Śmiertelnie potrącił i zbiegł – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Śmiertelnie potrącił i zbiegł

Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku zbiegł, ale już jest w rękach policji.
POLICJA KŁOBUCK
Śmiertelnie potrącił i zbiegł

POLICJA. Do tragicznego potrącenia rowerzysty doszło w zeszły piątek na ul. Częstochowskiej we Wręczycy Wielkiej. Rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Sprawca zbiegł. Ale policja zadziałała skutecznie

To stało się tuż przed szóstą. Co wstępnie ustalili policjanci?

– Jadący w kierunku centrum Wręczycy Wielkiej kierowca srebrnego samochodu typu sedan potrącił jadącego prawidłowo w tym samym kierunku rowerzystę, po czym nie zatrzymał się i odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy potrąconemu. Niestety, 47-letni rowerzysta poniósł śmierć na miejscu – referuje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. szt. Kamil Raczyński.

Ucieczka sprawcy wypadku śmiertelnego postawiła na nogi tutejszą policję. W okolice Wręczycy skierowano większość patroli. Niespełna godzinę później drogówka zauważyła podejrzane auto zaparkowane na jednej z posesji.

– Przypuszczenia policjantów były trafne. Kierowca srebrnego rovera był w domu, ale nie chciał wpuścić mundurowych – informuje Raczyńśki.

Potrzebna była pomoc strażaków w dostaniu się do środka. I już chwilę potem stróże prawa zatrzymali mężczyznę, co do którego założyli, że brał udział w wypadku.

– 22-latek był trzeźwy, jednak po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że kilkanaście dni wcześniej stracił prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie pobrano również krew do badań na zawartość substancji psychoaktywnych – uzupełnia Raczyński.

Już w sobotę na wniosek śledczych podejrzany 22-latek został aresztowany tymczasowo przez sąd na 3 miesiące. Jeśli popełnione przestępstwo zostanie mu dowiedzione, grozi mu wieloletni pobyt w więzieniu. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

sklad

Ustalili skład komisji

Jarosław Jędrysiak5 grudnia 2018
hutdd

We Wręczycy „dojna” zmiana

Jarosław Jędrysiak4 grudnia 2018
osinski

Osiński symbolicznie tańszy od Krawczyka

Jarosław Jędrysiak1 grudnia 2018
wille

Co się zmieni we Wręczycy?

Jarosław Jędrysiak25 listopada 2018
osinski

Osiński wójtem we Wręczycy

Jarosław Jędrysiak11 listopada 2018
3qwe

Pietrulewicz czy Osiński?

Ewa Chojnacka2 listopada 2018