Dlaczego złożyła rezygnację? – Gazeta Kłobucka
Panki

Dlaczego złożyła rezygnację?

Mniej niż rok po objęciu stanowiska skarbnika gminy Jolanta Kiepura złożyła rezygnację. Co do przyczyn – w internecie huczy od plotek. Oficjalne wypowiedzi są jednak bardziej stonowane.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Dlaczego złożyła rezygnację?

KADRY. Niespełna rok temu Jolanta Kiepura została powołana na stanowiska skarbnika gminy Panki. Teraz złożyła wypowiedzenie

Jolanta Kiepura, która wcześniej pracowała już w księgowości gminy Panki, w maju ubiegłego roku została przez radę gminy powołana na stanowisko skarbniczki gminy. Zastąpiła wówczas Elżbietę Wachowską, która była skarbniczką wcześniej, a która została sekretarzem gminy. Kiepura nie zagrzała miejsca długo. Nim minął rok jej pracy na tym jednym z najwyższych i najbardziej odpowiedzialnych stanowisk w gminie, złożyła rezygnację.

– Pani Jolanta Kiepura jest w tej chwili w okresie wypowiedzenia. O ile mi wiadomo, chciałaby w spokojnej atmosferze odejść z zajmowanego stanowiska – potwierdza wójt Bogdan Praski.

A jak główny urzędnik gminy komentuje okoliczności złożenia rezygnacji przez swą podwładną? Raczej zwięźle.

– Osoba o tak wysokich kwalifikacjach bez trudu znajduje dziś interesujące warunki pracy w sektorze prywatnym. Na pewno pod pewnymi względami jest to też praca spokojniejsza niż w samorządzie, gdzie cały czas jesteśmy pod obstrzałem wszelkiego rodzaju krytyków – dodaje Praski.

Po ewentualny szerszy komentarz wójt odsyła do samej urzędniczki.

Mimo kilku prób nie udało nam się skontaktować z Jolantą Kiepurą – jak się dowiedzieliśmy, była wtedy w urzędzie, ale najwyraźniej zajęcia służbowe uniemożliwiły jej odebranie telefonu.

Trzy miesiące, podczas których dotychczasowa skarbniczka będzie jeszcze sprawować swój urząd, to dość, by w gmina znalazła następcę. Krytycy poczynań obecnej władzy samorządowej głoszą, że może to być trudne. Jak się stanie faktycznie – zobaczymy jeszcze przed wyborami. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Panki

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Panki

dziury

Łatali dziury zimą. Za wcześnie?

Jarosław Jędrysiak13 marca 2019
yt

Są już 50 i 60 lat po ślubie

Jarosław Jędrysiak12 marca 2019
6yh

„Drapiemy sobie auta”

Jarosław Jędrysiak27 lutego 2019
kubat

Kubat sekretarzem

Jarosław Jędrysiak17 lutego 2019
duda

Pomoc wobec tzw. wykluczenia prawnego

Jarosław Jędrysiak16 lutego 2019
iuo

Doświadczenie wygrało z młodością

Stanisław Wrzesiński9 lutego 2019