Śmiertelnie potrącił i zbiegł – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Śmiertelnie potrącił i zbiegł

Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku zbiegł, ale już jest w rękach policji.
POLICJA KŁOBUCK
Śmiertelnie potrącił i zbiegł

POLICJA. Do tragicznego potrącenia rowerzysty doszło w zeszły piątek na ul. Częstochowskiej we Wręczycy Wielkiej. Rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Sprawca zbiegł. Ale policja zadziałała skutecznie

To stało się tuż przed szóstą. Co wstępnie ustalili policjanci?

– Jadący w kierunku centrum Wręczycy Wielkiej kierowca srebrnego samochodu typu sedan potrącił jadącego prawidłowo w tym samym kierunku rowerzystę, po czym nie zatrzymał się i odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy potrąconemu. Niestety, 47-letni rowerzysta poniósł śmierć na miejscu – referuje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. szt. Kamil Raczyński.

Ucieczka sprawcy wypadku śmiertelnego postawiła na nogi tutejszą policję. W okolice Wręczycy skierowano większość patroli. Niespełna godzinę później drogówka zauważyła podejrzane auto zaparkowane na jednej z posesji.

– Przypuszczenia policjantów były trafne. Kierowca srebrnego rovera był w domu, ale nie chciał wpuścić mundurowych – informuje Raczyńśki.

Potrzebna była pomoc strażaków w dostaniu się do środka. I już chwilę potem stróże prawa zatrzymali mężczyznę, co do którego założyli, że brał udział w wypadku.

– 22-latek był trzeźwy, jednak po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że kilkanaście dni wcześniej stracił prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie pobrano również krew do badań na zawartość substancji psychoaktywnych – uzupełnia Raczyński.

Już w sobotę na wniosek śledczych podejrzany 22-latek został aresztowany tymczasowo przez sąd na 3 miesiące. Jeśli popełnione przestępstwo zostanie mu dowiedzione, grozi mu wieloletni pobyt w więzieniu. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

43

Podzielili sołectwo, które… było już podzielone

Piotr Wiewióra28 marca 2018
smog

Po co kontrolują, skoro nie mogą karać?

Piotr Wiewióra27 marca 2018
z

Internet bez przemocy

Jarosław Jędrysiak24 marca 2018
v

Dlaczego łożą na Czereśniową, a nie Jabłoniową?

Piotr Wiewióra22 marca 2018
podwys

Podwyżka dla wójta

Piotr Wiewióra8 marca 2018
pies

Czad zabił 82-latkę

Jarosław Jędrysiak7 marca 2018