Umarła strzelnica – niech żyje strzelnica? – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Umarła strzelnica – niech żyje strzelnica?

Starosta chce w powiecie strzelnicę. Ta nowa ma się przydać. Inaczej niż przez lata ta stara.
MAGDALENA KURZAK
Umarła strzelnica – niech żyje strzelnica?

PROBLEM. Polski rząd chce, by we wszystkich powiatach powstały ogólnodostępne strzelnice. Jeśli chodzi o powiat kłobucki, strzelnicę kiedyś mieliśmy, ale z powodu niewielu amatorów strzelania obiekt został zniesiony. Czy teraz, wobec odradzającej się (jak chciałby rząd) mody na strzelectwo, w stolicy powiatu wybudują nową strzelnicę?

O możliwości ulokowania strzelnicy na terenie powiatu kłobuckiego rozmawiano 19 stycznia w starostwie powiatowym podczas spotkania pracowników wydziału starostwa odpowiedzialnego za sprawy obywatelskie i zarządzanie kryzysowe z mjr. Cezarym Kubiakiem. Na razie mowa o „ewentualnym” ulokowaniu takiej strzelnicy – jak to określił podczas ostatniej sesji starosta Henryk Kiepura. Nie padło też wskazanie na konkretne miejsce, choć z wypowiedzi starosty wynika, że trwa tu analiza możliwości. Jest już wizja, jak takie przedsięwzięcie sfinansować. Ministerstwo Obrony Narodowej daje takie szanse poprzez program budowy i rewitalizacji strzelnic. Zgodnie z pomysłami ministerstwa strzelnice mają być w każdym powiecie i mają być otwarte dla wszystkich. Mają też być odpowiedzią na swoiste zapotrzebowanie, jakie pojawiło się wraz z wprowadzeniem w szkołach klas tzw. mundurowych. Uczniowie mieliby tam ćwiczyć umiejętności strzeleckie.

Na naszym lokalnym podwórku sytuacja jest dość szczególna, bo strzelnicę mieliśmy, ale długo brakowało właściwego nią zainteresowania. Pojawia się ono teraz, gdy tamten obiekt, jako nieużytkowany, najpierw zmienił charakter, a potem został zniesiony. Rewitalizować zatem nie ma czego, pozostaje budowa. Czy w zainteresowaniu strzelnicą gra tu rolę tylko przychylność władz centralnych dla takich instalacji oraz kwestie merytoryczne – odpowiedź pozostawmy wyczulonym na lokalne sprawy mieszkań- com. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

4

Muszą jeździć w kółko

Jarosław Jędrysiak17 stycznia 2019
magdalena

Magdalena Kasprzak odeszła z urzędu

Ewa Chojnacka15 stycznia 2019
budzet

Co w budżecie na 2019?

Jarosław Jędrysiak15 stycznia 2019
sukcesy

Sukcesy pingpongistów OSiR-u Kłobuck

Stanisław Wrzesiński14 stycznia 2019
park

Park przemysłowy coraz bliżej

Jarosław Jędrysiak14 stycznia 2019
ania

Spotkanie z bajkami Ani Sokół

Jarosław Jędrysiak13 stycznia 2019