Amator rewanżuje się Olimpii w Truskolasach – Gazeta Kłobucka
Powiat, klasa okręgowa

Amator rewanżuje się Olimpii w Truskolasach

Autor: STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. W stojących na przeciętnym poziomie gminno-powiatowych derbach Amator Golce 1:0 (1:0) pokonał w Truskolasach miejscową Olimpię

Bramkę na wagę trzech punktów już w 3. minucie z rzutu karnego zdobył 27-letni Radosław Werner, który w przeszłości występował w wówczas IV-ligowej Olimpii (2008-2011). Tym samym podopieczni grającego trenera Grzegorza Kuziorowicza, debiutującego w spotkaniu ligowym, zrewanżowali się gospodarzom za sierpniową porażkę 1:6 w Golcach.

W obydwu zespołach zagrało kilku zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali jeden bądź drugi klub. Ponadto w drużynie Amatora zobaczyliśmy m.in. 21-letniego Roberta Brzęczka oraz, w drugiej połowie, byłego grającego trenera Jacka Rokosę, a rozjemcą spotkania był sędzia III-ligowy, Robert Kowalczyk. Pojedynek z wysokości trybun oglądał Jakub Błaszczykowski (VfL Wolsfburg), który w Polsce, pod kierunkiem trenera przygotowania motorycznego Leszka Dyi, przygotowuje się do powrotu na pił- karskie boiska.

Zajmująca czwarte miejsce Pogoń Kamyk, po golach Tomasz Jarczoka, Piotra Ściebury i wprowadzonego w 70. minucie Damiana Klekota, 3:2 (1:1) wygrała z LZS-em Mrzygłód, dla którego celnie strzelali 38-letni Piotr Prusko i Artur Kukułka. KS Panki 3:1 (1:0) zwyciężyły ostatnią w tabeli Jedność Boronów (w składzie m.in. z byłym zawodnikiem IV-ligowej lublinieckiej Sparty Damianem Gadeckim). Dla gospodarzy dwie bramki uzyskał Dawid Świtała, a jedną Paweł Wręczycki. Honorowy gol dla gości był dziełem Marka Brdąkały. Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce (dwie żółte), którą otrzymał w 89. minucie grający trener Adrian Pasieka. Pozycję lidera, po wyjazdowej wygranej 2:0 (0:0) ze Spartą Szczekociny, utrzymał Orzeł Kiedrzyn (w składzie z mieszkającym we Wręczycy Wielkiej Dorianem Matyją). Podczas weekendu piłkarze częstochowskiej okręgówki rozegrają XXI kolejkę, a w środę zaległą XVIII kolejkę.

Po dwóch wiosennych wyjazdowych przegranych (1:3 z Miedzią Legnica oraz 0:3 z KS-em Polkowice) cenne zwycięstwo 1:0 (1:0) z prowadzącą w tabeli Stalą Brzeg odniosła Skra Częstochowa. Zwycięską bramkę dla podopiecznych Pawła Ściebury zdobył w 79. minucie strzałem z dystansu (po zagraniu Sławomira Ogłazy) Krzysztof Napora, grający w tym spotkaniu z konieczności w ataku.

Klasa okręgowa

Pozostałe wyniki (XX kolejka): Sparta Szczekociny-Orzeł Kiedrzyn 0:2 (Jan Gładysz, Marcin Wolski), MLKS Woźniki-Orzeł Psary/Babienica 2:2 (Damian Poprawa, Wiktor Najder; Krzysztof Glafik, Marcin Żmuda), Warta Kamieńskie Młyny-KS Stradom Częstochowa 1:4 (Mateusz Klyta; Piotr Jarzyn-2, Daniel Przewieźlik, Maciej Malinowski), Victoria Częstochowa-Zieloni Żarki 1:3 (Kamil Korbel; Mateusz Niedbała, Bartosz Gliński, Kajetan Sikora), Warta Mstów-Lotnik Kościelec 2:4 (Michał Kowalczyk, Andrzej Bogucki; Marcin Kiwacz-2, Damian Kotas, Krzysztof Małolepszy), Gmina Kłomnice-Płomień Kuźnica Marianowa 2:0 (Jakub Koza-2).

XXI kolejka (07.04., 16.00): Jedność-Olimpia, Mrzygłód-Kamieńskie Młyny, Stradom-Mstów, Lotnik-Victoria, Zieloni-Sparta; (08.04., 16.00): Amator-Kłomnice, Panki-Woźniki, Płomień (boisko w Dźbowie)-Pogoń, Kiedrzyn (boisko w Cz-wie, ul. Starzyńskiego)-Orzeł; XVIII-zaległa (11.04., 17.00): Pogoń-Lotnik, Panki-Płomień, Olimpia-Mrzygłód, Jedność-Amator, Woźniki-Sparta, Kamień- skie Młyny-Zieloni, Victoria-Orzeł, Mstów-Kiedrzyn, Kłomnice-Stradom.