Czad zabił 82-latkę – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Czad zabił 82-latkę

Służby mundurowe ponownie apelują: uważajcie na zatrucia tlenkiem węgla, bo to gaz bezbarwny, bezwonny, a jednocześnie zabójczy.
Czad zabił 82-latkę

POLICJA. Okoliczności tragicznego zdarzenia jeszcze są badane, ale najprawdopodobniej to zatrucie tlenkiem węgla było przyczyną śmierci 82-letniej kobiety z Wręczycy Wielkiej

W piątek dwa tygodnie temu po piątej po południu wiadomość o śmierci kobiety trafiła na policję. W jednym z domów jednorodzinnych we Wręczycy jej ciało znaleziono w piwnicy, przy piecu centralnego ogrzewania. Strażacy, którzy przybyli na miejsce, stwierdzili tu silne stężenie tlenku węgla. Choć sprawę analizuje jeszcze wydział kryminalny z Wręczycy i częstochowska prokuratura, wszystko wskazuje na to, że przyczyną śmierci 82-latki było zaczadzenie.

Przy tej okazji służby mundurowe ponownie apelują: uważajcie na zatrucia tlenkiem węgla, bo to gaz bezbarwny, bezwonny, a jednocześnie zabójczy. Warto w trosce o własne życie zamontować czujnik czadu w mieszkaniu. To może być kilkadziesiąt złotych zainwestowane w ocalone lata życia własnego i bliskich. Niezależnie od tego warto pamiętać, że pierwsze objawy podtrucia czadem – jak ból i zawroty głowy, osłabienie i nudności – to ostatnia chwila na samodzielne ratowanie się, gdyż potem zatrucie obniża u ofiary wolę działania i racjonalność decyzji. Warto tez po prostu wietrzyć mieszkanie i obowiązkowo zadbać o dopływ tlenu do miejsc, gdzie spala się paliwa. Sprawne kratki wentylacyjne i drożne przewody wentylacyjne to absolutna podstawa. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

podwys

Podwyżka dla wójta

Piotr Wiewióra8 marca 2018
fd

Przyszłość w programowaniu

Jarosław Jędrysiak3 marca 2018
ewds

„Koncert z Gwiazdą” później, ale z większą pompą

Piotr Wiewióra18 lutego 2018
2ew

50 lat razem

Piotr Wiewióra16 lutego 2018
2

Mobbing na poczcie? Naczelniczka odsunięta

Piotr Wiewióra12 lutego 2018
bbb

Olimpia Truskolasy halowym mistrzem

Stanisław Wrzesiński2 lutego 2018