Dostaną na żłobek – Gazeta Kłobucka
Miedźno

Dostaną na żłobek

W Śląskiem dofinansowanie z programu „Maluch plus” otrzymało w sumie 9 gmin.
pxhere.com
Dostaną na żłobek

FINANSE. Gmina Miedźno z powodzeniem aplikowała o środki z programu „Maluch plus”. Na budowę żłobka dostanie od państwa 300 tys. zł

Przedstawiciele samorządów z regionu, które zgłosiły się do programu rządowego w jego obecnej edycji, podjęte zo – stały 20 lutego przez wiceministra Stanisława Szweda i wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka. Otrzymały też listy gratulacyjne. A przede wszystkim – dofinansowanie na cele opieki nad dziećmi do lat 3. „Maluch plus” pozwala nie tylko na otwieranie żłobków, ale wspiera również m.in. kluby dziecięce i dziennych opiekunów. W przypadku Miedźna, jak już wcześniej informowaliśmy na naszych łamach, chodziło jednak właśnie o utworzenie żłobka. Na ten cel gmina skorzysta z pomocy budżetu państwa w wymiarze 300 tys. zł. Już podjęła też prace związane z realizacją tego prospołeczne – go zadania. A placówka dla maluchów ma tu ruszyć w końcu bieżącego roku.

W Śląskiem dofinansowanie z programu „Maluch plus” otrzymało w sumie 9 gmin. W większości to miasta aglomeracji śląskiej, bliżej naszego regionu – gmina Poczesna. Dofinansowanie w programie może sięgać 80% kosztów projektu. W całym kraju skorzystało 821 gmin.

Przypomnijmy, że na naszym tere – nie były też inne samorządy, które rozważały sięgnięcie po środki z programu „Maluch plus”, ale ostatecznie uznały, że warunki dodatkowe są dla nich nie dość wygodne – i zdecydowały się na poszukiwanie innych źródeł finansowania. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Miedźno

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Miedźno

piesek (1)

Stawiają na adopcję

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2018
pies

Przygarniesz pieska?

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2018
tg

Znajdą się dzieci do żłobka?

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2018
swiatla

Założą światła koło kościoła?

Jarosław Jędrysiak29 marca 2018
zap

Zapłacili za nieukończoną drogę?

Jarosław Jędrysiak21 marca 2018
bv

Wójt będzie zarabiał więcej

Jarosław Jędrysiak3 lutego 2018