Na góralską nutę – Gazeta Kłobucka
Kłobuck - pod naszym patronatem

Na góralską nutę

Spotkanie z góralskim kolędowaniem współorganizowały: parafia, dom kultury i magistrat.
Na góralską nutę

KONCERT. Mieszkańcy Kłobucka mogli wysłuchać koncertu kolęd w wyjątkowym wykonaniu. I w najpiękniejszej do tego scenerii – w bezcennym kłobuckim kościele św. Marcina

Koncert odbył się w minioną niedzielę późnym popołudniem, po wieczornym nabożeństwie. Dla mieszkańców wspólnie postarali się o jego organizację burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, Miejski Ośrodek Kultury oraz proboszcz parafii św. Marcina. Kłobucczanie tłumnie przybyli na to kulturalno-religijne wydarzenie – część z nich po prostu została w kościele po mszy świętej, część przyszła do świątyni przy rynku specjalnie po to, by posłuchać gó- rali. Górali – bo grupą artystyczną, która dała w Kłobucku koncert kolęd, był zespół Beskid. Kapela góralska, która przyjechała do nas z Bielska-Białej, ma w repertuarze kolę- dy, ale na co dzień występuje też, akompaniując do tańca zespołowi ludowemu, a i w muzyce biesiadnej ma spore doświadczenie. Tak prawdziwie po góralsku – płynnie łącząc codzienność z tematyką wywodzoną z religijności.

W Kłobucku goście od początku próbowali porwać publiczność, nakłaniając nie tylko do biernego słuchania, ale i do współuczestnictwa w koncercie. Taka zresztą była też idea tego spotkania – właśnie wspólne kolędowanie. Nie ograniczano się zresztą do muzyki. Można na przykład było zrobić sobie też zdjęcie z białym misiem – i w Kłobucku, gdzie nie zdarza się to często, zaraz znalazło się odpowiednie zainteresowanie ze strony dzieci. (jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck - pod naszym patronatem

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck - pod naszym patronatem

kosci

„Kości zostały rzucone” po raz drugi

Jarosław Jędrysiak13 maja 2019
zapraszamy

Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem oraz wręczenie nagród w konkursie literackim „Zgroza w Kłobucku”

Ewa Chojnacka9 listopada 2018
er

Zdjęcia wywołujące wspomnienia

Jarosław Jędrysiak8 października 2018
vc

Eliminacje do VIII MISTRZOSTW POLSKI W GRĘ PLANSZOWĄ CARCASSONNE!

Ewa Chojnacka2 września 2018
11

Tu szlifują swój talent

Jarosław Jędrysiak8 maja 2018
q

Kości zostały rzucone

Jarosław Jędrysiak6 maja 2018