Nie przemycili podwyżki za przedszkole – Gazeta Kłobucka
Panki

Nie przemycili podwyżki za przedszkole

Radny zaprotestował przeciw podwyżce opłat za dodatkowe godziny w przedszkolu. Skutecznie.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Nie przemycili podwyżki za przedszkole

OPŁATY. W Pankach próbowano podnieść opłatę za ponadwymiarowe godziny pobytu dzieci w przedszkolu, ale radni nie wyrazili na to zgody

O wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego za każdą godzinę zajęć wykraczających poza bezpłatną 5-godzinną opiekę i nauczanie w przedszkolu w Pankach decydowano podczas ostatniej sesji rady gminy. Propozycja, którą zawarto w projekcie uchwały, jaki przedłożono radnym, zawierała opłatę w wysokości 1 zł za każdą taką rozpoczętą ponadwymiarową godzinę. Byłaby to więc podwyżka w stosunku do dotychczas obowiązujących stawek. To 10 groszy więcej, pomnożone przez np. dwójkę dzieci korzystających z przedszkola (trzecie i kolejne są już z opłaty zwolnione), przy większej liczbie godzin nadliczbowych mogło oznaczać wzrost opłat o nawet kilkanaście złotych miesięcznie.

Dodajmy, że samą uchwałą zajmowano się z racji wymogów prawnych. Zmianę stawki za godziny nadliczbowe w projekcie zawarto „przy okazji”. Tym razem radni nie pozostali bierni.

– W poprzedniej uchwale zapisana była kwota 90 groszy, dlaczego w projekcie uchwały została podniesiona do złotówki? – pytał radny Andrzej Blukacz.

– Dotychczasowa kwota obowiązywała już od kilku lat, w związku z tym proponujemy jej podniesienie – uzasadniała na sesji sekretarz Elżbieta Wachowska.

Radny argumentacji nie przyjął.

– Myślę, że powinno pozostać tak, jak było. Czyli 90 groszy – stwierdził Blukacz.

W dalszej argumentacji sekretarz wskazała, że już w poprzednich latach proponowano też opłatę w wysokości 1 zł, ale ją wówczas obniżono do 90 groszy. Krótko mówiąc, zdaniem urzędu, reprezentowanego przez drugą osobę w gminie, nadszedł czas, by opłatę do tej złotówki podnieść. Tymczasem przewodnicząca Urszula Bujak poddała pod głosowanie wniosek Blukacza. Ośmiu radnych go poparło – też uważając, że opłata powinna pozostać na dotychczasowym poziomie. I tak się też stało. W podjętej uchwale stawka opłaty za ponadwymiarowe godziny pobytu dzieci w przedszkolu nadal wynosi w gminie Panki 90 groszy. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Panki

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Panki

derby

Siatkarskie derby w Pankach

Stanisław Wrzesiński6 stycznia 2019
re

Podwyżki na odchodne

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2018
fdfs

Nowy, bezpieczny peron

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2018
gj

Powołano nową skarbniczkę

Jarosław Jędrysiak2 grudnia 2018
bnb

Bujak odwołała Wachowską

Jarosław Jędrysiak2 grudnia 2018
praski

Praski schodzi ze sceny bez słowa

Ewa Chojnacka27 listopada 2018