Śmiertelnie potrącił i zbiegł – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Śmiertelnie potrącił i zbiegł

Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku zbiegł, ale już jest w rękach policji.
POLICJA KŁOBUCK
Śmiertelnie potrącił i zbiegł

POLICJA. Do tragicznego potrącenia rowerzysty doszło w zeszły piątek na ul. Częstochowskiej we Wręczycy Wielkiej. Rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Sprawca zbiegł. Ale policja zadziałała skutecznie

To stało się tuż przed szóstą. Co wstępnie ustalili policjanci?

– Jadący w kierunku centrum Wręczycy Wielkiej kierowca srebrnego samochodu typu sedan potrącił jadącego prawidłowo w tym samym kierunku rowerzystę, po czym nie zatrzymał się i odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy potrąconemu. Niestety, 47-letni rowerzysta poniósł śmierć na miejscu – referuje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. szt. Kamil Raczyński.

Ucieczka sprawcy wypadku śmiertelnego postawiła na nogi tutejszą policję. W okolice Wręczycy skierowano większość patroli. Niespełna godzinę później drogówka zauważyła podejrzane auto zaparkowane na jednej z posesji.

– Przypuszczenia policjantów były trafne. Kierowca srebrnego rovera był w domu, ale nie chciał wpuścić mundurowych – informuje Raczyńśki.

Potrzebna była pomoc strażaków w dostaniu się do środka. I już chwilę potem stróże prawa zatrzymali mężczyznę, co do którego założyli, że brał udział w wypadku.

– 22-latek był trzeźwy, jednak po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że kilkanaście dni wcześniej stracił prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie pobrano również krew do badań na zawartość substancji psychoaktywnych – uzupełnia Raczyński.

Już w sobotę na wniosek śledczych podejrzany 22-latek został aresztowany tymczasowo przez sąd na 3 miesiące. Jeśli popełnione przestępstwo zostanie mu dowiedzione, grozi mu wieloletni pobyt w więzieniu. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

przed

Przedszkolaki pięknie śpiewają

Jarosław Jędrysiak27 maja 2018
walnal

Wyprzedzał i walnął w drzewo

Jarosław Jędrysiak26 maja 2018
zz

Zamknęli dzieciom drogę do dalszego etapu?

Magdalena Kurzak22 kwietnia 2018
43

Podzielili sołectwo, które… było już podzielone

Piotr Wiewióra28 marca 2018
smog

Po co kontrolują, skoro nie mogą karać?

Piotr Wiewióra27 marca 2018
z

Internet bez przemocy

Jarosław Jędrysiak24 marca 2018