Promowani więziennicy – Gazeta Kłobucka
Kule

Promowani więziennicy

Kolejni podoficerowie służby więziennej kształcili się w ośrodku na terenie naszego powiatu.
KPT. BOGDAN BŁACHOWICZ
Promowani więziennicy

UROCZYSTOŚĆ. W lutym zakończyło się w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach szkolenie na pierwszy stopień podoficerski. Odbyła się tradycyjna uroczysta promocja

Tym razem szkolenie ukończyło promocją 59 funkcjonariuszy służby więziennej. Prymusem został kpr. Mateusz Ociesa z Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze, drugą lokatę zajął kpr. Konrad Woźniak z Aresztu Śledczego we Wrocławiu, a trzecią – kpr. Mateusz Tchoń z Zakładu Karnego w Dębicy. Komendant ośrodka w Kulach, mjr Dariusz Małolepszy, wyróżnił też za wyniki i postawę kaprali: Łukasza Raczka, Rafała Sztorca, Mateusza Ćwiklika i Mateusza Ociesę.

Promocja podoficerska była połączona z obchodzonym w lutym świętem więzienników. Przy tej okazji 4 funkcjonariuszy i pracowników OSSW w Kulach otrzymało Brązowe Odznaki za Zasługi w Pracy Penitencjarnej, 2 funkcjonariusze awansowali na wyższe stopnie służbowe. Dzień wcześniej Złotą Odznaką za Zasługi w Pracy Penitencjarnej odznaczono też komendanta ośrodka.

Uroczystość służby więziennej uświetnił występ młodzieży z Grupy Teatralnej „aMOK” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku.

Warto dodać, że choć w szkoleniach, które organizowane są w Kulach, uczestniczą więziennicy z różnych zakątków Polski, tradycją jest, że zawsze angażują się też w sprawy lokalne w naszym powiecie. I tym razem był to udział w akcji honorowego krwiodawstwa oraz w Przedświątecznej Akcji dla Dzieci w Domu Dziecka w Kłobucku. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kule

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kule

sluzba

Promocja podoficerów służby więziennej

Ewa Chojnacka15 lipca 2018
rf

Więziennicy pakowali do kosza

Jarosław Jędrysiak22 maja 2018
lepsze

Strzelają w lepszych warunkach

Jarosław Jędrysiak12 maja 2018
podoficerowie

Podoficerowie szkolili się w Kulach

Jarosław Jędrysiak15 października 2017
sadsad

Świeżo upieczeni podoficerowie

Redakcja8 maja 2017
oficer

Pożegnanie zasłużonego oficera

Redakcja9 marca 2017