Dostaną na żłobek – Gazeta Kłobucka
Miedźno

Dostaną na żłobek

W Śląskiem dofinansowanie z programu „Maluch plus” otrzymało w sumie 9 gmin.
pxhere.com
Dostaną na żłobek

FINANSE. Gmina Miedźno z powodzeniem aplikowała o środki z programu „Maluch plus”. Na budowę żłobka dostanie od państwa 300 tys. zł

Przedstawiciele samorządów z regionu, które zgłosiły się do programu rządowego w jego obecnej edycji, podjęte zo – stały 20 lutego przez wiceministra Stanisława Szweda i wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka. Otrzymały też listy gratulacyjne. A przede wszystkim – dofinansowanie na cele opieki nad dziećmi do lat 3. „Maluch plus” pozwala nie tylko na otwieranie żłobków, ale wspiera również m.in. kluby dziecięce i dziennych opiekunów. W przypadku Miedźna, jak już wcześniej informowaliśmy na naszych łamach, chodziło jednak właśnie o utworzenie żłobka. Na ten cel gmina skorzysta z pomocy budżetu państwa w wymiarze 300 tys. zł. Już podjęła też prace związane z realizacją tego prospołeczne – go zadania. A placówka dla maluchów ma tu ruszyć w końcu bieżącego roku.

W Śląskiem dofinansowanie z programu „Maluch plus” otrzymało w sumie 9 gmin. W większości to miasta aglomeracji śląskiej, bliżej naszego regionu – gmina Poczesna. Dofinansowanie w programie może sięgać 80% kosztów projektu. W całym kraju skorzystało 821 gmin.

Przypomnijmy, że na naszym tere – nie były też inne samorządy, które rozważały sięgnięcie po środki z programu „Maluch plus”, ale ostatecznie uznały, że warunki dodatkowe są dla nich nie dość wygodne – i zdecydowały się na poszukiwanie innych źródeł finansowania. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Miedźno

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Miedźno

vbb

Co słychać w sprawie posterunku?

Jarosław Jędrysiak16 sierpnia 2018
we

Wójt „nie rozumie samorządności”?

Jarosław Jędrysiak4 lipca 2018
cccc-2

Ustalą, jak chcą jeździć mieszkańcy

Jarosław Jędrysiak20 czerwca 2018
re

Pijany jechał wielką ciężarówką

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2018
CDGF

Pytają mieszkańców… i wszystkich innych

Jarosław Jędrysiak30 maja 2018
piesek (1)

Stawiają na adopcję

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2018