Ciężka przeprawa Panek – Gazeta Kłobucka
Powiat, klasa okręgowa

Ciężka przeprawa Panek

Zwycięską bramkę dla KS-u Panki w pojedynku z MLKS-em Woźniki zdobył Patryk Kudła (z prawej).

PIŁKA NOŻNA. KS Panki, wygrywając 3:2 (1:2) z solidnym i wzmocnionym przed rundą wiosenną MLKSem Woźniki, awansowały na piąte miejsce w tabeli częstochowskiej okręgówki. Sukces nie przyszedł wcale łatwo podopiecznym Adriana Pasieki, gdyż zapewnił go dopiero celny strzał Patryka Kudły w ostatniej, czwartej minucie doliczonego czasu gry

Pomimo nagłego osłabienia (czerwona kartka w 8. minucie dla Sebastiana Ślęzoka za kopnięcie faulującego go Dawida Chrzęstka bez piłki) drużyna gości w pierwszej połowie nie ograniczała się jedynie do obrony, ale prowadziła otwartą grę. Prowadzenie dla gospodarzy, osłabionych brakiem pauzującego za kartki Adriana Pasieki oraz kontuzjowanego Sebastiana Dobosza, uzyskał w 21. minucie Paweł Wręczycki. W ciągu zaledwie czterech minut, za sprawą celnych strzałów Roberta Dzierzana, niespodziewanie prowadzenie objęły Woźniki. W 56. minucie do wyrównania doprowadził jednak Dawid Świtała. Od tego momentu z każdą minutą rosła przewaga gospodarzy, dopingowanych przez liczną widownię. Jednak Panki nie potrafiły stwarzanych sytuacji bramkowych zamienić na kolejne gole – aż do 94. minuty, gdy bramkę na wagę trzech punktów zdobył najsprytniejszy w polu karnym Kudła

Pozostałe rozgrywki
W Dźbowie Pogoń Kamyk dwukrotnie obejmowała prowadzenie, 2:0 i 3:1, by ostatecznie zremisować 3:3 z Płomieniem Kuźnica Marianowa. Amator Golce, prowadzący od 4. minuty po golu Bartosza Bartelaka, przegrał 1:3 (1:2) z trzecią w tabeli Gminą Kłomnice, która do pił- karskiej wiosny przystąpiła osłabiona brakiem m.in. braci Tomasza i Krzysztofa Wypychów (zostali wypożyczeni na pół roku do IV-ligowej Pilicy Przedbórz) oraz Bartłomieja Szymczyka (sprawy osobiste).
Olimpia Truskolasy nadspodziewanie wysoko, 1:4 (1:2), uległa na wyjeździe ostatniej w tabeli Jedności Boronów. Bramka Marcina Kwaśniewskiego w 93. minucie zadecydowała o wygranej 1:0 (0:0) liderującego Orła Kiedrzyn ze Spartą Szczekociny. W najbliższej kolejce w powiatowych derbach zmierzą się Pogoń Kamyk z Amatorem Golce oraz Olimpia Truskolasy z KS-em Panki.

Klasa okręgowa

Pozostałe wyniki (XXI kolejka): Amator Golce-Gmina Kłomnice 1:3 (Bartosz Bartelak; Jakub Koza2, Mateusz Perliński), Jedność Boronów–Olimpia Truskolasy 4:1 (Marcin Bąk-2, Mariusz Kucharczyk, Kacper Frania; Dawid Wojtyra), LZS Mrzygłód-Warta Kamieńskie Młyny 0:3 (Michał Zych, Damian Daniel, Kamil Pasternak), KS Stradom CzęstochowaWarta Mstów 0:0, Lotnik Kościelec-Victoria Częstochowa 2:0 (Krzysztof Małolepszy, Michał Gawron), Zieloni Żarki-Sparta Szczekociny 5:2 (Damian Garcarz, Mateusz Niedbała, Jakub Machura, Dawid Skrzypczyk, Marcin Brodziń- ski; Krzysztof Minor, Konrad Papaj), Płomień Kuźnica MarianowaPogoń Kamyk 3:3 (Daniel Klyta, Dawid Gierczak, Grzegorz Kędzierski; Kamil Trójczak, Damian Skoczylas, Michał Wróblewski).

XXII kolejka (14.04., 14.00): Woźniki-Kiedrzyn; (14.04., 16.00): Pogoń-Amator, OlimpiaPanki, Orzeł-Zieloni, Kamieńskie Młyny-Płomień, Kłomnice-Jedność, Victoria-Stradom, Mstów-Mrzygłód; (15.04., 16.00): Sparta-Lotnik.