„Gigantyczne” nagrody dla urzędników? – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

„Gigantyczne” nagrody dla urzędników?

– Uważam, że to był dobrze przepracowany rok – argumentuje swoją decyzję o przyznaniu nagród Jerzy Zakrzewski.
„Gigantyczne” nagrody dla urzędników?

Końcówka roku we wszystkich urzędach kojarzona jest z nagrodami. I choć są urzędy, w których od tej tradycji się odchodzi, to jednak większość budżetówki wciąż zwyczaj ten podtrzymuje. W samym tylko urzędzie w Kłobucku na nagrody roczne wydano 31 tys. zł brutto

Na prośbę naszego czytelnika sprawdzamy, czy przedświąteczne nagrody przyznane w kłobuckim urzędzie rzeczywiście należą do „nieprzyzwoicie dużych” jak na budżetówkę. Z danych przesłanych przez magistrat wynika, że najniżsi rangą – czyli pomoc administracyjna – otrzymali po 200 zł brutto, co po odjęciu podatków daje „całe” 139 zł na rękę. Ale już dozorcy, kierowca czy osoby sprzątające zostały nagrodzone kwotami po 300 zł (208 zł netto). Nieco lepiej, bo po 400 zł brutto (279 zł netto) zostali nagrodzeni wieloletni urzędnicy kłobuckiego magistratu. Nagrody w wysokości 500 zł (również brutto) zdarzyły się w dosłownie kilku tylko przypadkach. Kierownicy wydziałów i skarbnik gminy czy sekretarz otrzymali po 600 zł brutto, co w przeliczeniu daje 390 zł na rękę.

Jerzy Zakrzewski uważa, że nagrody przyznał w pełni zasadnie.

– Uważam, że to był dobrze przepracowany rok. Jestem zadowolony z pracy mojego zespołu – podkreśla.

Nagrody dla urzędników magistratu to jednak nie wszystko. Również w jednostkach mu podległych doceniono pracowników. I tak w Centrum Ekonomiczno-Administracyjnym (dawniej ZAEOS, czyli oświata gminna) premie wypłacono 15 osobom – łącznie 8 300 zł brutto. Pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku otrzymali po 400 zł brutto.

Nagrody w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej finansowane były z budżetu państwa i gminy. Ze środków budżetu państwa wypłacono 8 pracownikom nagrody – w wysokości średnio 960 zł każda. Ze środków budżetu gminy 35 pracowników otrzymało średnio 431 zł każdy.

W Miejskim Ośrodku Kultury również doceniono pracowników kwotami od 400 do 1000 zł. Natomiast pracownicy Gminnego Zarządu Dróg i Gospodarki Komunalnej otrzymali średnio po 400 zł. (mag)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

hdgf

Lodowisko już otwarte!

Jarosław Jędrysiak15 grudnia 2018
karczma

Górnicza „Karczma Piwna” już po raz dwudziesty

Jarosław Jędrysiak11 grudnia 2018
4

Burmistrz z podwyżką

Jarosław Jędrysiak10 grudnia 2018
dlugosza

Kiedy skończą Długosza?

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2018
sfg

Zagrają dla chorego na białaczkę Dawida

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2018
sfryjh

Poobsadzali się w komisjach

Jarosław Jędrysiak5 grudnia 2018