Dlaczego złożyła rezygnację? – Gazeta Kłobucka
Panki

Dlaczego złożyła rezygnację?

Mniej niż rok po objęciu stanowiska skarbnika gminy Jolanta Kiepura złożyła rezygnację. Co do przyczyn – w internecie huczy od plotek. Oficjalne wypowiedzi są jednak bardziej stonowane.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Dlaczego złożyła rezygnację?

KADRY. Niespełna rok temu Jolanta Kiepura została powołana na stanowiska skarbnika gminy Panki. Teraz złożyła wypowiedzenie

Jolanta Kiepura, która wcześniej pracowała już w księgowości gminy Panki, w maju ubiegłego roku została przez radę gminy powołana na stanowisko skarbniczki gminy. Zastąpiła wówczas Elżbietę Wachowską, która była skarbniczką wcześniej, a która została sekretarzem gminy. Kiepura nie zagrzała miejsca długo. Nim minął rok jej pracy na tym jednym z najwyższych i najbardziej odpowiedzialnych stanowisk w gminie, złożyła rezygnację.

– Pani Jolanta Kiepura jest w tej chwili w okresie wypowiedzenia. O ile mi wiadomo, chciałaby w spokojnej atmosferze odejść z zajmowanego stanowiska – potwierdza wójt Bogdan Praski.

A jak główny urzędnik gminy komentuje okoliczności złożenia rezygnacji przez swą podwładną? Raczej zwięźle.

– Osoba o tak wysokich kwalifikacjach bez trudu znajduje dziś interesujące warunki pracy w sektorze prywatnym. Na pewno pod pewnymi względami jest to też praca spokojniejsza niż w samorządzie, gdzie cały czas jesteśmy pod obstrzałem wszelkiego rodzaju krytyków – dodaje Praski.

Po ewentualny szerszy komentarz wójt odsyła do samej urzędniczki.

Mimo kilku prób nie udało nam się skontaktować z Jolantą Kiepurą – jak się dowiedzieliśmy, była wtedy w urzędzie, ale najwyraźniej zajęcia służbowe uniemożliwiły jej odebranie telefonu.

Trzy miesiące, podczas których dotychczasowa skarbniczka będzie jeszcze sprawować swój urząd, to dość, by w gmina znalazła następcę. Krytycy poczynań obecnej władzy samorządowej głoszą, że może to być trudne. Jak się stanie faktycznie – zobaczymy jeszcze przed wyborami. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Panki

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Panki

derby

Siatkarskie derby w Pankach

Stanisław Wrzesiński6 stycznia 2019
re

Podwyżki na odchodne

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2018
fdfs

Nowy, bezpieczny peron

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2018
gj

Powołano nową skarbniczkę

Jarosław Jędrysiak2 grudnia 2018
bnb

Bujak odwołała Wachowską

Jarosław Jędrysiak2 grudnia 2018
praski

Praski schodzi ze sceny bez słowa

Ewa Chojnacka27 listopada 2018