Szukali pływackich talentów – Gazeta Kłobucka
Kłobuck, Herby

Szukali pływackich talentów

Antonina i Franciszek Mazikowie (KPP Delfin Kłobuck) z trenerką Aleksandrą Jaskułą.
ARCHIWUM KPP DELFIN KŁOBUCK
Szukali pływackich talentów

PŁYWANIE. Już po raz siódmy KPP „Delfin” Kłobuck wraz z gminami Kłobuck i Herby oraz Zespołem Placówek Oświatowych w Herbach byli organizatorami Międzynarodowego Mitingu Pływackiego „Szukamy Młodych Talentów” im. Romana Banducha

Na krytej pływalni w Herbach 561 uczestników z 50 klubów posiadających licencję PZP wraz z zaprzyjaźnionym czeskim klubem z Bohumina stworzyło pływackie widowisko na wysokim poziomie sportowym. W międzynarodowym mitingu startowali zawodniczki i zawodnicy od 8 do 13 lat. Dla kłobuckiego Delfina srebrne medale wywalczyli Patrycja Kmieć (100 metrów stylem klasyczny) i Franciszek Mazik (25 metrów stylem klasycznym), a medal brązowy zdobyła Antonina Mazik (25 metrów stylem dowolnym). Tuż za podium uplasowały się Weronika Lis (50 metrów stylem dowolnym) oraz Patrycja Kmieć (50 metrów stylem klasycznym).

W klasyfikacji medalowej triumfowała Omega Olkusz z łącznie 18 medalami, przed Jedynką Łazy oraz Pływackim Klub Bohumin (Czechy). Na najlepszych w poszczególnych konkurencjach czekały medale i dyplomy. Ponadto wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe (m.in. tablety, aparaty cyfrowe czy odzież i sprzęt pływacki).

– Chcieliśmy pogratulować wszystkim zawodnikom Delfina Kłobuck, którzy nie przestraszyli się rywalizacji w tak wysokiej rangi zawodach i dzielnie walcząc, poprawili, w wielu przypadkach, swoje dotychczasowe rezultaty. Zawody tej rangi pokazują jednocześnie, że jeszcze nie wszyscy zawodnicy są gotowi do startu na tym poziomie sportowym. Przy czym nie chodzi tylko o przygotowanie sprawnościowe, ale głównie mentalne zawodnika. Niemniej, jeśli nie będziemy przełamywać swoich słabości i startować w tego typu zawodach, trudno mówić o prawidłowym rozwoju młodego pływaka – podkreślają Michał Kalke i Mariusz Kuberski, trenerzy kłobuckiego Delfina. (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck, Herby

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck, Herby