Głosy w sprawie bezpieczeństwa – Gazeta Kłobucka
Parzymiechy

Głosy w sprawie bezpieczeństwa

Podczas debaty była sposobność do poruszenia spraw, z którymi wiążą się największe obawy co do bezpieczeństwa mieszkańców. W naszych spokojnych okolicach nie dziwi, że ludzi nurtuje głównie problem bezpieczeństwa na drogach. KPP KŁOBUCK
Głosy w sprawie bezpieczeństwa

BEZPIECZEŃSTWO. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Parzymiechach zorganizował wraz z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku debatę społeczną pod hasłem „Nasza okolica – nasze bezpieczeństwo”

Do korzystania z funkcjonującej już od dość dawna interaktywnej mapy zagrożeń bezpieczeństwa i z aplikacji mobilnej „Moja Komenda” namawiał podczas wprowadzenia do debaty profilaktyk społeczny st. sierż. Tomasz Solnica. Wraz z sierż. sztab. Katarzyną Kasprzak mówili też o pracy tzw. policjantów pierwszego kontaktu – będących „pod ręką” na każde wezwanie i wiadomość o każ- dym problemie obywateli. Z kolei reprezentanci urzędu gminy z Lipia poruszali m.in. problematykę walki ze smogiem i zanieczyszczeniami powietrza.

Debata, którą prowadzili dyrektor szkoły Jolanta Węzik i szef powiatowej policji, komendant Tomasz Górka, stała się okazją do rozmowy z mieszkańcami na temat lokalnych problemów i zagrożeń bezpieczeństwa. Ci – co zresztą nie dziwi – sporo mieli do powiedzenia o oczekiwaniach co do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym zwłaszcza bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. W tej okolicy jest pod tym względem jeszcze sporo do zrobienia. Dla przykładu problem drogi krajowej bez chodnika dopiero czeka na odpowiednie rozwiązanie. Nim zostanie ono zrealizowane, wielu mieszkańców chętnie częściej widziałoby tutaj patrole drogówki. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Parzymiechy

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Parzymiechy

dasd

Chcą wygrać książki

Ewa Chojnacka2 października 2018
13

Kłopoty z zabytkowym pomnikiem

Jarosław Jędrysiak10 sierpnia 2018
z

Dokończą Zagórze

Jarosław Jędrysiak19 lipca 2018
kk

Kosiniak-Kamysz przyjedzie na obchody

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2018
cc

Kanalizacja dla nowego osiedla

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2018
kod

Scratch Day #SuperKoderów

Jarosław Jędrysiak29 kwietnia 2018