Zuzanna Tomczyk zdobywa złoto! – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Zuzanna Tomczyk zdobywa złoto!

Zuzanna Tomcztk, wraz z koleżankami z drużyny, Nikolą Witą, Karoliną Dziurą oraz Laurą Środowską, wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy w konkurencji technik specjalnych.
WOJOWNIK KŁOBUCK
Zuzanna Tomczyk zdobywa złoto!

SPORT. Od 12 do 16 Kwietnia w Mariborze na Słowenii najlepsi zawodnicy taekwondo ITF walczyli o prym na Starym Kontynencie. Miejsca w kadrze narodowej, po świetnych turniejach eliminacyjnych, wywalczyła dwójka zawodników Wojownika Kłobuck, Zuzanna Tomczyk i Hubert Gloc

W konkurencjach indywidualnych Zuzanna zajęła miejsce w pierwszej ósemce w walkach do 65 kg. W pierwszej walce zwyciężyła z reprezentantką Białorusi, a w walce o wejście do strefy medalowej uległa mistrzyni świata z Irlandii, zawodnicze z Węgier, Mezei Nikolett, która wygrała całą kategorię. Nasza zawodniczka była blisko podium również w testach siły indywidualnych i drużynowych.

W ostatnim dniu zawodów Zuzanna Tomcztk, wraz z koleżankami z drużyny, Nikolą Witą, Karoliną Dziurą oraz Laurą Środowską, wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy w konkurencji technik specjalnych.

Hubert, po wyrównanym pojedynku, niestety przegrał pierwszą walkę z reprezentantem Rumunii, który później doszedł do półfinału i zdobył brązowy medal.

– Jestem dumny z moich podopiecznych, którzy pokazują, że nieważne, gdzie się urodziłeś, czy w dużym mieście, czy w malutkim Kłobucku – i tak możesz osiągać wielkie rzeczy. Zawody te pokazały nam również, w jakim kierunku powinniśmy zmierzać, jeżeli chodzi o szkolenie i dobieranie turniejów sprawdzających, aby w przyszłości więcej osób z naszego klubu miało zaszczyt walczenia z orłem na piersi i stawania na najwyższym stopniu podium – mówi Artus Osuchowski, trener Wojownika Kłobuck.
(oprac. red.)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

4

Muszą jeździć w kółko

Jarosław Jędrysiak17 stycznia 2019
magdalena

Magdalena Kasprzak odeszła z urzędu

Ewa Chojnacka15 stycznia 2019
budzet

Co w budżecie na 2019?

Jarosław Jędrysiak15 stycznia 2019
sukcesy

Sukcesy pingpongistów OSiR-u Kłobuck

Stanisław Wrzesiński14 stycznia 2019
park

Park przemysłowy coraz bliżej

Jarosław Jędrysiak14 stycznia 2019
ania

Spotkanie z bajkami Ani Sokół

Jarosław Jędrysiak13 stycznia 2019