Medalowe żniwo kłobuckich Wojowników – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Medalowe żniwo kłobuckich Wojowników

Podczas Pucharu Polski Seniorów w Taekwon-do ITF w Mykanowie srebrny medal w walkach (do 57 kg) wywalczył Hubert Gloc (KS Wojownik Kłobuck).
ARCHIWUM KS WOJOWNIK KŁOBUCK
Medalowe żniwo kłobuckich Wojowników

TAEKWON-DO ITF. Zawodniczki i zawodnicy Wojownika Kłobuck bardzo dobrze zaprezentowały się podczas Pucharu Polski Juniorów i Seniorów w Taekwon-do ITF, rozgrywanego w weekend w Mykanowie

Na matach w Mykanowie przez dwa dni przewinęło się prawie 300 uczestników, w tym trzech seniorów oraz dziewięciu juniorów z sekcji w Kłobucku, Krzepic, Opatowa, Truskolasów i Konopisk. W sobotę podopieczni Artura Osuchowskiego zdobyli dwa medale. Srebrny wywalczył w walkach (do 57 kg) mieszkający w Truskolasach Hubert Gloc, który w finale przegrał z Łukaszem Kubiakiem, a brązowy Maciej Frydrych w układach formalnych. W niedzielę klasą samą dla siebie była juniorka Zuzanna Tomczyk, która najpierw wywalczyła drugie miejsce w układach formalnych, a następnie okazała się bezkonkurencyjna w walkach (do 65 kg). Ponadto złoto w walkach (do 75 kg) zdobył powracający po jednorocznej przerwie na ogólnopolskie areny Arkadiusz Słomian, a z brązowych medali cieszyli się Kacper Sas (techniki specjalne), Dawid Gałuszka (walki do 56 kg), Kacper Psuj (walki do 62 kg, stopnie mistrzowskie) oraz Kornel Dłubała (walki do 62 kg, stopnie uczniowskie).

– Pucharowy start uważam za bardzo udany biorąc pod uwagę niską ostatnio frekwencję treningową spowodowaną kontuzjami oraz okresem chorobowym u naszych zawodników. Myślę, że to, co najgorsze, już za nami, i teraz będziemy mogli w normalnym trybie przygotowywać się do kolejnych ważnych startów. W marcu wyjeżdżamy na trzy turnieje. Już w najbliższy piątek 9 marca będziemy uczestniczyć w Otwartych Mistrzostwach Słowacji w Taekon-do ITF. Jestem przekonany, że z Presova kłobuccy Wojownicy przywiozą kolejne medale – podsumowuje weekendowy start w Mykanowie Artur Osuchowski, główny szkoleniowiec Wojownika Kłobuck, mając jednocześnie nadzieję na kolejne sportowe sukcesy w przyszłości. (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

upał dziecko

Pijani ludzie i płaczące dziecko w aucie

Jarosław Jędrysiak19 sierpnia 2018
karetka (1)

Tir staranował karetkę

Jarosław Jędrysiak18 sierpnia 2018
sole

Sołectwa dostaną wsparcie

Jarosław Jędrysiak13 sierpnia 2018
ff

Więcej miejsc parkingowych

Magdalena Kurzak11 sierpnia 2018
mm

Komendant inspektorem

Jarosław Jędrysiak5 sierpnia 2018
gh

1,3 mln popłynie do Kłobucka

Magdalena Kurzak4 sierpnia 2018