Miejsc wystarczy dla wszystkich? – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka, Węglowice, Piła I

Miejsc wystarczy dla wszystkich?

Termin zakończenia przebudowy przedszkola z oddziałem integracyjnym w Pile I to 28 lutego.
PIOTR WIEWIÓRA
Miejsc wystarczy dla wszystkich?

WYCHOWANIE PRZEDSZKOLNE. Końca dobiegają dwie z trzech kosztownych inwestycji przedszkolnych w gminie Wręczyca Wielka. Ich celem jest nie tylko poprawa warunków, ale i zwiększenie liczby miejsc dla najmłodszych mieszkańców. Zapytaliśmy, kiedy z unowocześnionych placówek będzie można zacząć w pełni korzystać oraz ile tych miejsc faktycznie przybędzie

– Wszystko wskazuje na to, że prace zakończą się zgodnie z harmonogramem. Nie powinno być problemów – mówi Zenon Kudła, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Oświaty we Wręczycy Wielkiej.

Całkiem nowa siedziba przedszkola we Wręczycy Wielkiej ma być gotowa w maju. Po finiszu prac budowlanych w ciągu kilku tygodni powinno zostać dostarczone wyposażenie. Termin zakończenia robót w istniejących już placówkach – rozbudowy w Węglowicach i przebudowy w Pile I – przypada znacznie wcześniej, bo na schyłek lutego. Tu również trzeba doliczyć kilka tygodni na dostarczenie wyposażenia, co jednak – jak poinformował dyrektor Kudła – już się rozpoczęło.

Wszystkie trzy inwestycje realizowane są przy znacznym udziale środków unijnych. Dzięki nim przedszkolaki będą mogły nie tylko rozwijać się w dużo lepszych warunkach, ale i placówki będą mogły przyjąć więcej dzieci. Największa różnica będzie w Pile I, gdzie uruchomionych zostanie ok. 30 miejsc więcej niż dotychczas. W pozostałych dwóch natomiast, o dziwo, liczba przedszkolaków albo nie zmieni się w ogóle, albo tylko nieznacznie ich przybędzie.

– We Wręczycy Wielkiej już w poprzednim roku uruchomiliśmy dodatkowy oddział. Po oddaniu do użytku nowego obiektu wszystkie grupy będą w nim funkcjonować, również oddział, który obecnie mieści się w szkole. Po prostu wszystko będzie w jednym miejscu – wyjaśnia Zenon Kudła.

Na oddanie do użytku obiektu we Wręczycy Wielkiej przyjdzie poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Podobna sytuacja jest w Węglowicach – powiększenie tutejszej placówki przedszkolnej pozwoli na przeniesienie do niej oddziału z pobliskiej szkoły.

Dzieci, które już teraz uczęszczają do przedszkoli w Węglowicach i Pile I, otrzymają szansę skorzystania z unowocześnionych warunków już niebawem. Dodatkowe miejsca – mimo że obiekty są już w zasadzie gotowe – będą natomiast utworzone dopiero z początkiem września. – Nie przewidujemy żadnych zmian w trakcie aktualnego roku szkolnego. W marcu planujemy ogłoszenie naboru wniosków, które później zweryfikuje komisja. Przyjęte dzieci będą mogły uczęszczać do tych placówek w roku szkolnym 2018/2019 – potwierdza dyrektor Kudła.

Tak samo będzie w przypadku całkiem nowego przedszkola we Wręczycy, ale tu tym bardziej nie dało się inaczej, skoro placówka z pełnym wyposażeniem może być udostępniona dopiero latem. (PW)

Na oddanie do użytku obiektu we Wręczycy Wielkiej przyjdzie poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka, Węglowice, Piła I

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka, Węglowice, Piła I

budowa

Budowa opóźniona, ale niezagrożona?

Redakcja5 kwietnia 2017
3

Rozpoczną budowę później

Redakcja2 listopada 2016
2

Gmina zgarnęła unijny łup

Redakcja7 września 2016