Duże zmiany dla mieszkańców Kwiatowej – Gazeta Kłobucka
Przystajń

Duże zmiany dla mieszkańców Kwiatowej

W czerwcu władze gminy przychyliły się do sugestii mieszkańców i nazwę „40-lecia PRL” zamieniła na „Kwiatową”. Na ten rok zaplanowały natomiast wymianę wodociągu i przebudowę drogi.
Duże zmiany dla mieszkańców Kwiatowej

INFRASTRUKTURA. Prawdopodobnie przez większość 2018 roku ul. Kwiatowa będzie placem budowy. Najpierw przy udziale środków unijnych wymieniony zostanie tu wodociąg, a zaraz potem ruszy przebudowa samej drogi, na którą gmina pozyskała ministerialne dofinansowanie

Zmiany dla mieszkańców tej ulicy zaczęły się już kilka miesięcy temu, kiedy decyzją radnych dotychczasowa nazwa „40-lecia PRL” została zastąpiona „Kwiatową”. Taki ruch wynikał z zapisów ustawy dekomunizacyjnej, nakazującej pozbycie się wszelkich nazw miejsc publicznych propagujących ustrój totalitarny. Władze Przystajni nie czekały na decyzję wojewody i same zatwierdziły nową, choć pod wpływem mieszkańców, których większość optowała za „Kwiatową”. W tym roku czekają ich kolejne zmiany, ale tym razem pod kątem inwestycyjnym.

Wójt Henryk Mach już wiosną 2017 podkreślał, że w najbliższym czasie gmina będzie chciała wymienić będący w fatalnym stanie stary, stalowy wodociąg, biegnący poprzez prywatne działki przy Kwiatowej. Inwestycja miała polegać na wykonaniu nowego z rur PCV już w pasie drogowym wspomnianej ulicy. Urząd skutecznie walczył o środki unijne na ten cel, dzięki czemu do końca czerwca sprawa powinna być załatwiona. Nowa sieć uzbrojona w zasuwy i hydranty powstanie na łącznej długości 425 m. Przetarg na wykonanie jest już na finiszu. Ukończenie robót wodociągowych do 30 czerwca jest bardzo ważne w związku z drugą inwestycją zaplanowaną przy ul. Kwiatowej, która miałaby ruszyć 1 lipca.

– Na przebudowę tej ulicy otrzymaliśmy z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej dofinansowanie, które trzeba wykorzystać w tym roku. Dlatego tak zależy nam na terminie – powiedział wójt Mach na ostatniej sesji rady gminy.– Na połowie odcinka chcemy tę drogę odtworzyć po budowie wodociągu, na drugiej połowie natomiast – do połączenia z ul. Kolejową – wybudować, ponieważ asfaltu tam jeszcze nie ma – dodał. W tym przypadku urząd też jest już w trakcie przetargu. Liczy, że w pierwszych tygodniach roku uzyska korzystniejszą cenę, dlatego ogłosił go prawie pół roku przed planowanym rozpoczęciem prac. Zakres obejmie też m.in. wykonanie odwodnienia i chodników. (PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przystajń

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Przystajń

zmianapo

Zmiana po latach

Ewa Chojnacka27 listopada 2018
1a

W terenie i po śladach historii

Jarosław Jędrysiak19 sierpnia 2018
mecz

Mecz Pokoleń

Stanisław Wrzesiński20 lipca 2018
a

Biblioteka na dwóch kółkach

Jarosław Jędrysiak16 czerwca 2018
bc

Śmieci nie podrożeją

Jarosław Jędrysiak1 maja 2018
3f

W urzędzie zapłacisz kartą lub telefonem

Piotr Wiewióra12 kwietnia 2018