Zapraszają w mury szkoły – Gazeta Kłobucka
Biała

Zapraszają w mury szkoły

ARCHIWUM.
Zapraszają w mury szkoły

EDUKACJA. W Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku odbyły się dni otwarte. Gośćmi byli gimnazjaliści z naszego i z sąsiednich powiatów

Targi edukacyjne w ZS nr 1 odwiedziło 408 uczniów z powiatów kłobuckiego, oleskiego i pajęczańskiego. Nauczyciele i uczniowie prezentowali dla nich poszczególne kierunki kształcenia. W przyszłym roku będzie tu liceum ogólnokształcące o 5 profilach (ogólnopolicyjny, strażacki, humanistyczny, politechniczny i biologiczno-chemiczny), technikum z najszerszą wśród szkół powiatu ofertą zawodów (m.in. technicy budownictwa, informatyki, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, logistyki, kilku specjalności mechanicznych, żywienia) i możliwym uzupełnieniem o edukację ogólnopolicyjną i pożarniczą. Będzie też kształcenie w zawodach m.in. kucharza, ślusarza czy mechanika. Mechanicy ze szkoły branżowej i technikum przejdą też naukę prawa jazdy. Co istotne, szkoła posiada akredytację do przeprowadzania egzaminów dla wszystkich zawodów, w których kształci, więc absolwenci zdają je u siebie. To wszystko dzisiejsi uczniowie przekazywali przyszłym w formie prezentacji, filmów itd. Klasy gastronomiczne zaprosiły gości na degustację ciasteczek z jabłkiem. Zachęcano też ofertą zajęć pozalekcyjnych i uczestnictwem w organizacjach, akcjach i programach pozwalających rozwijać zainteresowania oraz zwiększać szanse na dobrą pracę w przyszłości.

Targom edukacyjnym towarzyszyły VI Mistrzostwa Zespołu Szkół nr 1 w Grapplingu o Puchar Komendanta Powiatowego Policji. Przygotowano też pokazy sportów walki. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Biała

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Biała

psują remont

Psują remont Strażackiej?

Jarosław Jędrysiak7 listopada 2019
piknik

Piknik i charytatywny bieg

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2019
zastawiaja

Z wizytą na litewskich Kresach

Jarosław Jędrysiak28 kwietnia 2019
fizyka

Fizyka ciekawie podana

Jarosław Jędrysiak2 lutego 2019
dary

Dary serc

Jarosław Jędrysiak24 stycznia 2019
jedzenie

Zebrali ponad 400 kilogramów jedzenia

Jarosław Jędrysiak23 grudnia 2018