Mobbing na poczcie? Naczelniczka odsunięta – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Mobbing na poczcie? Naczelniczka odsunięta

Jak udało nam się dowiedzieć z nieoficjalnych źródeł, naczelniczka miała m.in. ubliżać pracownikom, wyzywając ich np. od durniów czy imbecyli.
ARCH.
Mobbing na poczcie? Naczelniczka odsunięta

KONTROWERSJE. Dotychczasowa naczelniczka placówki Poczty Polskiej SA we Wręczycy Wielkiej została przynajmniej tymczasowo pozbawiona funkcji. Powód? Podejrzenie stosowania mobbingu wobec pracowników. – Poczta Polska nie akceptuje działań mobbingowych oraz dyskryminacyjnych – zapewnia biuro prasowe spółki

Sprawę zgłosiła nam jedna z naszych czytelniczek. Stwierdziła, że z powodu stosowania mobbingu naczelniczka została zwolniona oraz że postawiono jej 17 zarzutów. O wyjaśnienia poprosiliśmy w Biurze Prasowym Poczty Polskiej SA, które wspomniane doniesienia potwierdziło, ale nie wszystkie.

– Prowadzimy wewnętrzne postępowanie wyjaśniające okoliczności przedmiotowej sytuacji w placówce pocztowej we Wręczycy Wielkiej. Naczelniczkę urzędu tymczasowo skierowaliśmy do realizacji innych niż dotychczas zadań. Ze względu na specyfikę sprawy nie udzielamy informacji, dopóki nie zostanie ona wyjaśniona – podało biuro prasowe spółki.

Jak udało nam się dowiedzieć z nieoficjalnych źródeł, naczelniczka miała m.in. ubliżać pracownikom, wyzywając ich np. od durniów czy imbecyli. Za nawet niewielkie spóźnienie lub wykonanie zadania nie do końca tak, jak według niej powinno być wykonane, kobieta miała żądać od nich pieniędzy. Pracownikom trudno było znieść takie obciążenia. Bali się to zgłosić, chociaż proceder miał miejsce od dawna.

Poczta Polska zapewnia, że nie akceptuje działań mobbingowych oraz dyskryminacyjnych.

– Będąc największym pracodawcą na polskim rynku, dbamy, aby nasi pracownicy byli traktowani w sposób profesjonalny, zgodny z obowiązującymi przepisami oraz normami współżycia społecznego. Od kilku lat mamy odpowiednie procedury zgłaszania przez pracownika zastrzeżeń wobec przełożonego lub współpracownika, jak i reagowania na nie – podkreśla.

Zgodnie z art. 94 § 2 kodeksu pracy mobbing oznacza wszelkie działania i zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko niemu, polegające na systematycznym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu, które wywołują zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, poniżają lub ośmieszają, izolują lub wykluczają go z zespołu współpracowników. (PW)

4 komentarze

4 Komentarze

 1. rodzynek

  9 maja 2018 at 23:39

  Najpierw pracowników gnębiła psychicznie a teraz L-4 od kilku miesięcy. Wielce chora i znajomym opowiada jaką to krzywdę jej wyrządzono a ona taka dobra była . hahahaha. Koń by się uśmiał.

 2. Limonka

  9 maja 2018 at 23:32

  Ta nowa Naczelniczka jest super. Teraz dopiero dziewczyny przy niej odżyły, nie to co przy tamtej, kiedy przechodziły horror. Jak można było być tak podłym człowiekiem i znęcać się psychicznie nad pracownikami?.

 3. Malinowa

  14 lutego 2018 at 08:36

  Nie pierwsza i nie ostatnia. Zawsze zostają przesunięte na takie stanowiska o których inni mogą tylko pomarzyć. Torbę listonosza do ręki i w rejon! A najbardziej to by pomogło zwolnienie z paragrafem. Nic się nie zmieni, już nikt w to nie wierzy.

  • Cytrynka

   14 lutego 2018 at 11:02

   A o jaką naczelniczke chodzi wiadomo jak się nazywa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

sklad

Ustalili skład komisji

Jarosław Jędrysiak5 grudnia 2018
hutdd

We Wręczycy „dojna” zmiana

Jarosław Jędrysiak4 grudnia 2018
osinski

Osiński symbolicznie tańszy od Krawczyka

Jarosław Jędrysiak1 grudnia 2018
wille

Co się zmieni we Wręczycy?

Jarosław Jędrysiak25 listopada 2018
osinski

Osiński wójtem we Wręczycy

Jarosław Jędrysiak11 listopada 2018
3qwe

Pietrulewicz czy Osiński?

Ewa Chojnacka2 listopada 2018