Konkurs na rok jubileuszowy – Gazeta Kłobucka
Ostrowy nad Okszą

Konkurs na rok jubileuszowy

W konkursie poświęconym tematyce patriotycznej wzięli udział uczniowie z różnych stron powiatu: od Ostrów po Panki i od Węglowic po Parzymiechy
Konkurs na rok jubileuszowy

KONKURS. W ramach wydarzeń związanych z obchodami jubileuszu 100-lecia niepodległości Polski w marcu w szkole w Ostrowach nad Okszą odbył się finał powiatowego konkursu „Nasza Niepodległa”

Konkurs rozgrywany był w kilku dziedzinach artystycznych. Liczyły się więc talenty plastyczne, literackie i recytatorskie. Do udziału zaproszono uczniów szkół podstawowych i uczniów klas gimnazjalnych przy tych szkołach z terenu całego naszego powiatu. W sumie na starcie stanęli reprezentanci szesnastu takich placówek. Z racji tego, iż konkurs miał wymiar powiatowy i był elementem obchodów państwowego jubileuszu oraz z racji miejsca, gdzie go rozegrano, patronat honorowy sprawowali nad nim starosta kłobucki i wójt gminy Miedźno. Te dwie instytucje i grono innych sponsorów stało za przygotowaniem atrakcyjnych nagród dla laureatów. Organizatorami konkursu byli nauczyciele ZSP w Ostrowach nad Okszą: Agnieszka Góralczyk, Ewelina Coner, Beata Leśnikowska, Jolanta Chazy, Magdalena Orszulak i Krzysztof Deska. (jar)

LAUREACI KONKURSU „NASZA NIEPODLEGŁA”

Konkurs plastyczny: 1) Filip Kłosek (SP w Konieczkach) i Michał Pitek (ZSP w Miedźnie); 2) Maria Szymonik (ZSP w Ostrowach nad Okszą); 3) Paulina Janas (ZSP w Miedźnie); wyróżnienie – Natalia Chudaszek (ZSP w Ostrowach nad Okszą).
Konkurs literacki: klasy IV-VI – 1) Karolina Sikorska (ZSP w Łobodnie); 2) Aleksandra Orszulak (ZSP w Ostrowach nad Okszą); klasy VII i gimnazjum – 1) Karolina Krystaszek (ZSP w Miedźnie); 2) Michał Leśnikowski (ZSP w Ostrowach nad Okszą); 3) Sylwia Kokot (SP nr 1 w Krzepicach) i Emilia Kos (SP w Pankach).
Konkurs recytatorski: klasy IV -VI – 1) Julia Grzyb (SP w Pankach); 2) Gabriel Brondel (SP w Węglowicach); 3) Filip Wosiński (ZSP w Mokrej) i Kacper Trojak (ZSP w Parzymiechach); wyróżnienie – Kinga Gruca (SP w Pankach); klasy VII i gimnazjum – 1) Patrycja Gruca (SP w Pankach); 2) Kornelia Kotarska (SP w Pankach) i Weronika Drewniak (SP w Węglowicach); 3) Wiktoria Drab (ZSP w Parzymiechach); wyróżnienie – Aniela Gworys (ZSP w Parzymiechach).

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ostrowy nad Okszą

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Ostrowy nad Okszą

re

Podpalają śmieci na cmentarzu?

Jarosław Jędrysiak26 lutego 2018
kanalizacja

Kiedy podepną kanalizację?

Jarosław Jędrysiak21 stycznia 2018
policja

Zatrzymali prawko przy 0,11?

Redakcja6 kwietnia 2017
b

Parking w tym lub przyszłym roku

Redakcja26 marca 2017
2

Śmiecą na „lotnisku”

Redakcja2 marca 2017
b

Halowe mistrzostwa młodzików – pod naszym patronatem

Redakcja25 lutego 2017