Sport

KS Wojownik drugi na Ogólnopolskim turnieju

ARCHIWUM - KS Wojownik

W dniach od 23 do 25 marca 272 zawodników z 37 klubów spotkało się na matach w Głubczycach walcząc o medal Grand Prix Polski. Na tym turnieju z naszego klubu walczyło 11 zawodników w kategorii Juniora i Seniora. W sobotnim turnieju seniorów zdobyliśmy 3 medale i do tego w komplecie kolorów

Najpierw Zuzanna Tomczyk będąc jeszcze Juniorką zdobyła Srebrny medal w układach Seniorek I dan minimalnie 3 do 2 ulegając w finale zawo dniczce z Gdańska. Potem Maciek Frydrych zdobył brąz w walkach Seniorów do 63 kg. I na koniec złoto wywalczył Hubert Gloc w walkach do 57 kg. W niedziele walczyli nasi świetni Juniorzy którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania zdobywając kolejny worek medali.

Kornel Dłubała walki do 62 kg kolorowe pasy

Świetnie walczył również Aleks Tukaj, Damian Wolny oraz Mateusz Pawłowski jednak tym razem nie udało nam się stanąć na Podium. Panowie z taką postawą i pracą jaką wkładacie w treningi medale będą niebawem tylko formalnością.

Świetny start dał dodatkowo klubowi: II miejsce w klasyfikacji generalnej Klubów, powołanie do Reprezentacji na najbliższe Mistrzostwa Europy Zuzanny Tomczyk oraz Huberta Gloc.

Bardzo dziękuje wszystkim którzy się przyczynili naszym wynikom:
– Zawodnikom
– Rodzicom
– Trenerom
– Samorządom Kłobucka, Konopisk, Wręczycy Wielkiej, Krzepic Opatowa, Starostwa Kłobuckiego. (Każdą przekazaną złotówkę na klub oddamy w kilogramach medali )