Projektują większe szkoły – Gazeta Kłobucka
Kalej, Borowe, Kuleje, Wręczyca Wielka

Projektują większe szkoły

Wykonawcą termomodernizacji szkoły w Kulejach została firma Częstobud, która niedawno realizowała na zlecenie gminy przebudowę przedszkola w Pile Pierwszej.
PIOTR WIEWIÓRA
Projektują większe szkoły

INWESTYCJE. Urząd gminy zlecił opracowanie projektów rozbudowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kalei i Szkoły Podstawowej w Borowem. Dokumentacje mają być gotowe w najbliższych miesiącach, termin rozpoczęcia robót budowlanych pozostaje nieznany. Wiadomo natomiast, kto i do kiedy dociepli szkołę w Kulejach

Większa i znacznie bardziej kosztowna będzie inwestycja w Kalei. Ile pieniędzy dokładnie trzeba na nią uzbierać, wręczyckie władze dowiedzą się pod koniec września, bo wówczas projekt ma być gotowy. Dokumentację przygotuje Studio architektury „EGO” w Częstochowie – za prawie 149 tys. zł. Sprawa dotyczy m.in. wykonania nowych pomieszczeń dla przedszkolaków oraz wybudowania sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia, ponieważ aktualna jest zbyt stara i przede wszystkim zbyt mała. Rozbudowa jest konieczna w związku z przywróceniem ośmioklasowej podstawówki, a więc i zwiększeniem liczby uczniów uczęszczających do placówki w Kalei. Wręczyca musi jednak pozyskać środki z zewnątrz, jeśli inwestycja ma dojść do skutku. A nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Pod koniec lutego gmina podpisała również umowę na wykonanie projektu rozbudowy budynku szkoły w Borowem. Chodzi o wybudowanie dwóch dodatkowych sal lekcyjnych i klatki schodowej. Termin opracowania projektu to 31 maja, koszt natomiast – 25,2 tys. zł. A termin wykonania? Póki co wiadomo tylko, że nie w 2018 roku.

Znacznie więcej konkretów znamy w przypadku dużej inwestycji w budynku Szkoły Podstawowej w Kulejach. Tuż przed świętami urząd rozstrzygnął przetarg na termomodernizację i modernizację instalacji c.o. w tym obiekcie. W ten sposób zamierza dostosować budynek do wymogów i potrzeb. Wykonawcą została firma Częstobud z Częstochowy, która niedawno realizowała na zlecenie gminy przebudowę przedszkola w Pile Pierwszej. Za docieplenie szkoły w Kulejach chce ok. 1 mln 270 tys. zł. Zakończenie prac zaplanowano do 31 października. (PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kalej, Borowe, Kuleje, Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kalej, Borowe, Kuleje, Wręczyca Wielka