Tiguan Allspace. Wrażenia z pierwszej jazdy – Gazeta Kłobucka
Nasz test

Tiguan Allspace. Wrażenia z pierwszej jazdy

krotoskicichy.com
Tiguan Allspace. Wrażenia z pierwszej jazdy

Volkswagen Tiguan Allspace to brat bliźniak ciepło przyjętej Skody Kodiaq. Sprawdziliśmy, czym model wyróżnia się na rynku i jak sprawuje się na drodze. Testowaliśmy go wspólnie z dealerem VW Krotoski-Cichy z Częstochowy

Tiguan to jeden z bestsellerów motoryzacyjnego giganta z Wolfsburga. Ponad rok po premierze drugiej generacji Tiguana uzupełnia on ten popularny model o 7-osobową odmianę Allspace. Kompaktowy SUV idealnie trafił w gusta milinów klientów na całym świecie. Tiguan Allspace w ofercie Volkswagena wpisuje się między zwykłego Tiguana a Touarega –flagowego SUV-a z Wolfsburga.

Volkswagen Tiguan Allspace – dane techniczne
W porównaniu z klasycznym Tiguanem model Allspace ma rozstaw osi większy o 109 mm i jest dłuższy o 215 mm. Allspace występuje w dwóch odmianach: pięcio- lub siedmiomiejscowej z dodatkowym trzecim rzędem siedzeń. Bagażnik Tiguana Allspace połknie aż 760 l, a po złożeniu kanapy 1 920 l. Z trzecim rzędem siedzeń to odpowiednio 700 i 1775 l. Bagażnik przedłużonego Tiguana sprawdzi się na niejednej wyprawie. Kierowca ma do wyboru 6 jednostek napędowych.

Wnętrze
Na pokładzie opisywanego samochodu znajduje się mnóstwo wyposażenia nie tylko umilającego podróż, ale także zapewniającego bezpieczeństwo. W wersji Allspace standardem jest dotykowy wyświetlacz nowej generacji. Czytelność wyświetlacza stoi na bardzo wysokim poziomie, a reakcja na dotyk oraz intuicyjne menu mogą stanowić wzór dla innych oraz sprawić użytkownikowi przyjemność z obsługi. Ciekawą opcją jest także funkcja Car Net. Za pomocą specjalnej aplikacji na telefon możemy z każdego miejsca na ziemi sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się nasz samochód. Możemy również zaprogramować nagrzanie wnętrza za pomocą opcjonalnego ogrzewania postojowego, aby po powrocie z mroźnego stoku wejść wprost do ciepłej kabiny.

Dla kogo?
VW Tiguan Allspace cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób ze średniej klasy o ponadprzeciętnych zarobkach. Niemniej ciekawa sylwetka, bogate wyposażenie oraz osiągi nowego Tiguana Allspace zainteresują niejednego kierowcę. Już podstawowe wersje tego modelu są bardzo bogato wyposażone.
Kierowca Tiguana opisywany jest jako „młody i aktywny”. Allspace ma być idealnym partnerem w wypadzie na narty, snowboard czy wycieczce za miasto. Sprawdzi się także jako spore auto rodzinne – dzięki przepastnemu bagażnikowi, możliwości łatwego złożenia kanapy, dodatkowemu rządowi siedzeń czy systemowi automatycznego otwierania i zamykania klapy bagaż- nika. Praktycznych i przestronnych SUV-ów mamy na rynku sporo, ale Tiguan Allspace chce przekonać do siebie kierowców także lekko sportowym charakterem i umiejętnościami terenowymi, szczególnie przydatnymi na wymagających trasach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Każdy Tiguan Allspace ma wzmocnioną osłonę podwozia, a napęd 4Motion naprawdę pozwala zjechać z utwardzonych dróg.
Jazdę testową oceniamy jako bardzo udaną i zdecydowanie polecamy ten model. Jeśli jednak go wybierzecie, to warto dopłacić do silnika ze 190 KM. (red.)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Nasz test

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Nasz test

asdcx (1)

Ford wprowadza wreszcie do polskiej oferty model Forda EcoSport. Nowy crossover już w salonie Forda Frank Cars

Ewa Chojnacka9 lutego 2018
Cena testowanej wersji hybrydowej zaczyna się od 120 tys. zł

Nowy Ford Mondeo zmienia punkt widzenia…

Redakcja30 stycznia 2016