Zuzanna Tomczyk zdobywa złoto! – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Zuzanna Tomczyk zdobywa złoto!

WOJOWNIK KŁOBUCK

SPORT. Od 12 do 16 Kwietnia w Mariborze na Słowenii najlepsi zawodnicy taekwondo ITF walczyli o prym na Starym Kontynencie. Miejsca w kadrze narodowej, po świetnych turniejach eliminacyjnych, wywalczyła dwójka zawodników Wojownika Kłobuck, Zuzanna Tomczyk i Hubert Gloc

W konkurencjach indywidualnych Zuzanna zajęła miejsce w pierwszej ósemce w walkach do 65 kg. W pierwszej walce zwyciężyła z reprezentantką Białorusi, a w walce o wejście do strefy medalowej uległa mistrzyni świata z Irlandii, zawodnicze z Węgier, Mezei Nikolett, która wygrała całą kategorię. Nasza zawodniczka była blisko podium również w testach siły indywidualnych i drużynowych.

W ostatnim dniu zawodów Zuzanna Tomcztk, wraz z koleżankami z drużyny, Nikolą Witą, Karoliną Dziurą oraz Laurą Środowską, wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy w konkurencji technik specjalnych.

Hubert, po wyrównanym pojedynku, niestety przegrał pierwszą walkę z reprezentantem Rumunii, który później doszedł do półfinału i zdobył brązowy medal.

– Jestem dumny z moich podopiecznych, którzy pokazują, że nieważne, gdzie się urodziłeś, czy w dużym mieście, czy w malutkim Kłobucku – i tak możesz osiągać wielkie rzeczy. Zawody te pokazały nam również, w jakim kierunku powinniśmy zmierzać, jeżeli chodzi o szkolenie i dobieranie turniejów sprawdzających, aby w przyszłości więcej osób z naszego klubu miało zaszczyt walczenia z orłem na piersi i stawania na najwyższym stopniu podium – mówi Artus Osuchowski, trener Wojownika Kłobuck.