Obrońcom Jasnej Góry, którzy, również po trzysetowym pojedynku, 2:1 (21:17, 16:21, 15:11) pokonali siatkarską Drużynę B-B.

Najlepszą zawodniczką turnieju (MVP) została wybrana Paulina Czapelska, występująca w I lidze śląskiej w zespole UKS-u Gimnazjum Blachownia, a zarazem mieszkanka Panek; najlepszym zawodnikiem został Mariusz Wilk, grający trener również rywalizującej w I lidze śląskiej Victorii Biała (oboje Pupilki).

– Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Ponadto trzy najlepsze zespoły zostały uhonorowane pucharami i medalami z logo WOŚP, a triumfatorzy klasyfikacji indywidualnych pamiątkowymi dyplomami i statuetkami. Podczas przedturniejowej prezentacji każda z drużyn wspomogła w postaci wpisowego dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas całej imprezy prowadzona była zbiórka na rzecz WOŚP przez uczennice i harcerki ze Szkoły Podstawowej w Pankach pod kierunkiem Renaty Ługowskiej – informuje główny organizator turnieju Rafał Kieszkowski.

Klasyfikacja końcowa

1. Pupilki (Paulina Czapelska-kpt, Marta Pilarz, Kornelia Kabała, Kamila Czapelska, Mariusz Wilk, Oskar Ułamek, Rafał Nowak), 2. Amatorzy tylko z nazwy (Kamil Królikowskikpt, Agata Hankus, Patrycja Kałuża, Weronika Skubis, Kamila Toborek, Łukasz Kobylski, Bartosz Markiewicz, Szymon Myćka), 3. Obroń- cy Jasnej Góry (Mateusz Buca-kpt, Zuzanna Kondracka, Julia Rajek, Eliza Wang, Oskar Rakus, Krzysztof Rykała), 4. Drużyna B-B, 5. Gwiazdozbiór, 6. Minionki, 7. No Name, 8. Piżmaki, 9. Tygrysy Krzepice, 10. Sławomiry, 11. Pierwszego nie przepijam, 12. Aktywni niefizycznie.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Panki

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Panki

dziury

Łatali dziury zimą. Za wcześnie?

Jarosław Jędrysiak13 marca 2019
yt

Są już 50 i 60 lat po ślubie

Jarosław Jędrysiak12 marca 2019
6yh

„Drapiemy sobie auta”

Jarosław Jędrysiak27 lutego 2019
kubat

Kubat sekretarzem

Jarosław Jędrysiak17 lutego 2019
duda

Pomoc wobec tzw. wykluczenia prawnego

Jarosław Jędrysiak16 lutego 2019
iuo

Doświadczenie wygrało z młodością

Stanisław Wrzesiński9 lutego 2019