Hale przy ul. Śląskiej stanęły w ogniu – Gazeta Kłobucka
Bez kategorii

Hale przy ul. Śląskiej stanęły w ogniu

Fot. – zostawić znak wodny Strażacy walczyli z ogniem trawiącym trzy przylegające do siebie hale.
OSP Zamłynie
Hale przy ul. Śląskiej stanęły w ogniu

POŻAR. 17 zastępów straży pożarnej walczyło w weekend z ogniem trawiącym obiekty produkcyjno-magazynowe z materiałami do produkcji opakowań i zniczy we Wręczycy Wielkiej. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale pożar spowodował duże straty materialne. Nadzór budowlany nakazał częściową rozbiórkę

Płonął budynek składający się z trzech przylegających do siebie hal przy ul. Śląskiej, należący do firmy Glas-Hit – producenta m.in. zniczy oraz lampionów nagrobnych i ogrodowych. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku odebrała zgłoszenie o pożarze w niedzielę 18 lutego o godz. 3.21. Jako pierwsi do akcji przystąpili strażacy z OSP Wręczyca Wielka, którzy z uwagi na szybko rozprzestrzeniają- cy się ogień poprosili o wsparcie. W sumie akcja trwała blisko pięć godzin i zaangażowała aż 17 zastępów: Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą PSP w Kłobucku oraz OSP: Bieżeń, Czarna Wieś, Piła, Wręczyca Wielka, Zamłynie, Truskolasy, Węglowice i Kalej.

– Działania straży pożarnej polegały na podaniu pięciu prądów wody na palące się hale produkcyjno-magazynowe oraz jednego prądu wody celem obrony pomieszczeń nieobjętych pożarem. Z uwagi na silne zadymienie strażacy musieli pracować w aparatach Ochrony Dróg Oddechowych – informuje Mariusz Gosławski, kierownik Sekcji Kontrolno-Rozpoznawczej KP PSP w Kłobucku.

– Po ugaszeniu przeszukano pomieszczenia objęte pożarem oraz przyległe budynki. Aby dotrzeć do całości pogorzeliska, konieczna była rozbiórka części zawalonego dachu jednej z hal magazynowych. Część składowanych materiałów została usunięta poza magazyn na plac zakładu. Wszystkie pomieszczenia zostały sprawdzone kamerą termowizyjną – dodaje.

W pierwszej hali spaliły się wszystkie składowane materiały wraz z maszynami, a dach runął do wnętrza. Zniszczona część socjalno-biurowa, lakiernie oraz gotowe wyroby na paletach – to skutku pożaru w drugiej hali. Jeśli natomiast chodzi o trzecią, to z uwagi na wysoką temperaturę częściowo stopiły się zmagazynowane tam materiały: styropiany, materiały poliuretanowe, opakowania kartonowe oraz wózek widłowy. Cały teren zabezpieczono taśmą ostrzegawczą, ponieważ Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zakazał wstępu do budynku oraz nakazał częściową rozbiórkę. – Podczas akcji gaszenia nie byliśmy w stanie znaleźć potencjalnej przyczyny pożaru. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku – mówi Mariusz Gosławski. (PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bez kategorii

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Bez kategorii

hg

Rzeka może zalewać działki

Jarosław Jędrysiak10 stycznia 2019
tu

Nowa rada pod nowym kierownictwem

Jarosław Jędrysiak25 listopada 2018
cv

Młodzi dla Niepodległej

Ewa Chojnacka11 listopada 2018
rtt

Parkingu na razie nie będzie

Jarosław Jędrysiak26 lipca 2018
lis

Liswarta Krzepice powraca do okręgówki

Stanisław Wrzesiński29 czerwca 2018
SATYRA-WPIS

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka22 maja 2018