Zuzanna Tomczyk zdobywa złoto! – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Zuzanna Tomczyk zdobywa złoto!

Zuzanna Tomcztk, wraz z koleżankami z drużyny, Nikolą Witą, Karoliną Dziurą oraz Laurą Środowską, wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy w konkurencji technik specjalnych.
WOJOWNIK KŁOBUCK
Zuzanna Tomczyk zdobywa złoto!

SPORT. Od 12 do 16 Kwietnia w Mariborze na Słowenii najlepsi zawodnicy taekwondo ITF walczyli o prym na Starym Kontynencie. Miejsca w kadrze narodowej, po świetnych turniejach eliminacyjnych, wywalczyła dwójka zawodników Wojownika Kłobuck, Zuzanna Tomczyk i Hubert Gloc

W konkurencjach indywidualnych Zuzanna zajęła miejsce w pierwszej ósemce w walkach do 65 kg. W pierwszej walce zwyciężyła z reprezentantką Białorusi, a w walce o wejście do strefy medalowej uległa mistrzyni świata z Irlandii, zawodnicze z Węgier, Mezei Nikolett, która wygrała całą kategorię. Nasza zawodniczka była blisko podium również w testach siły indywidualnych i drużynowych.

W ostatnim dniu zawodów Zuzanna Tomcztk, wraz z koleżankami z drużyny, Nikolą Witą, Karoliną Dziurą oraz Laurą Środowską, wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy w konkurencji technik specjalnych.

Hubert, po wyrównanym pojedynku, niestety przegrał pierwszą walkę z reprezentantem Rumunii, który później doszedł do półfinału i zdobył brązowy medal.

– Jestem dumny z moich podopiecznych, którzy pokazują, że nieważne, gdzie się urodziłeś, czy w dużym mieście, czy w malutkim Kłobucku – i tak możesz osiągać wielkie rzeczy. Zawody te pokazały nam również, w jakim kierunku powinniśmy zmierzać, jeżeli chodzi o szkolenie i dobieranie turniejów sprawdzających, aby w przyszłości więcej osób z naszego klubu miało zaszczyt walczenia z orłem na piersi i stawania na najwyższym stopniu podium – mówi Artus Osuchowski, trener Wojownika Kłobuck.
(oprac. red.)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

specjalistka

Specjalistka od czasów Długosza

Jarosław Jędrysiak16 października 2018
vc

Awantura wokół Seteczki

Jarosław Jędrysiak16 października 2018
dlugosza

Rusza przebudowa ulicy Długosza

Jarosław Jędrysiak15 października 2018
319

Płot ze starych łóżek?

Jarosław Jędrysiak11 października 2018
uczniowie

Uczniowie bez podręczników?

Jarosław Jędrysiak6 października 2018
ref

UROCZYSTE OTWARCIE CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH

Ewa Chojnacka2 października 2018