Inwestor walczy o sprawę kurników – Gazeta Kłobucka
Wilkowiecko, Opatów

Inwestor walczy o sprawę kurników

Tak jak przewidywaliśmy, inwestor złożył jednak w sprawie fermy kurzej w Wilkowiecku odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w dniu 22 stycznia. Czekamy teraz na termin rozprawy – komunikował radnym wójt Sośniak podczas ostatniej sesji. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Inwestor walczy o sprawę kurników

PROBLEM. Wiadomo już, że to jeszcze nie koniec sprawy dużych kurników, dla których przewidziano lokalizację w Wilkowiecku. Tym razem ruch wykonał inwestor

Wójt Bogdan Sośniak, jak wiemy, odmówił inwestorowi zainteresowanemu budową kurników wydania pozytywnej decyzji co do uwarunkowań środowiskowych przedsięwzięcia, a następnie Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Częstochowie ten krok wójta utrzymało w mocy. Jak jednak od razu zapowiadał Sośniak, to jeszcze całej sprawy nie kończy, gdyż spodziewane jest, że z inwestor odwoła się z kolei do sądu. Tak też się stało.

– Tak jak przewidywaliśmy, inwestor złożył jednak w sprawie fermy kurzej w Wilkowiecku odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w dniu 22 stycznia. Czekamy teraz na termin rozprawy – komunikował radnym wójt Sośniak podczas ostatniej sesji.

Tym razem spór toczy się już pomiędzy inwestorem a SKO, które utrzymało w mocy decyzję wójta – decyzję na tę chwilę praktycznie blokującą budowę kurników. Sośniak wie, że SKO swoje rozstrzygnięcie podtrzymuje i nie znajduje podstaw do jego zmiany. Wszystko rozstrzygnie więc teraz sąd. Jeśli rozstrzygnięcie SKO (a pośrednio decyzja wójta) będzie utrzymane w mocy, plany budowy fermy zostaną przekreślone. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wilkowiecko, Opatów

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wilkowiecko, Opatów

ds

Bliżej decyzji w sprawie kurnika

Jarosław Jędrysiak6 sierpnia 2017
kury

Wielka kurza ferma w naszym powiecie?

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2017