Dla kogo pieniądze na wymianę kotłów? – Gazeta Kłobucka
Ekologia

Dla kogo pieniądze na wymianę kotłów?

Zdjęcie ilustracyjne.
PIXABAY.COM
Dla kogo pieniądze na wymianę kotłów?

SMOG. 92 osoby z powiatu kłobuckiego skorzystają w tym roku z dofinansowań Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, przyznanych na modernizację źródeł ciepła w ramach programu „Smog Stop”. Zdecydowanie zdominowali tę grupę mieszkańcy gminy Panki

W listopadzie informowaliśmy, że WFOŚiGW zatwierdził listę zadań, które przewidują zmianę paliwa węglowego na bardziej ekologiczne, tj. na olej, gaz, biomasę. Znalazło się na niej 804 wnioskodawców z całego województwa, w tym kilkanaście osób z naszego powiatu m.in. Kłobucka, Białej czy Starokrzepic. Chodziło o osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Miały one otrzymać dotacje w 2017 roku.

– Przedstawiona lista wyczerpuje środki, jakie fundusz przeznaczył na program „Smog Stop” na 2017 rok. Pozostałe wnioski zostały ocenione, a przedstawienie kolejnych list uzależnione jest od zagwarantowania środków przez Radę Nadzorczą Funduszu na realizację programu „Smog Stop” w 2018 roku – podał wówczas WFOŚiGW.

Jeszcze w grudniu zarząd funduszu zatwierdził listę zadań, na które wyłoży pieniądze w 2018 roku. Znaleźli się na niej wszyscy beneficjenci (3053 osoby), którzy przeszli pozytywną ocenę wniosku złożonego między 15 i 26 maja. W tym przypadku mowa o inwestycjach dotyczących modernizacji źródła ciepła oraz instalacji c.o. Pozostały zakres, czyli termoizolacja obiektu, źródło ciepła pracujące na potrzeby c.w.u., będzie dofinansowany, kiedy (i jeśli fundusz) będzie miał na ten cel środki.

W obszernej grupie ponad 3000 osób z całego województwa śląskiego, które pieniądze mają już zagwarantowane (w różnych kwotach w zależności od zadania, wahających się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych), tym razem znalazło się znacznie więcej, bo 92 mieszkańców powiatu kłobuckiego. Najwięcej spośród nich jest przedstawicieli gminy Panki, bo aż 59 osób, z czego 30 z samych Panek. Pieniądze otrzyma ponadto 15 mieszkań- ców gminy Kłobuck oraz pojedyncze osoby z innych gmin, choć nie wszystkich. Pełną listę można znaleźć na stronie internetowej www.wfosigw.katowice.pl. (PW)

Liczba osób z poszczególnych miejscowości powiatu kłobuckiego, którym przyznano dofinansowania:

Panki – 30
Kłobuck – 13
Praszczyki – 7
Dankowice – 6
Konieczki – 4
Kałmuki, Aleksandrów, Janiki – po 3
Pacanów, Kamińsko, Żerdzina, Kamyk, Zwierzyniec Trzeci – po 2
Kawki, Wręczyca Wielka, Kuleje, Truskolasy, Ługi – Radły, Jaciska, Przystajń, Cyganka, Zawady, Kostrzyna, Albertów i Krzepice – po 1.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ekologia

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Ekologia

gf

Dieslem Krakowa nie zwiedzisz

Jarosław Jędrysiak6 września 2018
ulga

Ulgą w smog

Jarosław Jędrysiak5 września 2018
fg

Chcą czystej energii

Jarosław Jędrysiak4 września 2018
re

Wybiorą lepsze jaja

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2018
tz

Byle jakiego pieca już się nie kupi

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2018
zz

W góry po śmieci

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2018