Konkurs na rok jubileuszowy – Gazeta Kłobucka
Ostrowy nad Okszą

Konkurs na rok jubileuszowy

W konkursie poświęconym tematyce patriotycznej wzięli udział uczniowie z różnych stron powiatu: od Ostrów po Panki i od Węglowic po Parzymiechy
Konkurs na rok jubileuszowy

KONKURS. W ramach wydarzeń związanych z obchodami jubileuszu 100-lecia niepodległości Polski w marcu w szkole w Ostrowach nad Okszą odbył się finał powiatowego konkursu „Nasza Niepodległa”

Konkurs rozgrywany był w kilku dziedzinach artystycznych. Liczyły się więc talenty plastyczne, literackie i recytatorskie. Do udziału zaproszono uczniów szkół podstawowych i uczniów klas gimnazjalnych przy tych szkołach z terenu całego naszego powiatu. W sumie na starcie stanęli reprezentanci szesnastu takich placówek. Z racji tego, iż konkurs miał wymiar powiatowy i był elementem obchodów państwowego jubileuszu oraz z racji miejsca, gdzie go rozegrano, patronat honorowy sprawowali nad nim starosta kłobucki i wójt gminy Miedźno. Te dwie instytucje i grono innych sponsorów stało za przygotowaniem atrakcyjnych nagród dla laureatów. Organizatorami konkursu byli nauczyciele ZSP w Ostrowach nad Okszą: Agnieszka Góralczyk, Ewelina Coner, Beata Leśnikowska, Jolanta Chazy, Magdalena Orszulak i Krzysztof Deska. (jar)

LAUREACI KONKURSU „NASZA NIEPODLEGŁA”

Konkurs plastyczny: 1) Filip Kłosek (SP w Konieczkach) i Michał Pitek (ZSP w Miedźnie); 2) Maria Szymonik (ZSP w Ostrowach nad Okszą); 3) Paulina Janas (ZSP w Miedźnie); wyróżnienie – Natalia Chudaszek (ZSP w Ostrowach nad Okszą).
Konkurs literacki: klasy IV-VI – 1) Karolina Sikorska (ZSP w Łobodnie); 2) Aleksandra Orszulak (ZSP w Ostrowach nad Okszą); klasy VII i gimnazjum – 1) Karolina Krystaszek (ZSP w Miedźnie); 2) Michał Leśnikowski (ZSP w Ostrowach nad Okszą); 3) Sylwia Kokot (SP nr 1 w Krzepicach) i Emilia Kos (SP w Pankach).
Konkurs recytatorski: klasy IV -VI – 1) Julia Grzyb (SP w Pankach); 2) Gabriel Brondel (SP w Węglowicach); 3) Filip Wosiński (ZSP w Mokrej) i Kacper Trojak (ZSP w Parzymiechach); wyróżnienie – Kinga Gruca (SP w Pankach); klasy VII i gimnazjum – 1) Patrycja Gruca (SP w Pankach); 2) Kornelia Kotarska (SP w Pankach) i Weronika Drewniak (SP w Węglowicach); 3) Wiktoria Drab (ZSP w Parzymiechach); wyróżnienie – Aniela Gworys (ZSP w Parzymiechach).

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ostrowy nad Okszą

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Ostrowy nad Okszą

jnhm

70-lecie LKS-u Naprzód Ostrowy

Stanisław Wrzesiński3 sierpnia 2018
re

Podpalają śmieci na cmentarzu?

Jarosław Jędrysiak26 lutego 2018
kanalizacja

Kiedy podepną kanalizację?

Jarosław Jędrysiak21 stycznia 2018
policja

Zatrzymali prawko przy 0,11?

Redakcja6 kwietnia 2017
b

Parking w tym lub przyszłym roku

Redakcja26 marca 2017
2

Śmiecą na „lotnisku”

Redakcja2 marca 2017