Mobbing na poczcie? Naczelniczka odsunięta – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Mobbing na poczcie? Naczelniczka odsunięta

Jak udało nam się dowiedzieć z nieoficjalnych źródeł, naczelniczka miała m.in. ubliżać pracownikom, wyzywając ich np. od durniów czy imbecyli.
ARCH.
Mobbing na poczcie? Naczelniczka odsunięta

KONTROWERSJE. Dotychczasowa naczelniczka placówki Poczty Polskiej SA we Wręczycy Wielkiej została przynajmniej tymczasowo pozbawiona funkcji. Powód? Podejrzenie stosowania mobbingu wobec pracowników. – Poczta Polska nie akceptuje działań mobbingowych oraz dyskryminacyjnych – zapewnia biuro prasowe spółki

Sprawę zgłosiła nam jedna z naszych czytelniczek. Stwierdziła, że z powodu stosowania mobbingu naczelniczka została zwolniona oraz że postawiono jej 17 zarzutów. O wyjaśnienia poprosiliśmy w Biurze Prasowym Poczty Polskiej SA, które wspomniane doniesienia potwierdziło, ale nie wszystkie.

– Prowadzimy wewnętrzne postępowanie wyjaśniające okoliczności przedmiotowej sytuacji w placówce pocztowej we Wręczycy Wielkiej. Naczelniczkę urzędu tymczasowo skierowaliśmy do realizacji innych niż dotychczas zadań. Ze względu na specyfikę sprawy nie udzielamy informacji, dopóki nie zostanie ona wyjaśniona – podało biuro prasowe spółki.

Jak udało nam się dowiedzieć z nieoficjalnych źródeł, naczelniczka miała m.in. ubliżać pracownikom, wyzywając ich np. od durniów czy imbecyli. Za nawet niewielkie spóźnienie lub wykonanie zadania nie do końca tak, jak według niej powinno być wykonane, kobieta miała żądać od nich pieniędzy. Pracownikom trudno było znieść takie obciążenia. Bali się to zgłosić, chociaż proceder miał miejsce od dawna.

Poczta Polska zapewnia, że nie akceptuje działań mobbingowych oraz dyskryminacyjnych.

– Będąc największym pracodawcą na polskim rynku, dbamy, aby nasi pracownicy byli traktowani w sposób profesjonalny, zgodny z obowiązującymi przepisami oraz normami współżycia społecznego. Od kilku lat mamy odpowiednie procedury zgłaszania przez pracownika zastrzeżeń wobec przełożonego lub współpracownika, jak i reagowania na nie – podkreśla.

Zgodnie z art. 94 § 2 kodeksu pracy mobbing oznacza wszelkie działania i zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko niemu, polegające na systematycznym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu, które wywołują zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, poniżają lub ośmieszają, izolują lub wykluczają go z zespołu współpracowników. (PW)

2 komentarze

2 Komentarze

 1. Malinowa

  14 lutego 2018 at 08:36

  Nie pierwsza i nie ostatnia. Zawsze zostają przesunięte na takie stanowiska o których inni mogą tylko pomarzyć. Torbę listonosza do ręki i w rejon! A najbardziej to by pomogło zwolnienie z paragrafem. Nic się nie zmieni, już nikt w to nie wierzy.

  • Cytrynka

   14 lutego 2018 at 11:02

   A o jaką naczelniczke chodzi wiadomo jak się nazywa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

2ew

50 lat razem

Piotr Wiewióra16 lutego 2018
bbb

Olimpia Truskolasy halowym mistrzem

Stanisław Wrzesiński2 lutego 2018
a

Wydadzą ponad 81 mln zł

Piotr Wiewióra29 stycznia 2018
gmina

Rozpoczęli kontrole posesji

Piotr Wiewióra24 stycznia 2018
od marca

Od marca drożej za śmieci. To już pewne

Piotr Wiewióra9 stycznia 2018
rwfd

Nie żyje 21-letni kierowca

Jarosław Jędrysiak2 stycznia 2018