Medalowe żniwo kłobuckich Wojowników – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Medalowe żniwo kłobuckich Wojowników

Podczas Pucharu Polski Seniorów w Taekwon-do ITF w Mykanowie srebrny medal w walkach (do 57 kg) wywalczył Hubert Gloc (KS Wojownik Kłobuck).
ARCHIWUM KS WOJOWNIK KŁOBUCK
Medalowe żniwo kłobuckich Wojowników

TAEKWON-DO ITF. Zawodniczki i zawodnicy Wojownika Kłobuck bardzo dobrze zaprezentowały się podczas Pucharu Polski Juniorów i Seniorów w Taekwon-do ITF, rozgrywanego w weekend w Mykanowie

Na matach w Mykanowie przez dwa dni przewinęło się prawie 300 uczestników, w tym trzech seniorów oraz dziewięciu juniorów z sekcji w Kłobucku, Krzepic, Opatowa, Truskolasów i Konopisk. W sobotę podopieczni Artura Osuchowskiego zdobyli dwa medale. Srebrny wywalczył w walkach (do 57 kg) mieszkający w Truskolasach Hubert Gloc, który w finale przegrał z Łukaszem Kubiakiem, a brązowy Maciej Frydrych w układach formalnych. W niedzielę klasą samą dla siebie była juniorka Zuzanna Tomczyk, która najpierw wywalczyła drugie miejsce w układach formalnych, a następnie okazała się bezkonkurencyjna w walkach (do 65 kg). Ponadto złoto w walkach (do 75 kg) zdobył powracający po jednorocznej przerwie na ogólnopolskie areny Arkadiusz Słomian, a z brązowych medali cieszyli się Kacper Sas (techniki specjalne), Dawid Gałuszka (walki do 56 kg), Kacper Psuj (walki do 62 kg, stopnie mistrzowskie) oraz Kornel Dłubała (walki do 62 kg, stopnie uczniowskie).

– Pucharowy start uważam za bardzo udany biorąc pod uwagę niską ostatnio frekwencję treningową spowodowaną kontuzjami oraz okresem chorobowym u naszych zawodników. Myślę, że to, co najgorsze, już za nami, i teraz będziemy mogli w normalnym trybie przygotowywać się do kolejnych ważnych startów. W marcu wyjeżdżamy na trzy turnieje. Już w najbliższy piątek 9 marca będziemy uczestniczyć w Otwartych Mistrzostwach Słowacji w Taekon-do ITF. Jestem przekonany, że z Presova kłobuccy Wojownicy przywiozą kolejne medale – podsumowuje weekendowy start w Mykanowie Artur Osuchowski, główny szkoleniowiec Wojownika Kłobuck, mając jednocześnie nadzieję na kolejne sportowe sukcesy w przyszłości. (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

specjalistka

Specjalistka od czasów Długosza

Jarosław Jędrysiak16 października 2018
vc

Awantura wokół Seteczki

Jarosław Jędrysiak16 października 2018
dlugosza

Rusza przebudowa ulicy Długosza

Jarosław Jędrysiak15 października 2018
319

Płot ze starych łóżek?

Jarosław Jędrysiak11 października 2018
uczniowie

Uczniowie bez podręczników?

Jarosław Jędrysiak6 października 2018
ref

UROCZYSTE OTWARCIE CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH

Ewa Chojnacka2 października 2018