Hale przy ul. Śląskiej stanęły w ogniu – Gazeta Kłobucka
Bez kategorii

Hale przy ul. Śląskiej stanęły w ogniu

Fot. – zostawić znak wodny Strażacy walczyli z ogniem trawiącym trzy przylegające do siebie hale.
OSP Zamłynie
Hale przy ul. Śląskiej stanęły w ogniu

POŻAR. 17 zastępów straży pożarnej walczyło w weekend z ogniem trawiącym obiekty produkcyjno-magazynowe z materiałami do produkcji opakowań i zniczy we Wręczycy Wielkiej. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale pożar spowodował duże straty materialne. Nadzór budowlany nakazał częściową rozbiórkę

Płonął budynek składający się z trzech przylegających do siebie hal przy ul. Śląskiej, należący do firmy Glas-Hit – producenta m.in. zniczy oraz lampionów nagrobnych i ogrodowych. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku odebrała zgłoszenie o pożarze w niedzielę 18 lutego o godz. 3.21. Jako pierwsi do akcji przystąpili strażacy z OSP Wręczyca Wielka, którzy z uwagi na szybko rozprzestrzeniają- cy się ogień poprosili o wsparcie. W sumie akcja trwała blisko pięć godzin i zaangażowała aż 17 zastępów: Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą PSP w Kłobucku oraz OSP: Bieżeń, Czarna Wieś, Piła, Wręczyca Wielka, Zamłynie, Truskolasy, Węglowice i Kalej.

– Działania straży pożarnej polegały na podaniu pięciu prądów wody na palące się hale produkcyjno-magazynowe oraz jednego prądu wody celem obrony pomieszczeń nieobjętych pożarem. Z uwagi na silne zadymienie strażacy musieli pracować w aparatach Ochrony Dróg Oddechowych – informuje Mariusz Gosławski, kierownik Sekcji Kontrolno-Rozpoznawczej KP PSP w Kłobucku.

– Po ugaszeniu przeszukano pomieszczenia objęte pożarem oraz przyległe budynki. Aby dotrzeć do całości pogorzeliska, konieczna była rozbiórka części zawalonego dachu jednej z hal magazynowych. Część składowanych materiałów została usunięta poza magazyn na plac zakładu. Wszystkie pomieszczenia zostały sprawdzone kamerą termowizyjną – dodaje.

W pierwszej hali spaliły się wszystkie składowane materiały wraz z maszynami, a dach runął do wnętrza. Zniszczona część socjalno-biurowa, lakiernie oraz gotowe wyroby na paletach – to skutku pożaru w drugiej hali. Jeśli natomiast chodzi o trzecią, to z uwagi na wysoką temperaturę częściowo stopiły się zmagazynowane tam materiały: styropiany, materiały poliuretanowe, opakowania kartonowe oraz wózek widłowy. Cały teren zabezpieczono taśmą ostrzegawczą, ponieważ Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zakazał wstępu do budynku oraz nakazał częściową rozbiórkę. – Podczas akcji gaszenia nie byliśmy w stanie znaleźć potencjalnej przyczyny pożaru. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku – mówi Mariusz Gosławski. (PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bez kategorii

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Bez kategorii

rtt

Parkingu na razie nie będzie

Jarosław Jędrysiak26 lipca 2018
lis

Liswarta Krzepice powraca do okręgówki

Stanisław Wrzesiński29 czerwca 2018
SATYRA-WPIS

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka22 maja 2018
ewew

Z darami do hospicjum

Jarosław Jędrysiak14 maja 2018
fdfd

Konkursowe sukcesy uczniów

Jarosław Jędrysiak12 maja 2018
4t

Dwa mandaty dla Kalei

Piotr Wiewióra11 kwietnia 2018