Ogólnopolskie jasełkowanie w GOK-u – Gazeta Kłobucka
Region, powiat, Wręczyca Wielka

Ogólnopolskie jasełkowanie w GOK-u

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce 21 stycznia.
GOK WW
Ogólnopolskie jasełkowanie w GOK-u

WYDARZENIE. Po raz szesnasty w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej odbyły się Ogólnopolskie Wręczyckie Jasełka – „Tradycje Bożonarodzeniowe budujące tożsamość”. W ciągu trzech dni zaprezentowało się 49 zespołów i blisko 2000 młodych aktorów – z przedszkoli, szkół i domów kultury

Organizatorami corocznego przeglądu, obok miejscowego GOK, byli: Stowarzyszenie „PROM” na Rzecz Rozwoju, Wspierania Kultury, Sportu i Turystyki Gminy Wręczyca Wielka, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Starostwo Powiatowe w Kłobucku oraz Lokalna Grupa Działania „Zielony Wierzchołek Śląska”. Każda z grup, która postanowiła do Wręczycy przyjechać, musiała w ciągu 30 minut zaprezentować występ kultywujący tradycje związane z obrzędami i zwyczajami polskiego Bożego Narodzenia, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych. Zmagania zespołów z różnych stron kraju, choć przede wszystkim z naszego regionu, oceniała komisja w składzie: Krystyna Koziołek – reżyser teatralny, Urszula Kotowicz – inspektor w Starostwie Powiatowym w Kłobucku, Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej, Ewelina Mędrala-Młyńska – etnograf ROK w Częstochowie oraz Dorota Musiał – teatrolog w tym samym ROK. Jury doceniło duży wkład pracy artystów w przygotowanie pięknych kostiumów i elementów dekoracji.

– Dziękujemy opiekunom grup za ogromny wkład w pracę z dziećmi i młodzieżą, która to owocuje wspaniałymi przedstawieniami, dostarczającymi widzom wielu ciepłych i niezapomnianych wzruszeń – podsumowało. Podczas uroczystego ogłoszenia wyników jeszcze raz na deskach GOK wystąpili: „Promyczki” z SP w Białej („Mała wielka miłość”), Grupa teatralna „Trapez” z Gimnazjum nr 2 w Lublińcu („Świąteczny sen”) oraz soliści: Kacper Biernacki, Miłosz Nasiłowski, Zuzanna Kowalczyk oraz Mikołaj Górka. (PW)

Laureaci XVI Ogólnopolskich „Wręczyckich Jasełek 2018

Grand Prix otrzymała grupa Zespół Teatralny „Mandaryn”, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 5 w Częstochowie.

Kategoria I: przedszkola
I miejsce: „Wesołe Nutki”, Gminne Przedszkole w Olsztynie.
II miejsce: grupa „Liski”, Przedszkole we Wręczycy Wielkiej; grupa „Sarenki” Przedszkole we Wręczycy Wielkiej; grupa „Koniczynki”, Przedszkole we Wrzosowej.
III miejsce: grupa przedszkolna „Tygryski”, SP w Kulejach; grupa „Smerfy”, Przedszkole w Węglowicach.

Kategoria II: szkoły podstawowe
I miejsce: uczniowie klas trzecich SP w Olsztynie.
II miejsce: „Promyczki”, SP w Białej; „Promyczki”, SP w Dzietrzkowicach.
III miejsce: uczniowie kl. V a, SP nr 38 w Częstochowie; „Synestezja wrażeń”, PSP SPSK w Kłobucku; „Zielone Ludki”, SP w Kusiętach; „Anioły”, PSP w Warszowicach.

Kategoria III: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce: Szkolne koło dramatyczne Re-Be-Ka, VI LO Częstochowa; Zespół Teatralny „Loża Klakierów”, SP nr 53 w Częstochowie.
II miejsce: „Grupa pod wiszącym kotem”, VII LO w Częstochowie; „ARTE BRAVISSIMO”, SP nr 41 w Częstochowie.
III miejsca w tej kategorii komisja nie przyznała.

Kategoria IV: grupy mieszane
I miejsce: grupa „Wiewiórki”, Przedszkole we Wręczycy Wielkiej; grupa „Trapez”, SP nr 2 w Lublińcu.
II miejsce: grupa teatralna „BajuBaj”, GZS-P nr 4 w Więckach; Studio Teatralne „Pod Reflektorem”, GOK w Boronowie.
III miejsce: „Odważni.pl”, Dom Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie.

Wyróżnienia indywidualne: Kacper Biernacki, SPSK Bieżeń, solista „Dzisiaj w Betlejem” – Miedź- no; Krzepice, Bajduś – pasterka śpiewająca; Więcki, Baju-Baj – chłopiec śpiewający „Choć tyle żalu”.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region, powiat, Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region, powiat, Wręczyca Wielka