Zapłacili za nieukończoną drogę? – Gazeta Kłobucka
Miedźno

Zapłacili za nieukończoną drogę?

Mieszkaniec ma wątpliwości, czy gmina gospodarnie zajęła się inwestycją drogową. Nie mając satysfakcji z uzyskanych z urzędu odpowiedzi – swymi spostrzeżeniami podzielił się z naszą redakcją. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Zapłacili za nieukończoną drogę?

PROBLEM. Nasz czytelnik jest zdania, że dwa pisma, które otrzymał z urzędu gminy, przeczą sobie nawzajem. Z jednej strony mamy bowiem odpowiedź wójta, że inwestycja drogowa nie jest skończona. Z drugiej – fakturę za budowę tej drogi. Mieszkaniec odkrył aferę czy się pogubił?

Czujność obywateli, którym nie jest wszystko jedno, potrafi wpłynąć na lepsze działanie gmin – na przejrzystość, uczciwość, gospodarność. Taka misja zapewne przyświecała także Kazimierzowi Hudaszkowi, który najpierw korespondował z urzędem swojej gminy Miedźno, a gdy odpowiedź wzbudziła jego podejrzenia – podzielił się nimi z naszą redakcją.

– Niech pan sam zobaczy. Tu przesłali mi na piśmie odpowiedź wójta, że inwestycja na ulicy Łokietka nie została zakończona. A tu mam kopię faktury zapłaty za roboty wykonane na tej drodze. To co? Zapłacili za coś, co nie jest zrobione? Czy mi wójt skłamał? Urzędnik jest od tego, żeby mówić prawdę, a obywatel od tego, żeby go rozliczać – mówi nam nasz czytelnik, przedstawiając kopie dokumentów.

Na podstawie informacji wynikających z faktury oraz z pisemnej odpowiedzi wójta dla Kazimierza Hudaszka nie można jednoznaczne stwierdzić, czego dotyczyła zapłata potwierdzona fakturą. Dla pewności kierujemy więc pytania i uwagi naszego rozmówcy do urzędu gminy do Miedźna.

– Posiada pan kopię faktury nr 36/15 wystawioną przez firmę KOP-TRANS Bęben Piotr dnia 29 grudnia 2015 r. Dotyczy ona prac wykonanych na ulicy Łokietka do dnia wystawienia faktury. Inwestycja dotycząca całej ul. Łokietka zostanie zakończona w momencie ułożenia nakładki asfaltowej. Termin nie jest w tym momencie określony. I tego dotyczy sformułowanie, że „inwestycja nie została zakończona”, użyte w prowadzonej z panem Hudaszkiem korespondencji – informuje nas w odpowiedzi rzeczniczka urzędu w Miedźnie, Daria Piątek.

Jak się przy okazji dowiadujemy, zainteresowanemu tą sprawą mieszkańcowi nie skąpiono informacji.

– Pan Kazimierz Hudaszek wielokrotnie uzyskiwał od pracowników urzędu odpowiedzi na przekazane przez pana pytania, jednakże nie przyjmuje do wiadomości uzyskiwanych odpowiedzi – dodaje Piątek.

Ocenę całej sprawy pozostawiamy naszym Czytelnikom. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Anonim

    23 marca 2018 at 07:41

    Miałem kiedyś przyjemność z tym panem odbyć dialog on ma swój światopogląd z tego względu jak by mu nie tłumaczył i tak jest po jego stronie racja😂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Miedźno

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Miedźno

piesek (1)

Stawiają na adopcję

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2018
pies

Przygarniesz pieska?

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2018
tg

Znajdą się dzieci do żłobka?

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2018
swiatla

Założą światła koło kościoła?

Jarosław Jędrysiak29 marca 2018
dzieci

Dostaną na żłobek

Jarosław Jędrysiak6 marca 2018
bv

Wójt będzie zarabiał więcej

Jarosław Jędrysiak3 lutego 2018