Pierwsze trenerskie i zawodnicze roszady – Gazeta Kłobucka
Kłobuck, Golce

Pierwsze trenerskie i zawodnicze roszady

W rundzie wiosennej w występującym w częstochowskiej okręgówce Amatorze Golce zobaczymy Konrada Szwarca (Sparta Siedlec Duży/Gniazdów).
Stanisław Wrzesiński
Pierwsze trenerskie i zawodnicze roszady

PIŁKA NOŻNA. Sobotnie spotkanie III rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa, pomiędzy A-klasowym liderem Zniczem Kłobuck a zajmującym piąte miejsce w klasie okręgowej Amatorem Golce, powinno zainaugurować piłkarską wiosnę w okręgu częstochowskim

Dopinane są również kolejne trenerskie zmiany, pojawiają się również pierwsze przecieki dotyczące zawodników, którzy postanowili zmienić klubowe barwy. W Amatorze Golce, po odejściu grającego trenera Jacka Rokosy do prowadzącej w grupie III trzecioligowej częstochowskiej Skry (gdzie w sztabie trenerskim pochodzącego z Kamyka Pawła Ściebury jest odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne zespołu), drużynę w rundzie wiosennej poprowadzi, również w roli grającego szkoleniowca, Grzegorz Kuziorowicz, związany w przeszłości już z popularnymi „Kogutami”, a ostatnio grający w B-klasowym Ajaksie Częstochowa. Być może w niektórych wiosennych meczach Jacek Rokosa wspomoże Amatora, ale już jedynie w roli zawodnika. Najnowszym nabytkiem jest natomiast Konrad Szwarc, związany ostatnio z A-klasową Spartą Siedlec Duży/ Gniazdów (o której mówi się, że raczej wystartuje, ale najprawdopodobniej nie dokończy tegorocznych rozgrywek).

Trudna sytuacja kadrowa panuje również w zajmującym przedostatnie, czyli 13. miejsce w grupie pierwszej A-klasy częstochowskiej Juniorze Szarlejka. Nowy prezes Cezary Kupczyk rozstał się z trenerskim tandemem Artur Lampa/ Władysław Kłak, a postawił na trenerską młodość, czyli Jakuba i Mateusza Głąbów, licząc, że do klubu z ich pomocą powrócą byli wychowankowie, którzy z różnych względów, pomimo młodego wieku, zawiesili piłkarskie buty na kołku. W drużynie nie zobaczymy już Piotra Jabłońskiego (Lotnik Kościelec).

W kolejnym A-klasowym klubie z gminy Wręczyca Wielka, zajmują- cym piątą pozycję miejscowym Sokole, Tomasza Sobczaka zastąpili dwaj kolejni grający trenerzy, Paweł Rycharski/Kamil Strzelczyk. Z Aklasowym wiceliderem, Okszą Łobodno, rozstał się ponoć jeden z jej boiskowych liderów, Tomasz Turek. Ze względów zdrowotnych z prowadzenia A-klasowych Błękitnych Libidza zrezygnował Wojciech Kozak, którego na trenerskiej ławce zastąpił Cezary Siwy (ostatnio Pogoń Kamyk). Z drużyną rozstali się również uniwersalny Robert Kowalczyk (Stradom Częstochowa) i doświadczony bramkarz Piotr Mrożek (Olimpia Huta Stara). Z A-klasowego Gromu Miedźno do B-klasowej Sparty Nowa Wieś na półroczne wypożyczenie przenosi się Konrad Mędrek. Kadrowe przemeblowania czekają również A-klasową Liswartę Popów. Z Pogoni Kamyk do lidera grupy II A-klasy częstochowskiej przeniósł się Adrian Rak, a do Lotnika Kościelec Marek Juszczyk. Na wiosnę w defensywie KS-u Panki zobaczymy najprawdopodobniej grającego trenera Adriana Pasiekę (ostatnio Orzeł Kiedrzyn) oraz 39-letniego Michała Załuckiego (Stradom Częstochowa). Związany z Pankami Damian Woźniak trenuje z Płomieniem Kuźnica Marianowa.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck, Golce

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck, Golce