„Chcieli mnie pobić z nożem!” – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

„Chcieli mnie pobić z nożem!”

Ochroniarz w panice zaczął uciekać w stronę pomieszczenia, w którym pełni swą pracę, młodzi mężczyźni udali się za nim z nożem.
MAGDALENA KURZAK
„Chcieli mnie pobić z nożem!”

Krzysztof Lada w sezonie zimowym pracuje nocami jako pracownik ochrony na kłobuckim lodowisku. Kilka dni temu został napadnięty przez grupę młodych ludzi, którym zwrócił uwagę, aby nie wchodzili na płytę, gdyż niedawno została ona polana wodą. Sprawę zgłosił na policję, licząc, że miejski monitoring ułatwi identyfikację sprawców. Szybko się jednak okazało, że monitoring nie działa

Ta noc należała do wyjątkowo ciężkich dla Krzysztofa Lady. – Zwróciłem uwagę grupie pijanej młodzieży, aby nie wchodzili na płytę lodowisko, ponieważ kilka chwil wcześniej zostało polane wodą – relacjonuje mężczyzna. – Tak bardzo ich to rozwścieczyło, że najpierw zaczęli mnie obrażać, po czym rzucili się na mnie z nożem – mówi.

Ochroniarz w panice zaczął uciekać w stronę pomieszczenia, w którym pełni swą pracę, młodzi mężczyźni udali się za nim z nożem.

Całe zajście Lada zgłosił na policję. Liczył, że sprawców uda się szybko ująć, bo na rynku jest monitoring. Jak się jednak okazało, monitoringu… nie ma. Jacek Krakowian, pełniący obowiązki dyrektora kłobuckiego OSiR-u, któremu podlega lodowisko, odsyła nas do Krzysztofa Chamarowskiego, szefa Zarządu Dróg i Gospodarki Komunalnej.

– Monitoring należy do zakładu komunalnego, nie do nas, i to on jest odpowiedzialny za niego – mówi, przyznając, że wie o awarii monitoringu.

Krzysztof Chamarowski odpowiada ze zrezygnowaniem: – Pytanie, za co ja nie jestem odpowiedzialny.

Szybko jednak dodaje, że formalnie dyrektor Krakowian na okres działalności lodowiska przejmuje całą płytę rynku, o czym być może nie wie.

– Co do samego monitoringu, to otrzymaliśmy dyspozycję burmistrza i zostanie on wkrótce naprawiony – podkreśla.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

hdgf

Lodowisko już otwarte!

Jarosław Jędrysiak15 grudnia 2018
karczma

Górnicza „Karczma Piwna” już po raz dwudziesty

Jarosław Jędrysiak11 grudnia 2018
4

Burmistrz z podwyżką

Jarosław Jędrysiak10 grudnia 2018
dlugosza

Kiedy skończą Długosza?

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2018
sfg

Zagrają dla chorego na białaczkę Dawida

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2018
sfryjh

Poobsadzali się w komisjach

Jarosław Jędrysiak5 grudnia 2018