Duże zmiany dla mieszkańców Kwiatowej – Gazeta Kłobucka
Przystajń

Duże zmiany dla mieszkańców Kwiatowej

W czerwcu władze gminy przychyliły się do sugestii mieszkańców i nazwę „40-lecia PRL” zamieniła na „Kwiatową”. Na ten rok zaplanowały natomiast wymianę wodociągu i przebudowę drogi.
Duże zmiany dla mieszkańców Kwiatowej

INFRASTRUKTURA. Prawdopodobnie przez większość 2018 roku ul. Kwiatowa będzie placem budowy. Najpierw przy udziale środków unijnych wymieniony zostanie tu wodociąg, a zaraz potem ruszy przebudowa samej drogi, na którą gmina pozyskała ministerialne dofinansowanie

Zmiany dla mieszkańców tej ulicy zaczęły się już kilka miesięcy temu, kiedy decyzją radnych dotychczasowa nazwa „40-lecia PRL” została zastąpiona „Kwiatową”. Taki ruch wynikał z zapisów ustawy dekomunizacyjnej, nakazującej pozbycie się wszelkich nazw miejsc publicznych propagujących ustrój totalitarny. Władze Przystajni nie czekały na decyzję wojewody i same zatwierdziły nową, choć pod wpływem mieszkańców, których większość optowała za „Kwiatową”. W tym roku czekają ich kolejne zmiany, ale tym razem pod kątem inwestycyjnym.

Wójt Henryk Mach już wiosną 2017 podkreślał, że w najbliższym czasie gmina będzie chciała wymienić będący w fatalnym stanie stary, stalowy wodociąg, biegnący poprzez prywatne działki przy Kwiatowej. Inwestycja miała polegać na wykonaniu nowego z rur PCV już w pasie drogowym wspomnianej ulicy. Urząd skutecznie walczył o środki unijne na ten cel, dzięki czemu do końca czerwca sprawa powinna być załatwiona. Nowa sieć uzbrojona w zasuwy i hydranty powstanie na łącznej długości 425 m. Przetarg na wykonanie jest już na finiszu. Ukończenie robót wodociągowych do 30 czerwca jest bardzo ważne w związku z drugą inwestycją zaplanowaną przy ul. Kwiatowej, która miałaby ruszyć 1 lipca.

– Na przebudowę tej ulicy otrzymaliśmy z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej dofinansowanie, które trzeba wykorzystać w tym roku. Dlatego tak zależy nam na terminie – powiedział wójt Mach na ostatniej sesji rady gminy.– Na połowie odcinka chcemy tę drogę odtworzyć po budowie wodociągu, na drugiej połowie natomiast – do połączenia z ul. Kolejową – wybudować, ponieważ asfaltu tam jeszcze nie ma – dodał. W tym przypadku urząd też jest już w trakcie przetargu. Liczy, że w pierwszych tygodniach roku uzyska korzystniejszą cenę, dlatego ogłosił go prawie pół roku przed planowanym rozpoczęciem prac. Zakres obejmie też m.in. wykonanie odwodnienia i chodników. (PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przystajń

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Przystajń

nie

Nie muszą wyrównywać nauczycielom

Piotr Wiewióra5 lutego 2018
dieta

Sołtysi nie mogą, ale może kapelmistrz

Piotr Wiewióra1 lutego 2018
cxcx

Czipują dalej, choć zainteresowanie średnie

Piotr Wiewióra23 stycznia 2018
asfalt

Zerwali dobry asfalt. „Nie dało się inaczej”

Piotr Wiewióra20 stycznia 2018
xcv

Mikołajki w domu kultury

Jarosław Jędrysiak2 stycznia 2018
wydatki

Wydatki rekordowe, ale rok trudny

Piotr Wiewióra27 grudnia 2017