Wójt nawalił, ale pensję zatrzyma? – Gazeta Kłobucka
Panki

Wójt nawalił, ale pensję zatrzyma?

Myślę, że w obliczu tych skandali i afer, jakie mieliśmy ostatnio w naszej gminie, warto by się może na koniec zastanowić. Bo partia, z której list większość z państwa kandydowała, tragicznie spadła w sondażach. I może w tej kadencji na koniec zrobicie coś dobrego – powiedział Krzysztof Antończak.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Wójt nawalił, ale pensję zatrzyma?

KONTROWERSJE. Podczas niedawnej sesji w Pankach z miejsc dla mieszkańców padły głosy, by wójtowi obniżyć wynagrodzenie. Padły – i przeszły bez echa

Sugestia, by wójtowi obniżyć pensję, wzięła się tym razem stąd, że gmina (jak na ten moment) nie uzyskała blisko 8 milionów dotacji na instalacje do odnawialnych źródeł energii. – Jeżeli płacimy tak dużo panu wójtowi, a tak się ostatnio porobiło, proponuję, żeby rada podjęła uchwałę o obniżeniu o 50% uposażenia panu wójtowi – rzucił podczas swej wypowiedzi obecny na sesji mieszkaniec gminy, Czesław Mirek. Do wypowiedzi Mirka nawiązał później i poszerzył ją inny z mieszkańców, który zwrócił się wprost do radnych.

– Nie tylko ja, ale większość mieszkańców naszej gminy uważa, że przespaliście tę kadencję. Myślę, że w obliczu tych skandali i afer, jakie mieliśmy ostatnio w naszej gminie, warto by się może na koniec zastanowić. Bo partia, z której list większość z państwa kandydowała, tragicznie spadła w sondażach. I może w tej kadencji na koniec zrobicie coś dobrego – powiedział Krzysztof Antończak.

Warto tu odnotować, że obaj wypowiadający się mieszkańcy są od dłuższego czasu zdecydowanymi krytykami poczynań wójta Praskiego, toteż ich stanowisko nie może dziwić. Dyskusyjna pozostaje tu kwestia ewentualnej wielkości obniżki, bo wynagrodzenie wójtów nie może spaść poniżej ustalonego prawem minimum. Ale to nie mieszkańcy są tu od decydowania o takich sprawach. W gminie wedle statutu to radni (i wójt) mają prawo do inicjatywy uchwałodawczej – i tylko oni mogliby stosowną uchwałę zaproponować. Mniejsza jednak o samą uchwałę. Podczas lutowej sesji nikt z radnych w żaden sposób nie odniósł się do sugestii mieszkańców. Tymczasem wydaje się, że w sytuacji, gdy gminie grozi nieotrzymanie tak pokaźnej dotacji, a sposób, w jaki gmina o nią zawnioskowała, wzbudził tyle kontrowersji – czas rozmawiać nie tylko o konsekwencjach dla gminy, ale i o konsekwencjach dla tych, którzy w imieniu gminy podejmowali decyzje. Czy radni chcą z tym zaczekać, aż ostatecznie będzie wiadomo, że gmina tych prawie 8 milionów jednak nie dostanie? Zobaczymy. Wybory blisko. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Panki

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Panki

iuo

Doświadczenie wygrało z młodością

Stanisław Wrzesiński9 lutego 2019
ty

Młodzi Gniewni z Pucharem Na Zachętę

Stanisław Wrzesiński4 lutego 2019
fewd

Siatkarscy Amatorzy Tylko z Nazwy najlepsi!

Stanisław Wrzesiński24 stycznia 2019
derby

Siatkarskie derby w Pankach

Stanisław Wrzesiński6 stycznia 2019
re

Podwyżki na odchodne

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2018
fdfs

Nowy, bezpieczny peron

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2018